روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان

  بهترین مو در تابستان بسیاری از کارها ( مثل شنا کردن ) که روزهای گرم تابستان را تبدیل به اوقاتی خوش می کند برابر است با شکسته شدن مو! جالب است نه؟ خیلی از تابستان ها تنها به ضد آفتاب اکتفا می کنیم اما حواسمان نیست که موها نیز در خطر هستند. برای جلوگیری […]

زمان مطالعه 10 دقیقه

تعداد بازدید 4026

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان - 15 - جلوگیری از شکننده شدن موها - ورزش و سلامتی
امتیاز کاربرها

 

بهترین مو در تابستان

بسیاری از کارها ( مثل شنا کردن ) که روزهای گرم تابستان را تبدیل به اوقاتی خوش می کند برابر است با شکسته شدن مو! جالب است نه؟ خیلی از تابستان ها تنها به ضد آفتاب اکتفا می کنیم اما حواسمان نیست که موها نیز در خطر هستند. برای جلوگیری از شکننده شدن موها از این استراتژی ها استفاده کنید تا در طول این فصل موها در بهترین حالت خود باقی بماند.

 

مقدار کف را کم کنید

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان

نور خورشید باعث می شود موها شکننده شوند، پس هر روز شامپو زدن به موها می تواند وضع را بدتر کند. نونزیو ساویانو، طراح مو در نیویورک می گوید: یک یا دو روز به موها شامپو نزنید تا استراحت کنند. زمانی هم که به مو شامپو می زنید زیاد این کار را نکنید چون شامپو می تواند روغن طبیعی موها را بشوید. قبل از شستشو از میانه تا انتهای مو را نرم کننده بزنید ( قسمت های بلند مو خشک ترین نقاط هستند ). سپس ریشه موها را به تنهایی بشویید. اجازه دهید کف خودش آرام به پایین موها برود سپس موها را آب بکشید.

 

رطوبت را بالا ببرید

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان - 18 - جلوگیری از شکننده شدن موها - ورزش و سلامتی

موهای خشک عاشق رطوبت هستند. بعد از هر بار شامپو زدن نرم کننده استفاده کنید، به دنبال نرم کننده ای باشید که حاوی مواد مرطوب کننده باشد (کره درخت روغن قلم، ویتامین E و غیره ). هر دو هفته موها را در حالی که نرم کننده زده اید شانه بکشید. این کار درست مانند کاردک کشیدن است چاله هایی که در طول کوتیکول ها وجود دارد را پر می کند تا موها تقویت شوند. بعد از این کار موهای خود را عقب ببندید و اجازه دهید نرم کننده 20 دقیقه روی موها بماند.

 

آخر موها را ترمیم کنید

جلوگیری از شکننده شدن موها

موخوره دارید؟ مقداری از انتهای موها را کوتاه کنید و برای جلوگیری از شکستگی مجدد به آن روغن أرجا بزنید. جنی چو، طراح مو در لس آنجلس می گوید انتهای موها بیش از هر جای دیگر از درمان با روغن سود می برد چون پر منفذ است. روغن را دو تا پنج سانت با فاصله از کف سر به موها بمالید. سعی کنید هر هشت هفته مقداری از انتهای موها را بچینید. هر چقدر انتهای موها سالم تر باشد رطوبت را نیز بهتر جذب می کند.

 

به موها نیز ضد آفتاب بزنید

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان - 21 - جلوگیری از شکننده شدن موها - ورزش و سلامتی

بله ضد آفتاب زدن به موها مجاز است. ضد آفتاب از نفوذ اشعه های خورشید به داخل مو و شکستن مولکول های رنگدانه جلوگیری می کند. می توانید دو قاشق ضد آفتاب را داخل یک بطری با یک فنجان آب مخلوط کنید و به موها بمالید.

 

موها را براق کنید

جلوگیری از شکننده شدن موها

برای زنده کردن تارهای موی بی رنگ شده در میان دیگر موها، هر چهار هفته در خانه به موی خود براق کننده بزنید. براق کننده های حاوی فرمول بی رنگ باعث درخشش مو می شوند در حالی که فرمول های حاوی رنگ باعث برگشتن رنگ آن قسمت مو می شود. این براق کننده ها دور کوتیکول مو می ایستند و باعث صافی و محافظت از مو می شوند.

 

موها را لایه لایه کنید

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان - 24 - جلوگیری از شکننده شدن موها - ورزش و سلامتی

میدانید وقتی موهای فر را صاف می کنید چه اتفاقی می افتد؟ پایین موها پر و زشت می شود. لایه دادن به مو باعث میشود وزن توضیع شود و بافت و ریختن مو بهتر بشود.

از کوتاه کردن مو با تیغ بپرهیزید، اگر از تیغ درست استفاده نشود ممکن است پایین موها خرد شود و جلوه ی آن خراب شود.

 

همه چیز را صاف کنید

جلوگیری از شکننده شدن موها

موهای فرفری نیاز به مرطوب کننده دارند – بسیار زیاد – تا صاف بایستند. ترفند: پس از شامپو از کرم سیلیکون استفاده کنید. این کرم کمک می کند رطوبت خوب مو حفظ شود و رطوبت بر خارج شود. می توانید از ترکیب کرم استایلینگ و سرم صاف کننده نیز استفاده کنید. اولی موها را نگه می دارد و دومی کمک می کند با رطوبت موجود در هوا که موجب فرفری شدن موها می شود مبارزه کنید.

 

برای جلوگیری از شکننده شدن موها کمی شکیبا باشید

جلوگیری از شکننده شدن موها

اگر از سشوار استفاده می کنید قبل از اینکه دکمه خاموشی اش را فشار دهید مطمئن شوید که تمام موها خشک شده اند. اگر حتی مقدار کمی موها مرطوب باشد دیگر صاف نمی ایستند. با تکان دادن سر خود و آرام شانه زدن آن با انگشتان دست یا شانه ی دندانه دار پهن از بهم ریختن آن در طول روز جلوگیری کنید.

 

سبکش کنید

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان - 28 - جلوگیری از شکننده شدن موها - ورزش و سلامتی

از آنجا که موهای بلند و باریک به دلیل رطوبت و عرق کردن به سادگی کثیف می شوند، باید طوری آنها را تمیز کرد که زیاد سنگین نشوند. شستشو را با یک شامپو حجم دهنده و یک نرم کننده شروع کنید ( این موارد طراحی شده اند تا سبک باشند ). نرم کننده را با مقداری آب رقیق کنید و یا می توانید مقدار کمی از آن را  استفاده کنید. هرگز نرم کننده را به ریشه های مو نزنید، به موها مانند یک بوم نقاشی نگاه کنید و جاهایی را که می خواهید را فقط رنگ ( نرم کننده ) بزنید. سپس موها را کاملا آب بکشید.

 

در این ویدئو ببینید چطور می توان برای رشد و ترمیم مو اقدام نمود:

روش هایی برای جلوگیری از شکننده شدن موها در تابستان - 30 - جلوگیری از شکننده شدن موها - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1397/05/27

نویسنده: مریم اصیلی

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*