۳ درمان طبیعی برای سردرد

خانه » زندگی رژیمی » بیماری ها » ۳ درمان طبیعی برای سردرد

وقتی سردرد می گیرید یک قرص بالا می اندازید، همه ی ما همین کار را می کنیم! اما خارج از دنیای قرص ها درمان های طبیعی وجود دارد که به صورت شگفت انگیزی تاثیر گذار هستند. سه مورد از آنها را به شما معرفی می کنیم:

 

گل مینا یا گاو چشم موثر برای سردرد

 درمان طبیعی برای سردرد

یکی از گیاهان دارویی قدیمی است، گل مینا باعث می شود سردرد میگرنی کاهش پیدا کند. همچنین التهاب و اسپاسم عضلات را نیز کاهش می دهد. این گیاه دارویی باعث جلوگیری از انقباض رگ های خونی در مغز و جلوگیری از تولید هورمون پروستاگلاندین می شود. این کار می تواند رگ های خونی را ملتهب کند. گل مینا همچنین می تواند چسبندگی پلاکت ها را کم کند و جریان خون را طبیعی کند. این خاصیت روی کاهش شدت و تعداد سردرد های میگرنی نیز تاثیر دارد.

دوز:

یک کپسول ( ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرمی ) استاندارد استفاده روزانه ( همانطور که روی جعبه ی این محصول نوشته می شود ) ۰٫۲ تا ۰٫۳۵ درصد پارتنولید است.

احتیاط:

اگر داروهای رقیق کننده خون ( مانند کومادین ) یا آسپرین روزانه مصرف می کنید از گل مینا نباید مصرف شود.

 

گیاه باتربور

 درمان طبیعی برای سردرد

پتاسین، یک ترکیب در گیاه باتربور است که خاصیت ضد التهابی دارد. در یک تحقیق که روی ۲۹۳ فرد میگرنی صورت گرفت مشخص شد: مصرف باتربور در مدت ۳ تا ۴ ماه تعداد حملات می گرنی را در این افراد کاهش داده است.

دوز:

یک کپسول ( ۵۰ تا ۷۵ میلی گرمی ) دوبار در روز.

درمان سه گانه

الکساندر ماوسکوپ، متخصص اعصاب و طب سوزنی و همچنین کسی که ۲۵ سال روی سردرد تحقیق کرده است در کتاب خود به نام ” What Your Doctor May Not Tell You about Migraines ” یک برنامه شامل سه مکمل برای التیام میگرن توصیه می کند: ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم منیزیم + ۴۰۰ میلی گرم ریبوفلاوین + ۱۰۰ میلی گرم گل مینا. این دوز را به دو قسمت تقسیم کنید و دوبار در روز همراه وعده های خود استفاده کنید. این فرمول به شکل کپسول نیز یافت می شود که MigreLief نام دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل برای شناخت میگرن


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
Sending
User Review
0 (0 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*