3 درمان طبیعی برای سردرد

وقتی سردرد می گیرید یک قرص بالا می اندازید، همه ی ما همین کار را می کنیم! اما خارج از دنیای قرص ها درمان های طبیعی وجود دارد که به صورت شگفت انگیزی تاثیر گذار هستند. سه مورد از آنها را به شما معرفی می کنیم:   گل مینا یا گاو چشم موثر برای سردرد […]

3 درمان طبیعی برای سردرد - 2 - سردرد - بیماری
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 4841

تاریخ انتشار

وقتی سردرد می گیرید یک قرص بالا می اندازید، همه ی ما همین کار را می کنیم! اما خارج از دنیای قرص ها درمان های طبیعی وجود دارد که به صورت شگفت انگیزی تاثیر گذار هستند. سه مورد از آنها را به شما معرفی می کنیم:

 

گل مینا یا گاو چشم موثر برای سردرد

 درمان طبیعی برای سردرد

یکی از گیاهان دارویی قدیمی است، گل مینا باعث می شود سردرد میگرنی کاهش پیدا کند. همچنین التهاب و اسپاسم عضلات را نیز کاهش می دهد. این گیاه دارویی باعث جلوگیری از انقباض رگ های خونی در مغز و جلوگیری از تولید هورمون پروستاگلاندین می شود. این کار می تواند رگ های خونی را ملتهب کند. گل مینا همچنین می تواند چسبندگی پلاکت ها را کم کند و جریان خون را طبیعی کند. این خاصیت روی کاهش شدت و تعداد سردرد های میگرنی نیز تاثیر دارد.

دوز:

یک کپسول ( 50 تا 100 میلی گرمی ) استاندارد استفاده روزانه ( همانطور که روی جعبه ی این محصول نوشته می شود ) 0.2 تا 0.35 درصد پارتنولید است.

احتیاط:

اگر داروهای رقیق کننده خون ( مانند کومادین ) یا آسپرین روزانه مصرف می کنید از گل مینا نباید مصرف شود.

 

گیاه باتربور

 درمان طبیعی برای سردرد

پتاسین، یک ترکیب در گیاه باتربور است که خاصیت ضد التهابی دارد. در یک تحقیق که روی 293 فرد میگرنی صورت گرفت مشخص شد: مصرف باتربور در مدت 3 تا 4 ماه تعداد حملات می گرنی را در این افراد کاهش داده است.

دوز:

یک کپسول ( 50 تا 75 میلی گرمی ) دوبار در روز.

درمان سه گانه

الکساندر ماوسکوپ، متخصص اعصاب و طب سوزنی و همچنین کسی که 25 سال روی سردرد تحقیق کرده است در کتاب خود به نام ” What Your Doctor May Not Tell You about Migraines ” یک برنامه شامل سه مکمل برای التیام میگرن توصیه می کند: 300 تا 400 میلی گرم منیزیم + 400 میلی گرم ریبوفلاوین + 100 میلی گرم گل مینا. این دوز را به دو قسمت تقسیم کنید و دوبار در روز همراه وعده های خود استفاده کنید. این فرمول به شکل کپسول نیز یافت می شود که MigreLief نام دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل برای شناخت میگرن


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*