7 فعالیت چربی سوز فوق العاده

فهرست مطالب (کلیک کنید) چطور کالری بسوزانیم؟اسکیتدویدنطناب زدنحلقه زدنتنیسرقصپیاده روی سریعچطور کالری بسوزانیم؟ شاید خیلی نتوانند به باشگاه بروند و یا حداقل برای چند روز نتوانند این کار را بکنند. در چنین مواقعی در فکر هستید که چه ورزشی میتوان انجام داد که چربی سوز باشد؟ دیگر نگران نباشید. امروز رامونا براگانزا که مربی ورزش […]

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 18 - - ورزش و سلامتی
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 10 دقیقه

تعداد بازدید 6132

تاریخ انتشار

چطور کالری بسوزانیم؟

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 20 - - ورزش و سلامتی شاید خیلی نتوانند به باشگاه بروند و یا حداقل برای چند روز نتوانند این کار را بکنند. در چنین مواقعی در فکر هستید که چه ورزشی میتوان انجام داد که چربی سوز باشد؟ دیگر نگران نباشید. امروز رامونا براگانزا که مربی ورزش بسیاری از ستارگان سینما است ورزشهای چربی سوز و کالری سوزی را آموزش میدهد که با هر کدام از آنها میتوانید اندامی متانسب بسازید.

اسکیت

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 22 - - ورزش و سلامتی 425 کالری در 30 دقیقه بسوزانید اسکیت از ورزشهای چربی و کالری سوز است. این کالری سوزی از حرکت عضلات ران و باسن سرچشمه میگیرد. همچنین عضلات اصلی بدن برای نگه داشتن تعادل درگیر میشوند. چه چیز از این بهتر، بدون اینکه به زانوها و مفاصل فشار بیاورید کالری میسوزانید. ( کلاه ایمنی، محافظ زانوها و دیگر وسائل ایمنی را فراموش نکنید )

دویدن

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 24 - - ورزش و سلامتی 374 کالری در 30 دقیقه بسوزانید اندام دونده ها متناسب و قلمی است، و دلیل آن این است که: دویدن عضلات پاها، باسن و عضلات اصلی را درگیر میکند. این عضلات کالری سوز ترین عضلات بدن هستند. برای اینکه در هر گام بیشتر کالری بسوزانید دستها را نزدیک به بدن نگه دارید، بدن را به جلو خم نکنید، و پاها را نزدیک زمین نگه دارید. برای کاهش فشار روی پا، پای خود را از میان روی زمین فرود بیاورید و با استفاده از سر انگشتان پا گام بردارید. برای اینکه بیشتر چربی بسوزانید سرعت خود را کند و سپس سریع کنید و یا از تپه بالا بروید.

طناب زدن

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 26 - - ورزش و سلامتی 340 کالری در 30 دقیقه بسوزانید طناب زدن یکی از بهترین ورزشهای این لیست است. طناب زدن ورزش مورد علاقه ی بوکسور ها نیز هست. برای اینکه در هر پرش بیشتر کالری بسوزانید از طنابی استفاده کنید که وقتی در وسط آن قرار میگیرید دسته های آن فقط تا زیربغلتان بالا بیاید. این موارد را هنگام طناب زدن رعایت کنید: پاها کمی از هم جدا باشد، بدن صاف باشد و پرشها نزدیک به زمین باشد. طناب ندارید؟ همین حرکت را بدون طناب هم انجام بدهید کافیست. برای اینکه کالری سوزی را تقویت کنید هنگام طناب زدن سرعت خود را کم و زیاد کنید و یا مدل طناب زدن را عوض کنید ( با یک پا و سپس با دو پا) و یا در حالی که به جلو حرکت میکنید طناب بزنید.

حلقه زدن

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 28 - - ورزش و سلامتی برای انجام این حرکت یه حلقه مخصوص بزرگسالان بخرید ( حلقه های مخصوص کودکان سبک و کوچک است تا آنها بتوانند راحت حلقه را بگردش دربیاورند ) برای اینکه بفهمید سایز درست را گرفته اید حلقه را روبروی خود بگیرید اگر تا سینه بالا آمد حلقه مناسب شماست. به سادگی حلقه را به دور کمر بگردانید. برای شروع پاها را یکی در جلو و دیگری را عقب قرار دهید ، سپس وزن خود را به طرف جلو و عقب بدن خود منتقل کنید. اگر اوایل در انجام کامل این حرکت موفق نبودید نگران نشوید به همان اندازه در حال کالری سوزاندن هستید پس ادامه دهید تا در حرکت حرفه ای شوید.

تنیس

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 30 - - ورزش و سلامتی 272 کالری در 30 دقیقه بسوزانید فکر نکنید که برای تنیس حتما نیاز به یک نفر دیگر دارید یا اینکه حتما باید در زمین مخصوص آن این کار را بکنید. تنها کاری که باید بکنید این است که یک دیوار صاف پیدا کنید. و توپ را با راکت به آن بزنید تا به طرف شما برگردد. با روی راکت و پشت راکت به توپ ضربه بزنید و ببینید با یک پرتاب چند ضربه میتوانید به توپ بزنید. برای اینکه بتوانید محکم تر ضربه بزنید 10 تا 25 قدم عقب تر از دیوار بایستید. حتی اگر یک ضربه هم بیشتر نتوانستید بزنید باز هم در حالت کالری سوزی باقی میمانید چون برای برداشتن توپ مجبورید بدوید و خم شوید. برای اینکه بتوانید بیشتر کالری بسوزانید سعی کنید 50 تا 100 ضربه پشت سر هم بزنید، برای خود اندازه مشخص کنید و تلاش کنید به آن برسید با این کار تلاشتان بیشتر میشود.

رقص

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 32 - - ورزش و سلامتی 221 کالری در 30 دقیقه بسوزانید شاید رقص یکی از بهترین کالری سوزها نباشد اما چون فعالیتی تفریحی به حساب می آید کمتر از آن خسته میشوید. کلید کار این است که سرعت خود را بالا ببرید معمولا آهنگ هایی که ریتم تند دارند مناسب هستند، سعی کنید بین آهنگ ها استراحت نکنید. با این کار حتی به تقویت متابولیزم بدن نیز کمک میکنید. چون رقص از فعالیت هایی است که تقریبا تمام عضلات بدن را درگیر میکند. برای اینکه بیشتر کالری بسوزانید دستها را به بالا ببرید و به سرعت تکان بدهید.

پیاده روی سریع

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 34 - - ورزش و سلامتی 170 کالری در 30 دقیقه بسوزانید درست است این فعالیت باید با سرعت انجام بگیرد یک پیاده روی آهسته با یک دوست آنچنان کارساز نیست. پیاده روی باید آنقدر سریع باشد که به سختی بتوانید با دوست خود صحبت کنید. برای کارسازتر شدن این فعالیت از عضلات کالری سوز خود ( پاها، باسن، عضلات مرکزی ) استفاده کنید. قدمهای کوتاه، سریع و نزدیک به زمین بردارید. همینطور که راه میروید دستها را به عقب و جلو حرکرت دهید. هر گامی که برمیدارید باید روی پاشنه پا پایین بیایید و با کمک انگشتان پا گام بعدی را شروع کنید. برای اینکه بیشتر کالری بسوزانید سعی کنید گاهی بین پیاده روی سریع مثلا به مدت دو دقیقه آهسته بدوید یا با تمام توان سریع پیاده روی کنید.

 

7 فعالیت چربی سوز فوق العاده - 36 - - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-Nana 1403/01/13

سلام من بقیه جاهای بدنم لاغره شکم و اینام اوکیه ولی از ناحیه ران و باسن خیلی پُر هستم و رونام بزرگه میشه بگید چه ورزشی انجام بدم؟؟

کارشناس به اندام 1403/01/14

سلام عزیزم با مربی ورزشی باید مشورت کنید این مقاله رو هم میتونین مطالعه کنید

لیلا 1401/06/01

من خلی اضافه وزن دارم

کارشناس به اندام 1401/06/02

سلام لیلا جان .عزیزم برای کاهش وزن باید رژیم غذایی مناسبی رو دنبال کنی که متناسب با شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه تا با اجرا کردنش بتونی به نتیجه ی دلخواهت برسی .رژیم دکتر کرمانی بارعایت همه ی استاندارد ها میتونه بهترین انتخابت باشه برای رسیدن به تناسب اندام .برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کن

_ 1400/05/30

سلام خسته نباشین،سوالم اینه که 100 تا پرش از روی طناب یا بدون طناب در یک دقیقه چند کالری میسوزونه؟

کارشناس به اندام 1400/06/09

سلام دوست عزیز برای اینکه کالری فعالیتها رو بدونی به این لینک مراجعه کن

سجاد 1400/05/10

سلام اقای دکتر الان 30روزه دارم حلقه میزنم حلقه لاغریمم سنگینه روزی35دقیقه ولی سایز شکمم کم نشده بااین حال کالری دریافتیم کم و رژیم دارم استپ وزنی هم ندارم پ بیماری هم ندارم علتش چیه؟ بخدا ناامید شدم یعنی حلقه لاغری شکمو کوچک نمیکنه؟ من قدم180 هست وزنم71کیلو دور شکمم 88سانته ممنونم قبلنا هم ورزش هوازی و بدنسازی حرفه ای میکردم کل بدن اب شده شکمم مونده

کارشناس به اندام 1400/05/25

سلام دوست خوبم اگر مشکل چاقی فقط در ناحیه شکمت هست از روش کویتیشن و آر اف استفاده کن