راه تشخیص رژیم اصولی از رژیم‌های پرخطر

الان دیگه همه به فکر زیبایی و خوش اندام شدن هستن. اصلا دیگه تناسب اندام چه با کاهش و چه با افزایش وزن، گوشه ذهن همه ما هست. همه‌مون حداقل یک بار کلمه رژیم رو توی اینترنت سرچ کردیم و با حجم زیادی از اطلاعات و برنامه های غذایی مختلف رو به رو شدیم. دست […]

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 12511

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

رژیم نادرست
میانگین امتیاز 4.3 از 5

الان دیگه همه به فکر زیبایی و خوش اندام شدن هستن. اصلا دیگه تناسب اندام چه با کاهش و چه با افزایش وزن، گوشه ذهن همه ما هست. همه‌مون حداقل یک بار کلمه رژیم رو توی اینترنت سرچ کردیم و با حجم زیادی از اطلاعات و برنامه های غذایی مختلف رو به رو شدیم. دست آخر هم گیج شدیم که کدوم یکی نتیجه می‌ده، کدوم یکی بی ضررتره یا حتی کدوم یکی سریع تر ما رو به هدفمون می‌رسونه؟ حالا از بین همه این رژیم‌ها و برنامه‌های غذایی که راجع به اونها توی اینترنت و شبکه های اجتماعی مثل کانال‌های تلگرام و پیج‌های اینستا می‌خونیم کدومشون قابل اعتماد هستن؟ کدومشون اصولین و کدومشون تبلیغات دروغی؟

دکتر کرمانی دشمن چه رژیم‌هایی هستن؟
هر رژیمی که به بدن آسیب برسونه، از نظر دکتر کرمانی ممنوعه و به هیچ وجه نباید ازش پیروی کرد.
رژیم غذایی اصولی بر اساس نیازهای بدن و با توجه به سن، وزن، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری‌ها تعیین می‌شه. فاکتورهایی که تو رژیم دکتر کرمانی به شدت بهشون تاکید شده.

اگه می‌خوای بدون آسیب به بدنت وزن کم کنی، روی لینک زیر بزن
همین حالا ثبت‌نام کن
call-to-action

مطمئنا از بین این حجم از اطلاعات، رژیم‌هایی هستن که درست و اصولین و بر مبنای علم تغذیه نوشته شدن. این رژیم‌ها به شما کمک می‌کنن که از راه درست و با کم ترین آسیب  وزنتون رو کم یا زیاد کنید. رژیم‌هایی که توی اون ورزش کردن، درست غذا خوردن و برنامه غذایی مناسبی داده ‌می‌شه. در کنار این رژیم‌های خوب، کسایی هم پیدا می‌شن که بدون دانش صحیح از علم تغذیه و یا از روی سهل انگاری، برنامه های غذایی غیر اصولی پیشنهاد می‌کنن که ضرر اونها بیشتر از منفعتشونه. برنامه هایی  که بعد از یک مدتی نه تنها شما رو به هدفتون نمی‌رسونه، حتی ممکنه باعث ریزش مو، شل شدن پوست و آسیب‌های دیگه بشه.

تو ویدئو زیر، دکتر کرمانی برامون توضیح می دن کدوم رژیما درست و اصولین و کدوم رژیما به بدن ما آسیب می زنه. پس با هم تماشا می کنیم.

راه تشخیص رژیم اصولی از رژیم‌های پرخطر - 4 - راه تشخیص رژیم اصولی - ویدیو

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.3 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
کیماس نوروزی 1400/04/30

بسیار عالی آقای دکتر

پریسا 1399/12/05

عالیه دکتر کرمانی