شیر مادر و چاقی نوزادان؛ شیر مادر از بروز چاقی در کودکان جلوگیری می‌کند!

شیر مادر و چاقی نوزادان ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. نه به این معنا که شیر مادر باعث افزایش وزن نوزاد شود، بالعکس سبب پیشگیری از استرس و افسردگی مادر  و باعث ایجاد ارتباط عاطفی بیشتر بین مادر و نوزاد می شود. به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور، علیرضا مرندی […]

شیر مادر و چاقی نوزادان؛ شیر مادر از بروز چاقی در کودکان جلوگیری می‌کند!
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1498

تاریخ انتشار

شیر مادر و چاقی نوزادان ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. نه به این معنا که شیر مادر باعث افزایش وزن نوزاد شود، بالعکس سبب پیشگیری از استرس و افسردگی مادر  و باعث ایجاد ارتباط عاطفی بیشتر بین مادر و نوزاد می شود.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور، علیرضا مرندی گفت: آکادمی‌های مختلف دنیا تاکید زیادی بر تغذیه با شیر مادر دارند؛ زیرا باعث پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی، عفونت ادراری، دیابت نوع یک و دو، آلرژیک مانند آسم و چاقی می‌شود. شیر مادر تقویت کننده واکسن و مملو از آهن و دیگر املاح مورد نیاز بدن نوزادان است.

تحقیقات نشان داده‌اند نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، در کودکی و حتی بزرگسالی کمتر به خطر چاقی دچار می‌شوند.

نقش شیر مادر در سلامت مادر و نوزاد

وی ادامه داد: این تغذیه سرشار از مواد مغذی مورد نیاز نوزاد است و تنها شاید قطره ویتامین D به عنوان مکمل برای نوزاد نیاز باشد. او افزود: فرآیند شیر دادن سبب پیشگیری از ابتلای مادر به سرطان سینه و دیگر بیماری‌ها خواهد شد. تا شش ماه اول نوزادان باید با شیر مادر تغذیه شوند.

او گفت: شرایط روحی و روانی مادر در راستای شیر دادن مهم است. باید همسر شرایط لازم برای انجام فرآیند شیر دهی نوزاد توسط مادران را ایجاد کند. این که شیر دادن سبب بروز زردی نوزاد می‌شود،کاملا نادرست است. او افزود: تغذیه با شیر مادر باعث شده است تا در آینده فرزندان جامعه از سلامت بهتری برخوردار باشند. فرآیند شیر دادن آثار معنوی زیادی را به همراه خواهد داشت.

آموزش و حمایت، شعار امسال هفته جهانی شیر مادر

در ادامه این مراسم پازوکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: برنامه ریزی‌های خوبی در زمینه آموزش و تبلیغ تغذیه نوزاد با شیر مادر شده است. بیش از ۷۵ درصد از بیمارستان‌های خصوصی در امر تغذیه با شیر مادر فعال هستند. به گفته وی آموزش و حمایت، شعار امسال در هفته جهانی تغذیه با شیر مادر است. تغذیه با شیر مادر از اهمیت زیادی برخوردار است.

منبع: +

شیر مادر و چاقی نوزادان؛ شیر مادر از بروز چاقی در کودکان جلوگیری می‌کند! - 3 - شیر مادر و چاقی نوزادان - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-مهرا 1402/10/09

من فرزندم رو باشیر خودم تغذیه میکنم وبجز شیر خودم هیچی بهش نمیدم ولی اضافه وزن داره نمیدونم چرا

کارشناس به اندام 1402/10/10

عزیزم وعده های زیاد با حجم بالا میخوره