مقایسه رژیم کانادایی با رژیم غذایی دکتر کرمانی

این روزها حجم تبادل اطلاعات آنقدر بالا است که اگر قصد داشته باشید رژیم بگیرید شاید در طول تنها چند ساعت بتوانید با انواع و اقسام رژیم ها با نام های متفاوت آشنا شوید. مسلما یکی از نام هایی که خیلی زود با آن آشنا خواهید شد رژیم کانادایی است. نام اصلی رژیم کانادایی در […]

مقایسه رژیم کانادایی با رژیم دکتر کرمانی
5 از 5

زمان مطالعه 13 دقیقه

تعداد بازدید 9513

تاریخ انتشار

این روزها حجم تبادل اطلاعات آنقدر بالا است که اگر قصد داشته باشید رژیم بگیرید شاید در طول تنها چند ساعت بتوانید با انواع و اقسام رژیم ها با نام های متفاوت آشنا شوید. مسلما یکی از نام هایی که خیلی زود با آن آشنا خواهید شد رژیم کانادایی است. نام اصلی رژیم کانادایی در واقع Royal Danish Hospital Diet است و طرفداران آن ادعا می کنند این رژیم غذایی در 13 روز 5.5 تا 13 کیلو از وزن فرد را کم می کند.

مقایسه رژیم کانادایی با رژیم دکتر کرمانی

مقایسه رژیم کانادایی با رژیم دکتر کرمانی ؛ سرعت یا سلامت، مسئله این است

وقتی از شما پرسیده می شود که رژیم خوب چه ویژگی دارد؟ اکثر افراد می گویند رژیمی که به بخش های دیگر بدن آسیب نرساند اما آیا این در واقع همان چیزی است که به دنبالش هستیم؟ آمار و پژوهش ها چیزی خلاف این مورد را می گویند و اکثریت با وجود اهمیت رژیم غذایی سالم به دنبال کاهش وزن سریع هستند. به همین دلیل است که رژیم کانادایی بین مردم رواج پیدا کرده است. 13 روز 13 کیلو کاهش وزن چرا که نه؟ این دقیقا همان چیزی است که بیشتر افراد به دنبالش هستند.

آیا این سرعت  کاهش وزن عوارض جانبی هم دارد؟ کاهش وزن سریع سبب به وجود آمدن حالت یویو در بدن می شود. اسباب بازی یویو را به یاد دارید؟ جسم قرقره ای که به یک ریسمان متصل است و وقتی رهایش می کنید با سرعت به سمت پایین می رود اما با همان سرعت نیز دوباره به بالا باز می گردد. دقیقا مدتی وزن کم می کنید و سپس دوباره بعد از 13 روز به وزنی بیشتر از قبل باز می گردید.

آیا رژیم کانادایی موجب کاهش وزن می شود؟

جواب این سوال بله است. رژیم کانادایی بعد از 13 روز می تواند وزن را کم کند. عدد روی ترازو کاهش وزن چشمگیری را نشان می دهد اما دلیل این همه کاهش وزن آن هم در 13 روز چیست؟

در  رژیم غذایی کانادایی غلات و میوه ها کاملا محدود می شوند و مرف پروتئین افزایش می یابد. غلات و میوه ها در واقع همان کربوهیدرات هایی هستند که محدود کردنشان در رژیم غذایی سبب کم شدن وزن آب بدن می شود. بنابراین بعد از 13 روز رژیمتان هرچقدر هم کم کالری بوده باشد امکان ندارد 13 کیلو از ذخایر چربی تان آب شود. تنها مقداری از آن 13 کیلو مربوط به چربی ها می شود و بخش چشمگیری شامل وزن آب بدن است.

این مورد تنها مختص رژیم کانادایی نیست، بیشتر افرادی که رژیم غذایی کاهش وزن را شروع می کنند پس از دو هفته شاهد کاهش وزن نسبتا بالایی هستند و این روند در ادامه به مرور کندتر خواهد شد.

در رژیم غذایی دکتر کرمانی هیچ گروه غذایی حذف نمی شود و اصل تلاش رژیم روی این است که از غذاهای متعادلی که معمولا در طول روز می خوریم استفاده شود. بنابراین با شروع رژیم غذایی دکتر کرمانی فرد در دنیایی ناشناخته وارد نمی شود. رژیم غذایی دکتر کرمانی با علم به اینکه کاهش وزن سریع ضررهای بیشتری نسبت به منفتش دارد ادعایی درباره سرعت کاهش وزن نمی کند و به کاهش وزن آرام معتقد است.

رژیم غذایی کانادایی چه اطلاعاتی برای ارائه رژیم لازم دارد؟

در رژیم کانادایی هیچ اطلاعاتی از فردی که می خواهد رژیم را شروع کند گرفته نمی شود. این رژیم نیازی به اطلاعاتی درباره جنسیت، قد، وزن و بیماری ها ندارد چون لیست غذایی آن برای همه 600 کالری است در حالی که رژیم غذایی متعادل در کمترین حالت از 600 کالری خیلی بیشتر است.

در رژیم غذایی دکتر کرمانی فردی که به دنبال رژیم است ابتدا باید اطلاعات خود را ( قد، وزن، دور مچ دست ) به صورت کامل آماده کند. همچنین تمام مشکلات و بیماری ها خود را باید در صفحه ثبت نام وارد کند چون هر بیماری به نحوی در رژیم غذایی تغییر ایجاد می کند. جنسیت نیز روی رژیم غذایی تاثیر دارد و این چیزی است که در رژیم کانادایی اصلا مهم نیست.

همه ما می دانند کم غذا خوردن سبب کاهش وزن می شود بنابراین رژیم های بسیار کم کالری، کار خاصی جز کم کردن غذا نمی کنند و فرد اصول غذاخوردن را یاد نمی گیرد. در نتیجه نبودن یادگیری و تغییر در سبک زندگی سبب بازگشت سریع وزن کم شده می شود. رژیمی خوب است که در آن موفق به تغییر عادات بد غذایی و سبک زندگی شوید.

آیا در رژیم غذایی کانادایی می توانیم ورزش کنیم؟

در برنامه غذایی رژیم کانادایی صحبتی از ورزش نشده است و کاهش وزن تنها با کاهش میزان کالری اتفاق می افتد. اما اگر کسی که رژیم کانادایی را رعایت می کند بخواهد در کنار آن ورزش و فعالیت فیزیکی نیز داشته باشد مطمئنا نمی تواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. دلیلش چیست؟ همانطور که گفته شد در رژیم غذایی کانادایی شما تنها مجاز به دریافت 600 کالری هستید و این مقدار غذای بسیار کمی است در نتیجه حتی اگر بخواهید هم نمی توانید ورزش کنید چون توانش را ندارید.

در رژیم غذایی دکتر کرمانی با توجه به توان افراد در انجام فعالیت های فیزیکی توصیه های لازم انجام می گیرد. پژوهش ها نشان دادند رژیم غذایی همراه با حرکات ورزشی بهترین ترکیب برای کاهش وزن و رسیدن به اندامی مناسب است.

بدون ورزش هم می توانید وزن کم کنید اما ورزش کمک خواهد کرد بافت عضلانی از بین نرود و به حجم آن نیز اضافه شود. رژیم بدون ورزش سبب می شود بافت عضلانی که برای بدن بسیار اهمیت دارد را از دست بدهید. بنابراین حتی اگر موفق به کاهش وزن هم شوید نمی توانید اندامی متناسب داشته باشید.

رژیم کانادایی و پشتیبانی از رژیم گیرنده

مسلما رژیمی که بدون در نظر گرفتن مشخصات بدنی افراد تنها لیستی با 600 کالری ارائه می کند برای پشتیبانی نیز برنامه ای ندارد. کسی که رژیم می گیرد به یک نفر پشتیبان و همراه نیاز دارد چون انگیزه بالا برای کاهش وزن شاید در ابتدا کمکتان کند اما خیلی زود نیاز به تقویت پیدا می کند. شرایط روانی به اندازه نوع رژیم در رسیدن به موفقیت اهمیت دارد.

رژیم غذایی دکتر کرمانی از همان ابتدا و قبل از ثبت نام پشتیبانی را با ارائه مشاوره های رایگان شروع می کند و در طول رژیم نیز افراد می توانند تمام سوالات و مشکلات خود را با مشاوره ها درمیان بگذارند. علاوه بر این هر دو هفته پس از اعلام وزن فرد دوباره با مشاور صحبت خواهد داشت تا بتواند به بهترین شکل ممکن رژیم خود را رعایت کند.

شاید یکی از سخت ترین مراحل رژیم زمانی آغاز شود که به وزن ایده آل رسیدید. در این مرحله معمولا استرس بازگشت وزن و بی برنامگی به وجود می آید اما در رژیم دکتر کرمانی برای این مرحله نیز چاره ای دارد. علاوه بر اینکه فرد در طول رژیم نحوه صحیح غذا خوردن و ترک عادات اشتباه غذایی را می آموزد بعد از رسیدن به وزن ایده آل هم برنامه غذایی تثبیت وزن را نیز دریافت خواهد کرد.

رژیم 14 روزه دکتر کرمانی
5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*