با محدودیت غذایی خداحافظی کن!

وقتی به بچه ها میگن حق نداری به اون ظرف چینی دست بزنی ، تنها کاری که اون بچه میکنه اینه که هرطور شده خودش روبه اون ظرف برسونه و بزنه خورد و خاکشیرش کنه. بعد با چهره مظلوم به مادر عصبانیش نگاه کنه و بگه تقصیر من نبود خودت گفتی نباید بهش دست بزنی! […]

ذهن فریبت میده غذا بخوری
5 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 3033

تاریخ انتشار

وقتی به بچه ها میگن حق نداری به اون ظرف چینی دست بزنی ، تنها کاری که اون بچه میکنه اینه که هرطور شده خودش روبه اون ظرف برسونه و بزنه خورد و خاکشیرش کنه. بعد با چهره مظلوم به مادر عصبانیش نگاه کنه و بگه تقصیر من نبود خودت گفتی نباید بهش دست بزنی! جالبه بدونید که این قصه سرِ دراز دارد. یعنی ما که هیچ، آبا و اجدادمون هم از این رفتار در امان نبودن. منظورم آدم و حوائه که وقتی بهشون گفته شد از اون میوه ی ممنوعه نخورن، نافرمانی کردن و میوه رو خوردن.
این ویژگی آدمیزاده که از هر چیزی منع بشه، ولع بیشتری نسبت بهش پیدا می کنه. تو رژیم هم این اتفاق کاملا طبیعیه. هر رژیمی که شما رو منع کنه، مطمئنا با شکست مواجه می شه. منظورم رژیمایی هست که شما رو از خوردن یک سری غذاها منع میکنن. مثلا میگن نباید بستنی بخورید یا فکر کله پاچه رو از ذهنتون بیرون کنید. اما این اخطارها باعث نمیشه که شما فکر بستنی و کله پاچه رو نکنید. اتفاقا تنها چیزی که بهش فکر می کنید همین خوردن بستنی و کله پاچه س! انگار ذهنتون با شما بازی میکنه و شما رو به سمت شکست سوق می ده!

خودت و از هیچ غذایی محروم نکن!
تو رژیم دکتر کرمانی، لیست "روزمنو" بهتون این امکان و میده که غذاهای دلخواهتون و انتخاب کنید و دیگه دغدغه‌ی محرومیت از غذاها رو نداشته باشید.
مثل همیشه، قدم به قدم در کنارتون هستیم
برای ثبت‌نام کلیک کن
call-to-action

اما راه حل چیه؟ چه کار کنیم که به این مشکل برنخوریم؟ خیلی ساده اس. کافیه رژیمی رو انتخاب کنید که بتونید توی اون همه چیز بخورید و نیازی نباشه که دائم پا روی دلتون بذارید و بگید نه! نمیتونم این رو بخورم.
توصیه می کنم این ویدئو رو از خانم دکتر استادیان- مدیر بخش دپارتمان روانشناسی به اندام دکتر کرمانی- بشنوید تا متوجه بشید چرا از لحاظ روانشناسی نباید خودمونو تو رژیم محدود به غذاهای خاصی بکنیم. با هم این ویدئو رو تماشا می کنیم:

5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*