علائم تیروئید و راه حل های درمان آن

بیماری ها، مقالات

  علائم تیروئید ؛  آیا هر روز احساس خستگی دارید؟ آیا مشکل حافظه، اضافه شدن بی دلیل وزن، لرزش بدن یا ریزش مو دارید؟ و یا این موارد در مورد شما برعکس است. اغلب تعرق بالا دارید و عصبی هستید؟ اگر این نشانه ها را دارید ممکن است غده تیروئید مقصر باشد. این غده تنظیم کننده عالی مغز و بدن است که گاهی اوقات دچار مشکل می شود و در خانم ها بیشتر اتفاق می افتد. درمان صحیح این مشکل برای سلامتی و روحیه فرد بسیار لازم است.

  علائم تیروئید

   

  غده تیروئید چیست؟

  تیروئید، غده پروانه ای شکل است که در جلوی گردن قرار دارد. هورمون موجود در این غده، سرعت متابولیسم را کنترل می کند. متابولیسم سیستمی است که توسط آن، بدن از انرژی استفاده می کند. اختلالات تیروئیدی سرعت متابولیسم را کاهش و یا افزایش می دهد. وقتی سطح هورمون ها خیلی پایین یا خیلی بالا برود، نشانه های این اختلال را در سطح گسترده ای تجربه خواهید کرد.

  غده تیروئید شاید کوچک باشد اما این قسمت پروانه ای شکل که در پایه گردن قرار دارد. لیستی از وظایف بسیار مهم از جمله تنظیم اشتها، تنظیم سطح انرژی و حتی دمای بدن دارد. وقتی این غده درست کار می کند، حتی متوجهش نمی شوید.

  اما همین که دچار اختلال می شود علائم مختلفی خود را نشان می دهند که نادیده گرفتنشان دشوار است. اما قبل از اینکه مستقیم به سراغ چیزهای مختلفی که تیروئید می تواند روی آن ها تاثیر بگذارد برویم. یک بازبینی انجام دهیم: تیروئید بزرگ ترین غده درون ریز بدن است. دو نوع هورمون  – T3 و T4 – تولید می کند که میزان سوزاندن انرژی و نحوه واکنش بدن به هورمون های استرس را کنترل می کنند.

  راه هایی وجود دارد که می توانند باعث اختلال در این غده شوند. دو نوع آنها کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید است. در ادامه شما را با مواردی آشنا می کنیم که تیروئید می تواند روی آن ها تاثیر بگذارد:

  علائم تیروئید

  علائم تیروئید چیست؟

  1- علائم تیروئید ؛ کاهش یا افزایش وزن

  تغییر ناگهانی در وزن، از نشانه های شایع اختلال در تیروئید است. اضافه کردن وزن، نشانه کاهش هورمون های تیروئید است که به آن کم کاری تیروئید می گویند. در مقابل، اگر تیروئید بیش از نیاز بدن هورمون تولید کند ممکن است دچار کاهش وزن ناگهانی شوید که به این حالت، پر کاری تیروئید می گویند. مشکل کم کاری تیروئید بسیار شایع است.

  علائم تیروئید

  2- علائم تیروئید ؛ التهاب در گردن

  تورم و بزرگ شدن گردن، نشانه قابل مشاهده است که به ما می گوید ممکن است تیروئید دچار مشکل شده باشد. عامل ایجاد گواتر می تواند کم کاری تیروئید و یا پُر کاری تیروئید باشد. گاهی تورم گردن به دلیل سرطان تیروئید یا ندول ( توده ای که در داخل تیروئید رشد می کند) است. همچنین این تورم  ممکن است بر اثر مشکلات دیگری در بدن باشد.

  علائم تیروئید

   

  3- علائم تیروئید ؛ تغییر در ضربان قلب

  هورمون های تیروئید، تقریبا روی همه اعضای بدن و حتی روی سرعت ضربان قلب تاثیر دارند. کسانی که کم کاری تیروئید دارند، شاید متوجه شوند که ضربان قلبشان از حد معمول پایین تر است. پرکاری تیروئید نیز ممکن است سبب شود ضربان قلب افزایش پیدا کند. همچنین پر کاری تیروئید سبب فشار خون و تپش قلب نیز می شود.

  علائم تیروئید

  4- علائم تیروئید ؛ تغییر در روحیه و انرژی بدن

  اختلال در تیروئید سبب تغییرات اساسی در انرژی بدن و روحیه می شود. فرد با مشکل کم کاری تیروئید احساس خستگی، تنبلی و یا افسردگی می کند. پر کاری تیروئید هم شامل مشکلاتی از قبیل اضطراب، اختلال در خواب، بی قراری و تحریک پذیری می شود.

  کم کاری و پر کاری تیروئید هر دو در نحوه استفاده بدن از انرژی، تاثیری متفاوت دارند اما هر دو می توانند بدن انسان را خالی از انرژی کنند. در صورت ابتلا به کم کاری تیروئید، هیچ انرژی ای برای انجام کارها  ندارید. پر کاری تیروئید نیز سرعت سوخت و ساز بدنتان را در تمام روز به شدت بالا می برد، در نتیجه انرژی تان به صورت جدی افت می کند. پر کاری تیروئید به شدت ضربان قلب را افزایش می دهد.

  بنابراین فرد ممکن است از چنین حالتی کلافه شود. این مصرف انرژی بالا می تواند مشکلاتی را برای خواب و همچنین میل جنسی فرد به وجود بیاورد.

  علائم تیروئید

   

  5- علائم تیروئید ؛ ریزش مو

  ریزش مو نیز از نشانه هایی است که می تواند در اثر متعادل نبودن غده تیروئید باشد. کم کاری و پرکاری تیروئید هر دو سبب ریزش مو می شوند. در بسیاری از موارد پس از درمان تیروئید، موهای ریخته شده مجدد رشد کردند.

  علائم تیروئید

   

  6- علائم تیروئید ؛ احساس گرما یا سرمای شدید

  مشکل تیروئید بدن را در تنظیم دمای خود دچار اختلال می کند. افرادی که کم کاری تیروئید دارند، بیش از حد معمول احساس سرما می کنند. پرکاری تیروئید تاثیری برعکس دارد و باعث تعریق شدید و بیزاری از گرما می شود.

  کم کاری تیروئید سبب علائم دیگری نیز می شود که عبارتند از:

  • خشکی پوست و شکننده شدن ناخن ها
  • بی حسی یا سوزن سوزن شدن دست
  • یبوست
  • دوره های قاعدگی غیر طبیعی

  پر کاری تیروئید نیز مشکلات زیر را شامل می شود:

  • ضعف عضلانی و لرزش دستان
  • مشکل در دید
  • اسهال
  • دوره های قاعدگی نامنظم

  علائم تیروئید

  7- علائم تیروئید ؛ نازک یا سخت شدن پوست

  تیروئید مقدار پوست انداختن بدنتان را کنترل می کند. در افرادی که دچار پرکاری تیروئید هستند، پوست اندازی کمی سریع تر اتفاق می افتد و معمولا باعث نازکی و حساس شدن پوست می شود. اما اگر فرد دچار کم کاری تیروئید باشد، روند پوست اندازی کند خواهد شد و پوست حالتی سخت به خود می گیرد. دیگر مشکلات پوستی که ممکن است با پرکاری تیروئید، خود را نشان دهند عبارتند از افزایش قرمزی صورت و دست ها و پوستی که احساس رطوبت و گرما دارد.

  در حالی که افراد مبتلا به کم کاری تیروئید ممکن است پوستشان سرد و رنگ پریده شود. ترمیم زخم هایشان به طول بینجامد و یا به دلیل کاروتنمی، پوستشان رنگی نارنجی و زرد می گیرد. در این حالت تیروئیدنمی تواند کاروتن را به ویتامین A تبدیل کند.

   

  8- علائم تیروئید ؛ تغییر در خلق و خو

  پر کاری تیروئید، تاثیری دیوانه کننده روی احساسات می گذارد. پر کاری تیروئید با مشکلاتی مانند اضطراب، فوق العاده احساساتی شدن و حتی روانپریشی در ارتباط است. کم کاری تیروئید نیز با افسردگی و دوری جستن از موقعیت های اجتماعی در ارتباط است. کم کاری تیروئید همچنین می تواند موجب مشکلات شناختی مانند فراموشی و یا کندی در یادگیری شود.

  9- علائم تیروئید ؛ اختلالات قاعدگی در خانم ها

  چرخه قاعدگی خانم ها بسیار به شاخص های هورمونی حساس است: یک تغییر کوچک می تواند نظم همه چیز را بهم بزند. در صورت ابتلا به کم کاری یا پر کاری تیروئید، چرخه قاعدگی می تواند بیشتر یا کمتر اتفاق بیافتد و همچنین خیلی سنگین یا خیلی سبک باشد. وقتی مشکل تیروئید باشد، اساسا اولین سوالی که پزشک می تواند از بیمار بپرسد، این است که چرخه قاعدگی اش چه تغییری کرده است.

  اگر چرخه قاعدگی فرد طبیعی باشد و شدت آن نیز تغییری  نکرده باشد. پس می توان گفت مشکلی وجود ندارد. اما اگر چرخه قاعدگی تان ناگهان به شدت دچار تغییر شده است، بهتر است هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا از نظر هورمونی مورد بررسی قرار بگیرید.

   

  10- علائم تیروئید ؛ سرعت کار کردن شکمتان افزایش می یابد

  این را می دانید که پر کاری تیروئید به همه چیز سرعت می بخشد و حرکت روده ها نیز یکی از این موارد است. بسیاری از افراد مبتلا به پر کاری تیروئید متوجه شده اند که در طول روز، شکمشان بیش از یک بار کار می کند و مجبور به استفاده از دستشویی هستند. اما کم کاری تیروئید چطور؟ بله درست حدس زدید، یبوست. با کند شدن فرآیندهای بدن، سرعت حرکت روده ها نیز کند می شود و فرد یبوست را تجربه می کند.

   

  11- علائم تیروئید ؛ تغییر حالت چشم ها

  آیا تا به حالت در اینترنت عکس افرادی را دیده اید که چشمانشان به شدت بیرون زده باشد؟ ممکن است آنها از بیماری گریوس رنج ببرند که یک نوع پر کاری تیروئید است. باعث می شود چشمان فرد چنین حالتی به خود بگیرد. تجمع بافت اضافی پشت چشم، عامل چنین حالتی است.

   

  اختلال در تیروئید یا یائسگی؟

  تیروئید سبب تغییر در چرخه قاعدگی و خلق و خو می شود به همین دلیل گاهی اوقات نشانه های آن با یائسگی اشتباه گرفته می شود. اگر چنین نشانه هایی دارید، با تست خون ساده می توانید بفهمید مشکل از تیروئید یا یائسگی است و یا شاید هم ترکیبی از هر دو باشد.

  چه کسانی باید آزمایش تیروئید بدهند؟

  هر فرد باید پنج سال یک بار، این آزمایش را بدهد. افرادی با نشانه های از مشکل تیروئید باید در فاصله های زمانی کمتری تست بدهند. کم کاری تیروئید بیشتر خانم های بالای 60 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. پرکاری تیروئید هم بیشتر خانم ها و افراد بالای 60 سال را در بر می گیرد. عوامل ارثی نیز خطر بروز این مشکل را افزایش می دهند.

  علائم تیروئید

   

  چک کردن تیروئید از روی گردن

  با بررسی دقیق در آینه،  بزرگ شدن تیروئید قابل تشخیص است. سپس برای معاینه و اطمینان باید نزد پزشک بروید. برای انجام این تست، سر خود را عقب بگیرید، یک لیوان آب بنوشید و همین که آب را می نوشید و قورت می دهید، قسمت پایین خرخره و بالای ترقوه گردن خود را بررسی کنید. به دنبال برآمدگی یا بیرون زدگی باشید. سپس چندین بار این عمل را تکرار کنید. اگر چنین علائمی دیدید، حتما با پزشک متخصص صحبت کنید.

  علائم تیروئید

   

  تشخیص اختلالات تیروئید

  اگر پزشک مشکوک به اختلال تیروئید در شما باشد، با انجام تست خون به جواب خواهد رسید. این تست میزان هورمون محرک تیروئید (TSH) را اندازه می گیرد. اگر میزان TSH بالا باشد، نشان دهنده این است که کارکرد تیروئید بسیار پایین است (کم کاری تیروئید) اما اگر TSH پایین باشد نشان دهنده این است که تیروئید بیش از اندازه کار می کند ( پرکاری تیروئید). پزشکان گاهی سطح دیگر هورمون های خون را هم چک می کنند. در برخی موارد برای تشخیص مشکل تیروئید نیاز به عکس برداری است.

  علائم تیروئید

   

  دلایل کم کاری تیروئید

  1- بیماری هاشیموتو

  شایع ترین دلیل کم کاری تیروئید، بیماری هاشیموتو است. این بیماری، اختلال خود ایمنی است که بدن به غده تیروئید حمله می کند. نتیجه این حمله، آسیب دیدن تیروئید و کاهش تولید هورمون است. بیماری هاشیموتو بیشتر جنبه ارثی دارد.

  علائم تیروئید

   

  2- دیگر دلایل کم کاری تیروئید

  در بعضی موارد، کم کاری تیروئید ناشی از مشکلی در غده هیپوفیز است که در مرکز مغز قرار دارد. این غده، هورمون محرک تیروئید (TSH) را تولید می کند که سبب می شود تیروئید کارش را انجام دهد. اگر هیپوفیز کارش را درست انجام ندهد و به اندازه TSH تولید نکند، فعالیت تیروئید نیز کاهش می یابد. سایر دلایل کم کاری تیروئید، التهاب موقت تیروئید و داروهایی است که بر کارکرد این غده تاثیر می گذارد.

   

  دلایل پرکاری تیروئید

  1- بیماری گریوز

  از شایع ترین دلایل پرکاری تیروئید، بیماری گریوز است. گریوز، نوعی اختلال در خود ایمنی بدن است که به غده تیروئید حمله می کند. این بیماری سبب انتشار سطوح بالایی از هورمون تیروئید می شود. تورم قابل مشاهده و ناراحت کننده در پشت چشم از نشانه های این بیماری است.

  علائم تیروئید

   

  2- دیگر دلایل پرکاری تیروئید

  پرکاری تیروئید به دلیل گره در غده تیروئید ایجاد شود. این توده ها در تیروئید به وجود می آیند و گاهی شروع به تولید هورمون تیروئید می کنند. توده های بزرگ سبب ایجاد گواتر می شوند و مشهود هستند. توده های کوچک تر با سونوگرافی قابل تشخیص هستند.

   

  عوارض اختلالات تیروئید

  اگر کم کاری تیروئید درمان نشود سبب افزایش کلسترول و خطر ایجاد سکته مغزی و حمله قلبی می شود. در موارد شدید، سطح بسیار پایین هورمون تیروئید سبب کاهش هوشیاری فرد و افت شدید دمای بدن می شود. پرکاری تیروئید هم در صورت درمان درمان نشدن سبب مشکلات قلبی و شکننده شدن استخوان ها می شود.

  علائم تیروئید

   

  درمان کم کاری تیروئید

  اگر تشخیص داده شده باشد که کم کاری تیروئید دارید، اولین کاری که پزشک انجام می دهد تجویز هورمون های تیروئید است که به شکل قرص، آن را دریافت می کنید. استفاده از این قرص ها تاثیرات قابل مشاهده را در طول چند هفته ایجاد می کند. این درمان در طولانی مدت سبب افزایش انرژی، کم شدن کلسترول و کاهش وزن می شود. بیشتر افرادی که کم کاری تیروئید دارند، باید این قرص ها را تا پایان عمر استفاده کنند.

  علائم تیروئید

   

  درمان پرکاری تیروئید

  شایع ترین درمان برای پرکاری تیروئید، داروهای ضد تیروئید است که سبب کاهش هورمون های تولید شده توسط تیروئید می شود. پرکاری تیروئید ممکن است سرانجام به پایان برسد اما بیشتر کسانی که این مشکل را دارند باید برای طولانی مدت دارو استفاده کنند. دیگر داروها ممکن است باعث کاهش نبض و لرزش شوند. یکی دیگر از گزینه ها، رادیواکتیو است که در طی 6 تا 18 هفته، غده تیروئید را نابود می کند. بعد از اینکه غده تیروئید از بین رفت یا توسط جراحی برداشته شد، بیمار باید قرص هورمون های تیروئید را استفاده کند.

  علائم تیروئید

   

  جراحی اختلالات تیروئید

  برداشتن غده تیروئید، مشکل پرکاری تیروئید را حل می کند. این روش تنها زمانی توصیه می شود که داروها تاثیر نداشته باشند یا این مشکل سبب ایجاد گواتر بزرگ شده باشد. جراحی برای بعضی از بیمارانی که در تیروئید خود، توده دارند هم توصیه می شود. واضح است که بعد از برداشتن تیروئید، بیمار نیاز به هورمون های تیروئید پیدا می کند تا دچار علائم کم کاری تیروئید نشود.

  علائم تیروئید

   

   سرطان تیروئید چیست؟

  سرطان تیروئید بسیار نادر است و از سرطان های کشنده به حساب می آید. نشانه ی اصلی آن، ایجاد شدن توده یا التهاب در گردن است. تنها 5% از توده های تیروئید، تبدیل به سرطان می شوند. اگر سرطان تیروئید تشخیص داده شود با جراحی، رادیواکتیو و یا پرتو درمانی خارجی قابل درمان است.

  Sending
  User Review
  3.29 (7 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  محمدرضا ۲۸ دی ۱۳۹۸

  سلام ، من آخرین بار که آزمایش خون دادم ، آزمایشگاه تماس گرفتن گفتن مشکوک به کم کاری تیروئید هستین و دوباره آزمایش گرفتن که لب مرز رو پایین بود ولی دکتر دارویی تجویز نکردن .. علائمی که گفته شد برای کم کاری و پر کاری هردوش رو دارم .. مثلا تابستونا از گرما عرق میکنم ، زمستونا از سرما میلرزم ... احساس ضعف و خستگی میکنم و دچار تنبلی شدم .. از موقعیت های اجتماعی دوری میکنم .. بعضی موقع ها تو یادگیری مشکل دارم .. همیشه یا دچار اسهالم یا یبوست حالت بینا بینی وجود نداره .. وزنم زیاده و نمیتونم بیارم پایین و زیاد غذا میخورم .. پوستم رنگ پریده و زرده .. استرس زیادی دارم همیشه .. از موقعیت‌های جدید دوری میکنم .. موقع حرف زدن نمیتونم منظورمو به درستی بیان کنم ... تو جمع میخوام حرف بزنم از استرس نفسم بند میاد .. بی میی به همه چیز پیدا کردم .. شور و شوق ندارم به چیزی .. به هدف و بی انگیزه هستم .. به نظرتون اینا ربطی داره به مشکل تیرویید.. ممنون از شما

  کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز تا حدودی می تونه علائم تیروئید باشه و اینکه مشکوک به تیروئید بودین احتمال اختلال تیروئید بالاس. اما جای نگرانی نیست با یک آزمایش مجدد می تونید نسبت به این موضوع اطمینان خاطر پیدا کنید. با مصرف قرص های تجویزی از طرف پزشک می تونید مشکل رو برطرف کنید. اما حتما داروها رو تا بهبودی کامل مصرف کنید.

  Parisa ۲۵ دی ۱۳۹۸

  سلام من ۱۶ سالمه اضافه وزن دارم همش احساس خستگی میکنم بعضی وقتها حس میکنم ک افسرده ام خیلی عذر میخوام ولی قاعدگی غیر طبیعی هم دارم بنظرتون مشکل تیروئیده؟

  کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله می تونه از علائم تیروئید باشه، البته نه حتما و لزوما. ممکنه علتش اختلالات هورمونی هم باشه. برای اطمینان خاطر به یک پزشک مراجعه کنید تا براتون آزمایش تیروئید و هورمونی بنویسن.

  خزان ۲۵ دی ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من 17 سالمه تازگیا خیلی زود عصبی میشم بی حوصله ام و تغذیه غذاییم زیاد نیست ولی وزنم زیاده از بچگی زیاد بود و تا حالا ازمایش تیروئید ندادم و خیلی احساس سرما میکنم بیشتر اوقات بدنم سرده دوره قاعدگیم از اول منظم نبود دستام قبلا عرق میکرد ولی الان نه تازگیا هم احساس میکنم موهام میریزه بنظرتون من تیروئید دارم؟؟

  کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۳۹۸

  سلام. روزتون بخیر. علائمی که می گین بسیار شبیه به علائم کم کاری تیروئید هست چون وزنتون بالا، اما اشتهاتون کمه. احساس سرما هم علتش می تونه کاهش متابولیسم بدن باشه که در صورت کم کاری تیروئید رخ می ده. برای انجام آزمایش حتما به پزشک مراجعه کنید و تا نرمال شدن سطح تیروئید داروهاتون رو منظم مصرف کنید.

  سحر ۲۵ دی ۱۳۹۸

  سلام من من ۲۶ سالمه و تیرویئد کم کار دارم چند وقتیه صدام گرفته وبی حوصله وخستم وسر درد های شدید دارم چی کار کنم

  کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۳۹۸

  دوست عزیز اگر به پزشک مراجعه کردین و بهتون دارو داده باید تا درمان کامل داروها رو مصرف کنید. اگر هم برای تجویز دارو به پزشک مراجعه نکردین که حتما باید این کار رو انجام بدین. پرهیز غذایی و ورزش هم می تونه به تسریع روند بهبودیتون کمک کنه. توصیه می کنم غذاهای حاوی گواتروژن مثل هویج، انواع کلم ها، روغن کانولا، روغن آفتابگردان، بادام زمینی و شلغم استفاده نکنید. البته این مواد غذایی در صورتی که حرارت ببینن گواتروژن هاشونو از دست می دن.

  S ۲۳ دی ۱۳۹۸

  سلام من ۱۸ سالمه لاغر هستم و چاق نمیشم ۲ ساله یبوست دارم آب و سبزیجات هم میخورم ولی مشکلم حل نشد از ۱۴ سالگی موهام سفید شدن و ریزش شدید دارم با قرص آهن و زینک پلاس هم ریزشش کم نشده پوست و موی خشکی دارم گرما رو میتونم تحمل کردم ولی سرما رو اصلا نمیتونم واینکه فشارخون هم همیشه پایینه بنظرتون کم کاری تیروئید دارم

  کارشناس به اندام ۲۴ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز روزتون بخیر. علائمی که می فرمایید از علائم اختلالات تیروئید هست. حتما برای تشخیص و انجام آزمایش به پزشک مراجعه کنید.

  مهدی ۲۲ دی ۱۳۹۸

  سلام من لاغرم اما آزمایش ندادم 24 سالمه وزنم 52 هست باید چیکار کنم

  کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز همیشه کمبود وزن از علائم تیروئید نیست، به علاوه شما در مورد قدتون چیزی نگفتید. اگر علاوه بر کمبود وزن علائمی چون کمبود حافظه، کرختی، عدم تحمل نسبت به گرما، بی قراری، ریزش مو و خشک شدن پوست رو هم دارید می تونید با انجام یک آزمایش ساده ی تیروئید نسبت به درمان اقدام کنید.

  فاطمه ۲۱ دی ۱۳۹۸

  سلام شبتون بخیر عذر میخوام من آزمایش تیرویید دادم TSH بالا نشون داده ولی T3وT4 کاملا نرمال بود این یعنی چی؟

  کارشناس به اندام ۲۲ دی ۱۳۹۸

  سلام. ممنون از شما TSH به معنای تقاضا از غده ی تیروئید برای ترشح T3 و T4 هست. وقتی TSH بالا باشه یعنی تقاضا زیاد ولی عرضه کم هست که باعث کم کاری تیروئید میشه. به احتمال بالا شما دچار کم کاری تیروئید هستید که باید برای درمان پیش متخصص تشریف ببرید و دارو مصرف کنید.

  فرشته ۲۱ دی ۱۳۹۸

  سلام من 18سالمه یه برآمدگی زیر گلوم دارم تقربیان یک سال یا دو ساله که این برامدگی زیادی تو چشم میاد و اینکه من کم حافظه شدم چیزی یادم نمیاد ریزش مو دارم نمیتونم خوب نفس بکشم جدیدان چند روزی هست که هر یک ساعت از خواب بیدار میشم چیزی از درسامو یاد نمیگیرم دستام بی حس یا کل رگای دستم درد میگیرن و پاهام موقع خواب بی حس هستن چند وقتی هم هست ک حالت تهوع دارم عصبی هم زیاد میشم بی دلیل ناراحت میشم و این بی حسی پاهام قبلان فقط موقع خواب بود الان نه خیلی اذیت میشم اینا علائم تیروئید هست یا اینکه میتونه روماتیسم باشه چون تیروئید تو خانوادمون نداریم ولی روماتیسم ارثیه

  کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز علائمی که می فرمایین بسیار به اختلال تیروئید شبیه هست. حتما حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش تیروئید بدید و تا نرمال شدن سطح تیروئیدتون، مصرف قرص های تجویز شده از سمت پزشک رو ادامه بدین.

  یدی ۲۰ دی ۱۳۹۸

  سلام.میتونم آزمایشهای خانومم رو براتون بفرستم تا ببینید مشکلش چیه؟چند تا دکتر تو شمال بردم جواب درستی نگرفتم.هر روط صبح حالش بد میشه و گریه میکنه.همش میگه نکنه خودم رو بکشم و دخترم بی مادر بشه.لطفا شماره تماس بدین براتون آزمایشهاش رو واتس آپ کنم.

  کارشناس به اندام ۲۱ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر دوست عزیز. اگر آزمایش هاشون مشکلی رو نشون نمی ده، به احتمال زیاد مشکلشون حملات عصبی هست چون مشکلات جسمی نمی تونه چنین حالت هایی رو ایجاد کنه. ممنون می شم بفرمایید دقیقا چه حالت هایی بهشون دست می ده تا بیشتر بتونیم کمکتون کنیم. با این حال توصیه می کنم به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید و مشکل رو در میون بگذارید.

  زهرا ۱۶ دی ۱۳۹۸

  من 16سال دارم عمه و خالم هردو تیروئید دارند مال یکی کم کاره و مال یکی پر کاره.تاحالا ازمایش ندادم ولی میترسم منهم داشته باشم. درعرض تقریبا یک ماه ونیم افزایش وزن داشتم. دوماه عادت ماهیانه نشدم بعداز دوماه شدم ولی علان یازده روزه که هی قطع میشه بعد دوباره تا کمی سردم میشه دوباره شروع میشه. مشکل کم خوابی دارم . ریزش موهم دارم .کم وبیش بیخودی عصبی میشم تا دوهفته قبل هم فقط گریه میکردم. استرس هم دارم . بدنم سرد وگرم میشه.دستم هم زودبه زود درد میکنه و کمی بی حس . چند روز پیش فشارم رو گرفتن 9و16.5 بود.میشه لطفا راهنمایی کنید.

  کارشناس به اندام ۱۸ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست خوبم. این علائم می تونه از اختلالات تیروئید باشه، به خصوص اینکه از هر دو طرف زمینه ی ارثی هم دارید. اما لازم نیست بترسید، با مصرف دارو تیروئیدتون به حد نرمال می رسه. کافیه آزمایش تیروئید بدید و در صورت تجویز پزشک دارو مصرف کنید.

  مسعود ۱۱ دی ۱۳۹۸

  باسلام,حدود۳سال هستش که قرص لووتیروکسین۵۰مصرف میکنم,و ظاهرا همه چی کنترل شده هستش با نظر دکترم,اما به تازگی ریزش موهام شدیدتر شده و خیلی هم کم حافظه شدم,لطفا راهنمایی بفرمایید,در ضمن ۲۰روز پیش دکتر بودم و جواب ازمایش هامو کنترل کرد و روند قرصمو تغییر نداد(مرد,۳۰ساله هستم)

  کارشناس به اندام ۱۲ دی ۱۳۹۸

  دوست عزیز اگر احساس می کنید علائم تیروئیدتون عود کرده می تونید مجددا آزمایش بدین و پزشکتون رو هم عوض کنید تا نظر یک پزشک دیگه رو هم بدونید

  سحر ۱۰ دی ۱۳۹۸

  سلام. من 24 سالمه. بیشتر وقت ها خسته و بی حوصله و کم انرژی ام. بعضی روزها بعد از بیدار شدن از خواب (با وجود خواب کافی) احساس خستگی خیلی شدید دارم. ریزش مو دارم. حافظه ی ضعیفی دارم و به سختی می تونم تمرکز کنم و درس خوندن برام مصیبته. توی قاعدگیم نامنظمی دارم و هر چند ماه یک بار عقب میفته. توی خانواده ام هم سابقه ی کم کاری تیروئید بوده. اینا نشون دهنده ی کم کاری تیروئیده؟

  کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. علائمی که می فرمایید بله بسیار شبیه به اختلالات تیروئید هست. حتما برای انجام آزمایش به پزشک مراجعه کنید و در صورت تجویز دارو تا رسیدن تیروئیدتون به حد نرمال استفادشون کنید.

  ریحانه ۰۹ دی ۱۳۹۸

  سلام من خانمی ۳۲ ساله هستم مدتی بود تنگی نفس داشتم وبه من داروی معده دادند بعد گفتند از اعصاب است وبه من داروی اعصاب دادند با خوردن آنها تپش قلب و درد در مفاصل دست و عضلات دست شدم قبل از این اتفاق ها صبح که از خواب بیدار میشدم گردنم درد میکرد آزمایش هم انجام دادم اما در آزمایش به تیروئید مشکوک بودن از تیروئید میشد الان هم دستهایم خیلی درد میکند

  کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۳۹۸

  دوست عزیز دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم؟ یعنی بعد از آزمایش تیروئید جواب مثبت بود یا منفی؟ اگر جواب مثبت بوده که باید داروهای تیروئیدتون رو تا زمانی که به حد نرمال برسه مصرف کنید. در صورتی هم که جواب منفی بوده احتمالش هست که همچین حالت هایی در اثر حمله های عصبی باشه.

  مهتا ۰۸ دی ۱۳۹۸

  سلام من اون ماه پریود نشدم تست و سنو انجام دادم حامله هم نبودم رحمم سالم بود کاملا الانم ب مدت ی هفته ای هستش اسهال دارم کاملا آبکیه گفتم خودش خوب میشع ولی نشد میشع خاهشا کمکم کنیم!؟

  کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

  دوست عزیز عقب افتادن قاعدگیتون ممکنه دلیلش اختلالات هورمونی باشه. اما علت اسهال ممکنه چیز دیگری مثل مشکلات گوارشی باشه. توصیه می کنم به پزشک مراجعه کنید و در صورت لزوم با انجام آزمایش مشکل رو برطرف کنید.

  سيد على باقرى ۰۷ دی ۱۳۹۸

  سلام و درود بر شما عزيزان كه همواره خالصانه راهنماى مردم هستيد سپاس بنده. تيروءيد كم كار داشتم عمل شدم مدت زيادى ازش ميگزره قرص ليوتروكسين ١ مصرف ميكنم اما مدتيست روى بينيم زخم شده خوب نميشه درست جايى كه عينك مىزوى دكتر هم رفتم اما هنوز ! طبق آزمايش tsh بنده ٢٥ -وt3 ١.٠٣و t4 ٣٦.١٢ لطفا راهنمايى بفرمايد براى زخم چكار كنم ممنون از راهنمايى. باقرى باى اولين بار خدمتتون پيام دادم لطفأ رهنمايى بفرماييد

  کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز ممکنه علت این زخم یک حساسیت ساده باشه و لزوما نمی تونه به تیروئید ارتباطی داشته باشه مگر اینکه با علائم دیگری همراه باشه. برای اطمینان خاطر به صورت حضوری به پزشک مراجعه کنید.

  سلام کیانا هستم ۳۸ساله ۰۷ دی ۱۳۹۸

  ریزش مو دارم شدید.چاقی شکم دارم وزنم ۷۵کیلو .همه جای بدن خوبها فقط شکمم بزرگه .کف پام همیشه داغه میسوزه خوابیدنی تو جای سرد میخوابم .تو حاملگی رفته بودم دکتر تیرویید دارو داده بود صبحها ناشتا مینداختم کم کاری گفته بود دکتر بعدش رفتم گفت برطرف شده الانم احساییس خشتگی.لرزیدن پا.تنهایی رو دوست دارم.جای دنج باشه رو دوست دارم.میشه اینها علایم کم کاری باشه؟؟؟؟راهنمایی کنید لطفا

  کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۳۹۸

  بله دوست عزیز احتمالش هست چون قبلا سابقه هم داشتید بسیار احتمالش بالاست که تیروئیدتون عود کرده باشه. توصیه می کنم یک بار دیگه آزمایش بدین و تا نرمال شدن تیروئدتون دارو مصرف کنین و بعد از اون هم شش ماه یکبار آزمایش ها رو تکرار کنین.

  Arman ۰۶ دی ۱۳۹۸

  سلام ببخشید من بعضی وقتا بدنم گرم میشه و صورتم قرمز میشه آزمایش دادم نشون داد تیروئیدم کم کاره ... قرمزی صورت و گرما بدن هم به تیروئید ربط داره

  کارشناس به اندام ۱۰ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. بله سرخ شدن صورت و داغ شدن پوست می تونه از علائم تیروئید باشه. اما بیشتر از علائم پرکاری تیروئید هست چرا که در پر کاری تیروئید، غده های تیروئید، هورمون بیش از حد معمول ترشح می کنه در نتیجه سوخت و ساز بدن بالا می ره و پوست گرم و سرخ می شه. اگر از زمان آزمایش دادنتون خیلی گذشته توصیه می کنم یک بار دیگه آزمایش تیروئید رو انجام بدین چرا که احتمالا تیروئید کم کارتون به پر کار تبدیل شده

  مریم ۰۶ دی ۱۳۹۸

  سلام من بیست وهفت سالمه ویه چند روز سمت چپ گردنم خیلی شدید درد میکنه وخیلی خسته هستم وتو خانوادمون هم تیروئید ارثی هست این گلو درد من جوری هست که اب دهنم رو به زور قورت میدم

  کارشناس به اندام ۱۰ دی ۱۳۹۸

  دوست عزیز به احتمال خیلی بالا دچار اختلالات تیروئید هستید، حتما به پزشک مراجعه کنید و در صورت تشخیص دارو تا بهبودی کامل داروهاتون رو مصرف کنید

  ... ۰۵ دی ۱۳۹۸

  سلام من یک طرف گلویم درد میکنه آیا میشه گفت علائم تیروئید

  کارشناس به اندام ۰۷ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز این مورد به تنهایی نمی تونه از علائم تیروئید باشه باید ببینید علائم دیگری مثل خستگی، بی حال، شل حرف زدن، ریزش مو و .... رو هم دارید یا خیر. برای اطمینان خاطر بهتره آزمایش تیروئید بدین.

  زهرا ۰۵ دی ۱۳۹۸

  سلام چند وقته دندون درد داشتم با دندون درد گلوم درد میگرفت الان دندون دردم خوب شده گلو درد دارم ولی خیلی کم خودماحساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده خیلی میترسم برم دکتر براتنفس وقتی دراز میکشم مشکل دارم ریزش مو دارم احساس خستگی میکنم بعدش چشمم هم احساس میکنم ضعیف شده حالا شما کمکم کنید تروئیده یا چیز دیگه

  کارشناس به اندام ۰۷ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله احتمالش هست چون علائمی که می فرمایید مشابه علائم تیروئیده. البته اصلا جای نگرانی نیست با یک آزمایش ساده می تونید به این موضوع پی ببرید و در صورت تشخیص با مصرف دارو بهبودیتون رو به دست بیارید.

  سلام اداک ۰۲ دی ۱۳۹۸

  سلام من۳۰ سالمه.بین یه ماه تا۴۰روزخیلی ازموهام سفیدشدالان رفتم دکترپوست ومویه آزمایش تیروئیدنوشته برام به نظرشمامشکل چی هست؟ممنون

  کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز ممکنه دلیلش به سادگی کمبود ویتامین B12 و یا به دلیل بیماری هایی مثل کم کاری تیروئید، کم خونی، عروق کرونر یا برص باشه.

  پ.ش ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام من آزمایش دادم جواب کم کاری تیروئد بود و من هم لرزش بدن دارم وتپش قلب دارم ولاغر هستم کارشناس محترم لطفا راهنماییم کنید .

  کارشناس به اندام ۱۰ دی ۱۳۹۸

  دوست خوبم. تنها کاری که از دست ما برمیاد این هست که حتمت حتما داروهاتون رو مصرف کنید و تا زمانی که به حالت نرمال نرسیده و پزشکتون اجازه نداده، داروها رو قطع نکنید. هر 6 ماه یکبار هم برای چک کردن وضعیت تیروئیدتون آزمایش بدین

  بینام ۳۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من چندساله زیرنظردکترم گره دارم 11 تا که زمستان اندازه وتعدادش کم میشه وتابستون زیاد نمونه برداری انجام دادم گفتن التهابیه وعملکرد تیرویدم خوبه مشکلی نداشته فقط گره دارم از تابستون تا حالا داروهامو نمیخورم یه مشکلی برام پیش اومد واز لحاظ روحی خوب نبودم داروها کنار گذاشتم از اون موقعه تا حالا عصبیم همش خستمه خوابم سبک شکمم خوب کار نمیکنه وابکیه نفخ شدید دارم چاق تر شدم بزور راه میرم وحرف میزنم خیلی خستم تمرکز ندارم ایا افسرده شدم تا تیروئیدم برگشته بعضی شبها لحساس خفگی میکنم اب توی گلوم گیر میکنه و...

  کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز شک نکنید که این علائم از علائم تیروئید هست. بنابراین حتما به پزشک مراجعه کنید و پس از آزمایش، داروهایی رو که براتون تجویز شده تا بهبودی کامل مصرف کنید.

  پيام ۲۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشين،من جديدن هر قرص ويتامين يا مكمل براي مو ميگيرم ميخورم ضربان قلب پايين مياد حالم بد ميشه،ممكنه براي تسروييد باشه

  کارشناس به اندام ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز اگر مشکوک هستید، می تونید با انجام یک آزمایش ساده تیروئید خیالتون رو جمع کنید. از طرف دیگه چون روی شما عوارض این چنینی داره، هیچ قرصی حتی ویتامین رو بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. می تونید با متخصص پوست و مو مشورت کنید و داروهاتون رو با داروی دیگری جایگزین کنید.

  Sara ۲۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام علت تعریق شدید کف دست چیع؟ و راه درمانش...

  کارشناس به اندام ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. گاهی تعریق کف دست می تونه علتش پر کاری تیروئید باشه، البته نه لزوما همیشه. اگر این علامت با دیگر علائم همراه باشه ممکنه مشکل از غده ی تیروئید باشه. در غیر این صورت اختلالات هورمونی و موارد ژنتیکی هم می تونه این مشکل رو ایجاد کنه. راه درمانش هم بستگی به علتش داره. می تونید با یک چک آپ کلی و یا آزمایش ساده ی تیروئید به علت این مشکل پی ببرید.

  بهبود ۲۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام من بیست و هشت سالمه یه ساله وزنم به شدت بالا رفته دست وپام جون ندارن ریزش مو دارم کلا بدنم زود خسته میشه باید پیش چه دکتری برم

  کارشناس به اندام ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. علائمی شبیه به تیروئید دارید. باید پیش دکتر غدد برید و آزمایش تیروئید رو حتما انجام بدین. البته پزشک عمومی هم می تونه آزمایش رو براتون بنویسه اما برای مصرف دارو حتما به متخصص مراجعه کنید.

  سپیده ۲۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام برای انجام آزمایشات باید پیش چه دکتری بریم؟ دکتر گوارش یا دکتر تغذیه؟

  کارشناس به اندام ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز برای تجویز آزمایش به پزشک عمومی هم می تونید مراجعه کنید، اما برای تشخیص و درمان حتما باید به متخصص غدد مراجعه کنید.

  مهرگان ۲۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۳۴ سال سن دارم و هشت ماهه گذشته زایمان داشتم واز سه ماه پیش نشانه هایی داشتم و شیر هم نمی دهم با ازمایش و تشخیص پزشک متوجه پرکاری تیروئید شدم منی مازول ۵ میخورم بعد صبحانه و ناهار سوالی که دارم اینه اولا ممکن بخاطر زایمان باشه ثانیا بعد به بهبودی اگه بارداری باشه ممکن در حین بارداری پرکار بشه

  کارشناس به اندام ۰۲ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. خیر بارداری نمی تونه منجر به مشکلات تیروئیدی بشه. اما برای بارداری دوم حتما باید تیروئید رو درمان کنید و سپس اقدام به بارداری کنید.

  لیلا ۲۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام من یه بار آزمایش تیروئد دادم و نشون داد که تیروئیدم کم کاره ولی بعد از مصرف قرص که آزمایش دادم تیروئید پرکار نشون داد که غیر ممکنه همونطور که میدونید. الان علائم کم کاری با شدت خیلی بیشتر دارم. چه کنم؟

  کارشناس به اندام ۲۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز ممکنه اشتباهی در آزمایشتون پیش اومده باشه می تونید با تکرار مجدد آزمایش نسبت به این موضوع اطمینان حاصل کنید. سعی کنید هیچ قرصی رو سر خود مصرف نکنید و مجدد به متخصص مراجعه کنید.

  رها ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام..من تیروئید داشتم ی بار جراعی کردم اما دوباره دراومده ی توده تو گلومه شبا اصلا خواب ندارم چشام ضعیف شده حس میکنم ی چیز سنگین تو گلوم هس تقریبا دو سال پیش جراعی کردم یک سال بعدش دوباره در اومد بمن گفت هر سال باید جراعی کنی برای همین اصلا دگ دوکتور نرفتم ولی اخیرن اذیتم احساس خفگی میکنم و من 23 سالمه و زنم 54 هس ریزش مو هم دارم ولی توده تو گلوم معلومه بیرون زده واقعا خسته شدم آخه نمیشه ک هرسال عمل کنم

  کارشناس به اندام ۲۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. روزتون بخیر. موردی که فرمودین کاملا تخصصیه و تصمیمش با پزشک داخلی و غدد هست. می تونید پیش چند تا متخصص دیگه برید و نظر اونها رو هم بخواید.

  سحر ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام من یه سال گردنم درد میکنه میزنه به دستو پام بی حس میکنه دستم و پام گز گز میکنه کمرم درد میکنه هر چقدر دکتر میرم میگه هیچیت نیست خیلی هم عکس انداختم ازمایش دادم میشه کمکم کنید بگید علتش چیه

  کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. اگر تمامی آزمایش های مربوطه رو دادین و از نظر فیزیکی کاملا سالم هستین، پیشنهاد میکنم به یک متخصص اعصاب و روان هم مراجعه کنید. ممکنه دلایلش مشکلات روحی و حمله های عصبی باشه.

  نرگس ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من‌ 13سالم هست کم کاری تیروئید قبلا داشتم بعد خوب شد و الان دوباره یکماه شدتش بیشتر شده و به‌ تجویز پزشک دارم 4 روزه که‌ قرص مصرف میکنم می خواستم بگم که‌ من‌ دقتم رو درس خیلی کم شده و اصلا درسا تو ذهنم نمیره و الان که‌ دیگه داره امتحانات ترم شروع میشه کِی قرصا اثر میکنن تا من‌ باز دقتم بیشتر بشه من کلاس هشتمم و درسام خیلی اُفت کرده

  کارشناس به اندام ۲۵ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست خوبم. بسیار از این بابت متاسفیم. مصرف قرص ها رو حتما ادامه بدین و اگر براتون امکانش هست کمی ورزش کنید و کمی نسبت به غذاهایی که می خورید بیشتر دقت نشون بدین. سعی کنید از خوراکی هایی مثل هویج، انواع کلم، روغن آفتابگردون، بادام زمینی و شلغم استفاده نکنید اما مصرف ماهی برای شما خوب هست.

  عبدالله ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۴۶سالمه در حدود یک ساله که دچار تپش قلب وخستگی بدن هستم میتونه علتش تیرو یدباشه

  کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. لزوما نمی شه گفت فقط این علائم مربوط به تیروئیده. ممکنه دلیلش چیز دیگری باشه. اگر به جز این علائم، علائم دیگه ای ندارید، شاید مشکل از کمبود یا فقر بعضی از ویتامین ها و املاح باشه.

  نازی ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام من همه علائم هارو دارم ولی ازمایش خون دادم چیزی نشون نداده ب نظر شما من باید چ دکتری برم؟

  کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز منظور از این که همه ی علائم رو دارید چی هست؟ چون علائم اصلی اختلالات تیروئید ریزش مو، ایجاد موهای زائد، شل صحبت کردن، خستگی و بی حالی، خشک شدن پوست، خشن شدن صدا، گاهی فشار خون و گاهی چربی خون هست. می تونید برای اطمینان خاطر آزمایش رو دوباره تکرار کنیدف اما احتمالش هم هست که علائمی که می گین به علت کمبود ویتامین D، فقر آهن و روی باشه.

  نفس ۲۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید خانم ۲۱ساله هستم چندوقته خیلی میخوابم رو بازوهام جوش زده واحساس میکنم خیلی چاق شدم ریزش مو دارم نه تو گرما طاقت دارم نه تو سرما خیلی عصبی شدم دوران قاعدگیم خونریزیم شدیدشده ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. ممکنه علتش اختلالات هورمونی، تیروئید و یا مشکلات مربوط به تخمدان باشه که هر کدوم که باشه نیاز به انجام آزمایش داره و بدون آزمایش نمی شه علت رو تشخیص داد.

  خانم ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  تیروئید در چ سنی میشه

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  دوست گرامی ابتلا به بیماری‌های کم کاری و پرکاری تیروئید، به یک گروه سنی خاص، اختصاص پیدا نمی کنه، بلکه ممکن از دوران جنینی هم این بیماری در یک نفر ایجاد بشه.

  شیوا ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  سلام من کم کاری تیروئید دارم خیلی خستگی دارم کم خونی هم دارم وزوز گوشم دارم تیروئید نرمل ولی شان هام خیلی درد می کند

  امیر ۲۰ آذر ۱۳۹۸

  با سلام خواستم بدونم من موهای سرم طی چند سال خیلی خالی شده و ریزش مو پیدا کردم وزنم حدود ۹۴ کیلو هست تعریق زیاد از حد در زیر بغل دارم احساس گرما دارم بعضی مواقع سردم میشه خارش پوست دارم روی دستها و پشت کمرم چربی خون دارم و غلظت خون اختلال خواب هم دارم کف دست و پا هم سوزن سوزن میشه و خواب میره ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز این علائم می تونه از مشکلات تیروئید و یا شاید هم مشکلات عصبی باشه. برای اینکه علت تشخیص داده بشه باید آزمایش تیروئید و حتی چکاپ کامل انجام بدین

  امیر نظری ۲۰ آذر ۱۳۹۸

  با سلام من ۳۷ سالمه.در طی چند سال از ۸۰ کیلو به ۱۵۰ کیلو رسیدم.چشمام همیشه قرمز و صورت و کف دستام برافروخته است.اصلا تحمل گرما رو ندارم و از تعریق زیاد رنج میبرم.اکثرا شکمم شل کار میکنه .آزمایش خون دادم غلظت خون و تری گلیسیرید دارم.اکثر وقتها بی انرژیم و دلم میخاد بخوابم ولی خوابم بسیار بسیار سبکه.t.s.h خونم هم روی ۱.۸۶ هست.میتونه از پرکاری تیرویید باشه و اگر هست چرا چاق شدم.در ضمن دوتا دیسک خراب هم در کمرم دارم..اعتماد بنفس و روابط اجتماعیم خیلی کاهش پیدا کرده.وقتی هم که رژیم مثلا کم کربوهیدرات میگیرم خیلی عصبی و پرخاشگر میشم و نمیتونم تحمل کنم.چه باید بکنم؟.کمکم کنید

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز شما بخیر. دوست عزیز برای اینکه ببینیم تیروئیدتون کم کاره یا پر کار اول باید از میزان T3 و T4 شما هم اطلاع داشته باشیم. در اکثر مواقع این کم کاری تیروئید هست که باعث افزایش وزن می شه، اما در برخی از مواقع هم ممکنه پر کاری تیروئید باعث چاقی بشه. توصیه می کنم حتما به درمان تیروئدتون بپردازید چون تا حدود زیادی به کاهش وزنتون کمک می کنه. در کنار مصرف دارو می تونید از یک رژیم مناسب با بیماریتون (نه هر رژیمی) استفاده کنید. در نظر داشته باشید که مواد غذایی بسیار بر روی غده ی تیروئید اثر گذار هستن و شما نمی تونید هر چیزی رو از رژیمتون کم و یا به اون اضافه کنید. در صورت تمایل به دریافت رژیم متناسب با بیماریتون عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. انشالله که هر چه زودتر سلامتیتون رو به دست بیارید.

  ارمین ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  با سلام من 15ساله هستم وکم کاری تیروئید دارم زیر چشم باد میکنه وحالت خستگی دارم اما برعکس افرادی که کم کاری تیروئید کارند من لاغر هستم علت این چیه

  کارشناس به اندام ۱۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست گرامی همیشه کم کاری تیروئید باعث افزایش وزن نمی شه گاهی هم ممکنه با تاثیر معکوس بر روی متابولیسم موجب کاهش وزن بشه

  خانم X ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام. من هجده سالمه. به شدت سرمایی هستم، موهام در طی یکی دو سال اخیر به شدت ریزش داشته، خواب کاملا نا منظمی دارم و اکثر اوقات بعد حدود ده ساعت بیداری خواب آلوده می شم، نمی تونم روی درسام تمرکز داشته باشم و درمورد درسای حفظی مثل دین و زندگی مشکل دارم. فعالیت بدنی هم زود منو خسته می کنه. حتی بالا رفتن از پله ها می تونه باعث ضعف عضلانیم بشه! اوایل هر کدومو به چیزی ربط می دادم. ولی الان نمی دونم ممکنه اختلال تیروئیدی داشته باشم یا نه؟ از نظر اشتها معمولا چشمم دنبال خوردنی می گرده، ولی هرچیزی که جلوم می ذارن، علاقه ای براش ندارم. انگار که خوراکی مورد علاقه ای ندارم...

  کارشناس به اندام ۲۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روزبخیر. بله علائمی که می فرمایید بسیار شبیه به علائم تیروئید هست.توصیه می کنم هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید و با آزمایش های لازم نسبت به درمان اقدام کنید.

  سینا ۱۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام سینا هستم 44سالمه وtsh 5.5است،ویه توده سمت چپ گلومه،سی تی اسکن هم نوشته لوپ چپ تیرویید بزرگتر از حد طبیعیه،

  کوثر ۱۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۴سالمه چند روزه اصلا اشتها ندارم وزنم اومده پایین خیلی احساس خستگی دارم ،سرما میخورم مخصوصا پاهام یخه.فقط میخام دراز بکشم بدنم درد میکنه مخصوصا دست وپا وکمرم.احساس سوزن سوزن شدن تو دست وپام دارم به نظرتون از تیروییدمه

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله می تونی از علائم پرکاری تیروئید باشه، البته گاهی کم کاری تیروئید هم ممکنه با کاهش وزن همراه باشه. اما برای اطمینان خاطر بهتره که آزمایش تیروئید انجام بدید.

  نادری ۱۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید ممنون که وقت میزارین و راهنمایی میکنین. من چند روز پیش سوالی پرسیدم ولی جواب ندادین. دوباره سوالم رو تکرار میکنم. من خانمی 40 ساله هستم وزنم 81 کیلو هست هرکاری میکنم وزنم پایین نمیاد از علایم تیروئید هم فقط خستگی و کم بودن انرژی رو دارم با همین دو تا علامت میشه گفت مشکوک به تیروئید هستم یا باید همه علائم رو داشته باشم؟ ممنون میشم جواب بدین.

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله احتمالش هست که دچار کم کاری تیروئید شده باشین. اما حتمی و قطعی نمی شه گفت چون گاهی کمبود ویتامین ها در بدن هم باعث این علائم می شه. برای اطمینان کامل بهتره که به پزشک مراجعه کنین و آزمایش های لازم رو انجام بدین.

  Zahedi ۱۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشین من یه ساله ازدواج کردم و همسر من از وقتی ازدواج کردیم تقریبا ۳ ماه از یا ۴ ماه یکبار پریود میشه ایا ممکنه تیروئید داشته باشه؟

  کارشناس به اندام ۱۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. لزوما خیر. ممکنه علتش اختلال هورمونی و یا کیست تخمدان باشه. اما به هر حال حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنن و مشکل رو پیگیری کنن چون قاعدگی نامنظم موجب اشکال در روند بارداری می شه.

  فاضل فراهانی ۱۵ آذر ۱۳۹۸

  سلام من 30سالمه همیشه کسل بی حوصله خواب آلود و173قد و55وزن خیلی لاغرم و تیروئید من از گردم زده بیرون بدن درد دارم ا شتهام خیلی کمه طاغت سرما ندارم و خیلی مشکلات دیگه کمکم با تشکر

  کارشناس به اندام ۱۷ آذر ۱۳۹۸

  دوست خوبم تنها کمکی که از دست ما بر میاد این هست که توصیه کنیم هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید و با مصرف داروهای مربوط تیرئیدتون رو به حد نرمال برسونید. تنها عاملی که باعث میش ها از شر این مشکل رها بشید این هست که بیماریتون رو درمان کنید. از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید و حتما ورزش کنید.

  سمیه ارکار ۱۵ آذر ۱۳۹۸

  با سلام. منم مشکلاتی که مربوط به کم کاریه تیروییده دارم، علاوه بر اون بعد از خوردن غذا پانزده دقیقه بعدش انگار بیهوش میشم، چنان میخوابم که حتی با بلندترین صداها نمیتونم بیدار بشم، حتی همسرم میاد تکون میده چیزی حس نمیکنم، خودش میگفت تکونت دادم اصلا حرکت نکردی، بعد از 4_5 ساعت کم کم بیدار میشم و این در هر ساعت از روز که غذا بخورم اتفاق میفته. دکتر داخلی هم رفتم آزمایش هم دادم چیزی نشون نداده آزمایش. موقع بارداری مشکل تیرویید داشتم، بعد از زایمان گفتن برطرف شده

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. موردی که می فرمایید برای تشخیص به اطلاعات و معاینات دقیق تری نیاز داره. بهتره با آزمایش های مختلف این مورد رو بررسی کنین و ببینین مشکل کجاست؟

  زهرا ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۴سالمه خیلیی کسل بی حوصله وهممیشه ه خواب الودم بدنم درد میکنه نمیدونم دلیلش چیه میل جنسی ندارم حالا عادتم چند وقت نامنظمه

  کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. این موارد باید با معاینه تحت نظر پزشک متخصص انجام بشه و آزمایش های لازم از طرف شما انجام بشه. در غیر این صورت قابل تشخیص نیست

  همکلاسی ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام من چهار سال پیش سرطان سینه گرفتم که عمل شدم چون در جا بود شیمی و پرتو نشدم سال قبل سرطان معده گرفتم که هم معده را برداشتم هم شیمی شدم یه مدت هست یک گره در سمت راست تیروییدم رشد کرده دو مرتبه نمونه گرفتم بدخیم نبوده مشکلی هم در مورد کم کاری یا پرکاری طبق آزمایشهام نداشتم آیا نیاز هست دوباره نمونه بدم یا نه؟ آیا ممکن هست سرطان تیرویید باشه آخه دو تا با منشا جدا قبلا گرفتم هم سینه هم معده که معده رهم و تخمدان را هم درگیر کرده بود برداشتم

  کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. چون می فرمایید قبلا سابقه ی سرطان داشتید، بهتره که این مورد رو هم تا دیر نشده پیگیری کنید. به هر حال احتیاط شرط عقله و اینطوری خیالتون راحت تر خواهد بود.

  بهزادطاهری ۱۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشی ممنونم بابت اطلاعات مهمی که در دسترس قراردادیدمیخواستم سوال کنم که کبودیه زیرچشم ولب هم میتونه ازاثرات تیروئیدباشه یانه چون من ازامایش دادم تیروئیدپرکاردارم اماتواینجاحرفی ازکبودی چشم لب نبوده خواستم سوال کنم

  کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. لزوما نمی شه گفت تیرگی زیر چشم از علائم اصلی تیروئیده. اما مشکلی به نام تیروئید چشمی هست که باعث التهاب عضلات چشم، برجسته شدن اونها، پف زیر چشم و دوبینی و تاری دید می شه.

  بهزاد ۱۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشی ممنونم بابت اطلاعات مهمی که در دسترس قراردادیدمیخواستم سوال کنم که کبودیه زیرچشم ولب هم میتونه ازاثرات تیروئیدباشه یانه

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. لزوما خیر، اگر علائم دیگری همراه با کبودی باشه شاید بتونه از علائم تیروئید باشه. تیروئید چشمی اغلب باعث برجسته شدن چشم ها، بیرون زدگی و تورم در پلک ها، دو بینی و تاری دید و قرمزی چشم ها میشه. اما بهترین راه تشخیص از طریق آزمایش تیروئید هست

  سمیه ۱۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام اقای دکتر ممنون از وقتی که میگذارید ببخشین همسرم تو خونوادشون دو سه نفر تیروئید کم کار دارن مدت یه سال یا کمتر همسرم هم علایم کم کاری مثل خستگی بی حوصلگی خشکی پوست زیاد ،بعضا یبوست واختلالای خواب رو دارهولی ازمایش خونشون نرمال بوده و زایده ای هم در گلو ندارند شما صلاح میدونین برن سی تی اسکن تیروئید یا اگه مشکل بود تو ازمایش خون هم مشخص میشد ،ممنون ازتون.

  کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز هر چند ممکنه این علائمی که می فرمایید لزوما نشانه ی تیروئید نیست و با آزمایش خون می شه تیروئید رو تشخیص داد، اما برای اطمینان خاطر می تونید سی تی اسکن رو هم انجام بدید.

  لیلا ناصری ۱۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه ۵ سال پیش رفتم ازمایش گفتن تیرئید داری دو سال دارو خوردم ب حد نرمال رسید دکتر تیروئید گف دیگ‌نخور من دیگ نرفتم ازمایش امسال بازم رفتم بازم تیروئید دارم کم کار هست ۴۸ کیلوهستم غذام هم بیشتره ولی چاق نمیشم ممنون میشم راهنمایی کنین

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. دوست عزیز افرادی که مشکل تیروئید دارن حتما بعد از بهبودی باید مراقب باشن دوباره علائمشون عود نکنه، این موضوع خودش علت اصلی کمبود وزن شما هست. اینکه چطور می تونید وزنتون رو اضافه کنید، اول از همه باید بگم که باید بیماریتون رو درمان کنید. بعد از اون با یک رژیم غذایی متناسب با شرایطتتون می تونید این مشکل رو حل کنید. برای مشاوره رایگان و دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  رضا ۱۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام.وقت بخیر بدون غده تیروئید میتوان طول عمر عادی داشت یا نه؟لطفا توضیح کامل دهید ممنون.

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام. ممنون از شما دوست عزیز. در صورتی که قرص های هورمون تیروئید به موقع مصرف بشن و فرد به صور مداوم با پزشک در تماس باشه، بله چرا که نه. این فرد می تونه طول عمر طبیعی داشته باشه

  محسن اصلان زاده ۱۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر من پسر بچه نه ساله دارم وقتی غذا میخوره میگه بابا خسته شدم نمیتونم بخورم روزیم که غذاشو کامل میخوره بالا میاره بیش چند دکتر هم بردم میگن مشگلی نداره بخدا من موندم مگه این مشکل نیست هر ماه هم با کاهش وزن مواجه هستیم بخدا بچم ذره ذره جلو چشم داره اب میشه شما بگین من چیکار کنم

  کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز پیشنهاد می کنم دلبندتون رو پیش یک پزشک متخصص اطفال و یا متخصص داخلی و گوارش ببرید و حتما برای تشخیص کامل آزمایش های لازم رو انجام بدین.

  ایمان ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام‌من ۱۷ سالمه . ریزش مو دارم .بی حال و کسل ام . لرزس دست و کاهش دیدم زیاد شده . سرما رو اصلا نمیتونم تحمل کنم و تو هوای عادی احساس سرما دارم . توی ماشین سرگیجه و حالت تحوع میگیرم .گودی زیر چشم دارم . آیا اینا از تیروئیده ؟ خیلی ممنون

  کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. لزوما خیر ممکنه به علت کمبود ویتامین ها باشه. به هر حال تنها با انجام آزمایش قابل تشخیص هست.

  زهراجان ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  اقامن بایدچیکارکنم که چاق بشم 14 سالمه قد168 و47 وزنه چه کنم چاق شم؟مال تیروئده یا اختلالات هورمون.وببخشیداقای دکترکیست تخمدان چیه وکم خونه ممکنه رو رشد هیکل تاثیر بذاره؟چوه عوامل دیگه رورشد تاثیرمیذاره که چاق نمی شم.

  کارشناس به اندام ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی همه ی این مواردی که بهش اشاره کردین ممکنه باعث کمبود وزن شما باشه. توصیه می کنم حتما به پزشک مراجعه کنید و با انجام آزمایش به علت این مشکل پی ببرید. چون فقط آزمایش هست که مشکلتون رو مشخص می کنه. کیست تخمدان یک بیماری هست که از تشکیل یک یا چندین کیست غیرطبیعی در تخمدان سرچشمه می‌گیره. کیست‌های تخمدان حاوی مایعاتی هستن که درون تخمدان یا روی اون رشد میکنن. انواع مختلفی از کیستهای تخمدان وجود داره که شایعترین اونها کیست‌های فولیکولی هست.

  نگار ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام اقای دکتر رفتم دکتر متخصص زنان کل ازمایش ها برام نوشته و دکترم گف تیروییدت کم کار باید بری پیش دکتر غدد ازمایش و بردم پیش دکتر غدد میگه اصلا مشکلی نداره تیروییدت ازمایشم 4.700 TSHنشان داده ایا لازم برم دکتر دیگه یاواقعا تیروییدم مشکل نداره چون میخام اقدام ب حاملگی کنم گفتن بایداول تیروییدت خوب کنی.ازنظرشماتیروییدم چطوره؟ممنونم

  کارشناس به اندام ۱۱ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز باید اطلاعات کامل آزمایش رو در اختیار ما بگذارید، TSH تقاضا از غده ی تیروئید برای ترشح T3 و T4 هست، بنابراین علاوه بر TSH به میزان T3 و T4 هم نیاز هست. بهتره آزمایشتون رو به یک پزشک غدد دیگه هم نشون بدید تا اطمینان خاطر پیدا کنید.

  سحر ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام ببخشید من تویک سال ۱۱ کیلو وزن اضافه کردم ممکنه بخاطر تیروئید باشه؟؟

  کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. گاهی اوقات این تغییر سبک غذایی، بی تحرکی و گاهی هم برخی بیماری ها باعث افزایش وزن می شه. اما همیشه نگران کننده نیست. اگر کاهش وزن به یکباره و بدون هیچ تغییری در مصرف کالری ها رخ بده می تونه هشدار دهنده باشه. برای اطمینان خاطر به متخصص مراجعه کنید.

  عزیز ۰۸ آذر ۱۳۹۸

  باسلام پسر ۵ساله ام علایم از قبیل تعریق کف دست و پا و عدم تحمل گرما دارد نسبت به هم سن و ساله هاش فعالیتش بیشتر و عصبی است. آیا این علایم نشان دهنده پرکاری تیرویید است

  کارشناس به اندام ۱۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. ممکنه اما نه لزوما گاهی تعریق کف دست علتش اضطراب هست. برای اینکه ببینید آیا این مشکل از تیروئدشون هست یا خیر حتما باید ازمایش های لازم رو براش انجام بدین.

  فریبا ۰۷ آذر ۱۳۹۸

  من قرص استرس میخورم و چند وقتی احساس میکنم نمیتونم نفس بکشم آقای دکتر.تو بارداری کم کاری تیروئد داشتم الان چیکار کنم آقای دکتر؟انگار گلو باد کرده باشه راه نفسم تنگ شده

  کارشناس به اندام ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اگر سابقه داشتید، احتمالش هست که دوباره تیروئیدتون افت کرده باشه. بهترین راه این هست که به پزشک مراجعه کنید و برای اطمینان خاطر آزمایش های مربوطه رو انجام بدین

  انیسه ۰۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام.من چند سال پیش ب کم کاری تیروئید مبتلا شدم و سه چهار سالی هم دارو مصرف کردم .تا دو سال قبل ک دکترم گفت تیروئیدم ب حالت نرمال برگشته و دیگه نیازی ب مصرف دارو نیست. این اواخر ریزش مو دارم و چند تار موی سفید در موهام پیدا شده ک روز ب روز تعدادشون بیشتر میشه و خوابمم خیلی نامنظمه. ممکنه بازم تیروئید داشته باشم ؟آیا این بیماری بعد از بهبودی ممکنه برگشت داشته باشه؟

  کارشناس به اندام ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر در مورد این که آیا تیروئید دوباره عود می کنه یا نه باید بگم بله اگر مراقب نباشین امکان بازگشتش هست، اما اینکه آیا ریزش مو و خوابتون به دلیل بازگشت تیروئید هست یا نه تنها از طریق آزمایش مشخص می شه.

  سارا ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام من خودم چندین سال که کم کاری تیرویید دارم دارو مصرف میکنم دخترم هفت سالش جلو گردنش مثل یه توپ کوچلو ولی علائمی نداره میشه مشکل تیرویید داشته باشه دکتر نبردمش چون از ازمابش خون خیلی میترسه ممنون میشم راهنماییم کنید

  کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. اختلالات تیروئید تا حدودی می تونه ارثی باشه، ممکنه دخترتون هم مثل شما مبتلا به این بیماری باشه که البته با انجام آزمایش میشه تشخیصش داد.

  آرزو جان ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام .من بالاوپایین چشمام خیلی پف میکنه ریزش مو بسیار شدید دارم زود عصبی میشم ولاغر وضعیف هستم این اواخر افسرده و گوشه گیرم شدم .دارم دیونه میشم دو ما پیش آزمایش غده تیرئد دادم اما چیزی نشون نداد.

  کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. شاید مشکل از اختلالات هورمونی، بیماری های کلیه، حساسیت و حتی عوامل ژنتیکی باشه. به هر حال می تونید با یک چکاپ کامل به علتش پی ببرید.

  سحر ذک ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام اقای دکتر من چند روزیه ک صورتم ورم کرده حالته پر شدن گرفته به خودش و همچنین زیر گلوم باد کرده انگار و احساس خستگی و کوفتگی میکنم چند هفتست و یدفعه چهار پنج کیلو اضاف کردم خود به خود و حس میکنم قلبم خیلی تند میزنه گاهی اوقات ایا اینا علائم تیروییده؟

  کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام. روزتون بخیر بله ممکنه از علائم تیروئید باشه، البته ورم صورت ممکنه نشانه ی مشکلات کلیوی هم باشه. به هر حال هر چه سریع تر به متخصص مراجعه کنید و با انجام آزمایش مشکل رو برطرف کنید.

  سمر ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام. من یکساله یادگیریم کاهش پیدا کرده . و ساعت مطالعه ام به شدت کاهش پیدا کرده ممکنه از کم کاریه تیروئید باشه،

  کارشناس به اندام ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام. لزوما خیر. تیروئید علائم دیگری هم داره. برای اطلاعات بیشتر می تونید به متخصص مراجعه کنید و با انجام آزمایش های لازم به این موضوع پی ببرید.

  فاطیما صادقی ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  باسلام،من تنبلی تخمدان دارم و به مدت ۷ماه قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکنم مشکلم ریرش مو و نامنظمی قائدگی بود که هم ریزش موخیلی کم شوه و باخوردن قرص قائدگیم منظم اما اللن دو هفته اس که مژه هام به شدت میریزن،آیا ریزش مژه به تنبلی تخمدان مربوط هست یا عوامل دیگه مثل تیروئید؟ممنون

  کارشناس به اندام ۳۰ آبان ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر.تنبلی تخمدان اصولا موجب ریزش مو می شه اما لزوما باعث ریزش مژه نمی شه. ریزش مو ممکنه از علائم تیروئید هم باشه اما فقط یکی از علائمش هست و برای اطمینان کامل باید آزمایش بدین.

  امجد ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  سلام من ۱۹ سالمه وزنم۴۷دکتر تقذیه ۶ماه رفتم ولی بازم برای چاقی جواب نداد ازمایش تیرویید دادم دکتر گفت تازه لب مرزه لطفا نظر تون رو بگین چاره چیه

  کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اول از همه اینکه مراقب باشید و تیروئیدتون رو کاملا کنترل کنید تا به حد نرمال برسه. دوم اینکه با یک رژیم اصولی و مصرف غذاهای پر کالری و سالم می تونید به افزایش وزنتون کمک کنید. برای مشاوره ی رایگان در این زمینه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  مریم ۲۱ آبان ۱۳۹۸

  آیاوزوز گوش به تیرویید مربوط می شود

  کارشناس به اندام ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام. خیر وز وز گوش از علائم تیروئید نیست. ممکنه علت وز وز گوشتون مواجهه با صدای بلند، بیماری منییر، فشار خون بالا، انسداد جرم گوش، آسیب به سر و گردن و یا گرفتگی عروق باشه

  زهراجان ۲۰ آبان ۱۳۹۸

  یعنی میگین مال تیروئیدم نیست آقای دکتر نبایدآزمایش تیروئد بدم؟خب اختلالات هورمونی تورشدم تاثیرمیذاره؟یعنی من نمی تونم یه آدم بالغ بشم؟همه ی ایناروبایدأزمایش خون بدم خیلی نگران شدم آقای دکتر.کیست تخمدان چیه دیگه من تواین سن؟تازه یادم رفت بگم قبل ازپریودم جوشم میزنم.سینه هامم تاحالارشدنکرده.خیلی خجالت می کشم بااین قدم اصن جلوهمکلاسیام وایمیسم.

  کارشناس به اندام ۲۳ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. توضیحات شما کمی سردر گم کننده هست. با این حال اگر دچار اختلال هورمونی هستید حتما باید به پزشک مراجعه کنید و با تجویز متخصص دارو مصرف کنید.

  زهرا جان ۱۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام،من14سالمه و وزنم نسبت به قدم خیلی کمی یعنی من الان 165قدمه،و47کیلوهم وزنمه رشدموهام خیلی کمه ومیریزه. پریودم که میشم نامرتب یه بارکم یه بارزیاد واکثراوقات دیرمیشم به دلیل ضعفم خیلی زودخسته میشم وتازگیا زودعصبی میشم درسام اصن افت کرده.افسرده وگوشه گیرهم هستم چیه مشکلم راهنماییم کنید

  کارشناس به اندام ۱۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. این مشکلات ممکنه به علت اختلالات هورمونی، کم خونی و یا کیست تخمدان باشه. توصیه می کنم حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت رو بررسی کنن.

  مینا ۱۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام من یه چند ماهی ست که احساس می کنم چیزی تو گلوم گیر کرده چند ماه پیش یکی دوبار این حس بهم دست داد خوب شدم... تو این یکی دو ماه آخر خیلی این حس رو دارم. میگیره و ول می کنه... آزمایش تیرویید دادم پزشک عمومی گفتن تیروییدت لب مرزه... نظر شما چیه؟

  کارشناس به اندام ۱۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. پیشنهاد ما این هست که زیر نظر متخصص دارو مصرف کنید تا تیروئیدتون به سطح نرمال برسه و پرهیزهای غذایی هم در نرمال کرن تیروئید بسیار تاثیر داره.

  عسل ۱۲ آبان ۱۳۹۸

  خیلی ممنون

  فرزانه ۰۷ آبان ۱۳۹۸

  سلام،من آزمایش دادم،مشکلی نداشتم،اما هم خونریزی قاعدگی زیاد دارم،هم ریزش موی شدید،چون معلم هستم و تدریس میکنم باید بلند صحبت کنم در ناحیه گلو دچار مشکل میشم و صدام میخوابه،میشه لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس به اندام ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز دلایلی که می فرمایید لزوما علتش اختلال تیروئید نیست. دلیل ریزش موهاتون ممکنه استرس شدید باشه و یا خونریزی شدید به دلیل کمبود ویتامین ها و اختلالات هورمونی باشه. توصیه می کنیم با مراجعه به پزشک علت های دیگه رو هم بررسی کنید.

  عسل ۰۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام. من دختری 14 ساله هستم وخیلی لاغرم اصلاً چاق نمی شم دوره قاعدگی هم نامرتب ریزش مودارم میشه راهنمایی کنید

  کارشناس به اندام ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز ممکنه دلیلش اختلالات هورمونی باشه. می تونید با مراجعه به پزشک، انجام آزمایش و مصرف داروهای تجویزی از جانب پزشک مشکل رو برطرف کنید.

  اکرم. ۰۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام . ممنون از حوصله ایی که بخرج میدین. دختر من پرکاری تیروئید داره. متاسفانه دیر متوجه شدم . قدش کوتاهه . 23 سالشه. امیدی به افزایش قد بعد از درمان هست؟

  کارشناس به اندام ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. خوشحالیم از اینکه با ما همراه هستین. دوست عزیز در سن 23 سالگی احتمال افزایش قد بسیار کم هست و اگر هم باشه بسیار ناچیزه. چون درست بعد از بلوغ، لایه های رشد که در انتهای ساق پا وجود دارند بسته و تبدیل به استخوان می شن و احتمال رشد رو بسیار کم می کنن. البته روش هایی مثل هورمون درمانی هست که زیاد توصیه نمی کنیم. اما زیر نظر پزشک متخصص و پس از درمان شاید بتونید ازش برای افزایش قد استفاده کنید. البته باید حتما تحت نظر پزشک متخصص و با تجویز ایشون باشه.

  سالار محمودی ۰۳ آبان ۱۳۹۸

  من ریزش مو دارم و هر چقد غذا می خورم چاق نمیشوم

  کارشناس به اندام ۰۴ آبان ۱۳۹۸

  سلام. روزتون بخیر. شما حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا با انجام بررسی های لازم و آزمایش به مشکلتون پی ببرن و داروهای لازم رو براتون تجویز کنن.

  مریم ۳۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام دکتر من ۳ماهه باردارم وآزمایش هام نشان داده کم کاری تروئید دارم آب دهانم رو نمتوانم قورت بدم احتمال داره از تیروئیدم باشه

  کارشناس به اندام ۰۴ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله احتمالا به دلیل مشکل تیروئیدتون هست. حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با تجویز داروهای لازم بهبود پیدا کنید.

  شاپور ۲۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام من آزمایش دادم امروز گفت تیروعیدت پرکاره چاره چیست؟

  کارشناس به اندام ۲۵ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز مسلما برای تجویز دارو باید به متخصص غدد مراجعه کنید و داروهاتون رو تا زمان برطرف شدن علائم مصرف کنید.

  محمدحسین ۲۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید ببخشید من پاهام سرد میشن دستام عرق میکنن اختلالات عصبی دارم احساس میکنم این شکل پروانه ای رو تو گلوم دارم و اینکه اشتهام خیلی کمه یا هرچی میخورم به جای این که چاق بشم برعکس لاغرتر میشم ایا ممکنه تیروئید باشه

  کارشناس به اندام ۲۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. علائمی که می فرمایین شبیه به علائم تیروئید هست، اما برای تشخیص دققی نیاز به انجام آزمایش هست. توصیه می کنم حتما به پزشک مراجعه کنید.

  شیرین رضایی ۱۵ مهر ۱۳۹۸

  سلام دکتر آیا نمونه برداری از تیروئید از نشانه های مشکل حادی است و برای چه امری دکتر متخصص نمونه برداری می کند سن من 20 سال است می ترسم که شاید احتملان سرطان باشد

  کارشناس به اندام ۲۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. نمونه برداری از تیروئید به منظور آزمایشات تکمیلی انجام میشه تا بتواند به تشخیص بیماری و پس از آن به درمان گره تیروئید بپردازد. انشالله که مشکل حادی نیست و درمان خواهد شد.

  باغبان ۱۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام من نمیدونم تیرویید دارم یانه ولی برگه ازمایشم نرماله فقط برای چاقی میخوام برم من لاغرم چاق نمیشم فک میکنم از تیرویید باشع یکی از علایم هاشم دارم موهام میریزه گاها و دستام زود عزق میکنه نظر شما چیه چ کمکی میتونید بکنیذ

  کارشناس به اندام ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز شما با مراجعه به متخصص و نشون دادن برگه های آزمایش می تونید از اینکه دچار مشکل تیروئید هستید یا نه مطلع بشید. در صورتی که مشکل از تیروئید نباشه. ممکنه مشکل شما جای دیگری باشه که باید تحت نظر متخصص بررسی و درمان بشه.

  زهرا ۰۷ مهر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۱ سالمه سه ساله ازدواج کردم ریزش موی شدید دارم وبزاق دهانم را به سختی قورت میدهم خستگی شدید را احساس میکنم وبچه دار هم نمیشوم ایا ممکن است از تروئیدم باشه

  کارشناس به اندام ۱۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. برای تشخیص و رفع این مشکل باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و در صورت نیاز آزمایش های لازم رو انجام بدین.

  R ۰۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید. من 15 سالمه از وقتی که 13 سالم بود حس کردم انگار نمیتونم درست بزاق دهنم رو قورت بدم (و این خیلی اذیتم میکنه ) همش احساس خستگی و بی حالی دارم و موهام هم خیلی ریزش دارن بنظرتون به تیروئیدم مربوط میشه؟؟؟

  کارشناس به اندام ۰۶ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. عوارضی مشابه به بیماری تیروئید رو دارید، اما برای تشخیص دقیق حتما باید تحت نظر پزشک متخصص آزمایش های لازم رو بدین.

  فاطمه ۰۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام من یه خانم ۴۰ ساله هستم همیشه احساس خستگی میکنم موهای خشک پوست خشک و ریزش مو دارم. لاغرم و هرگز وزنم زیاد نمیشه. اخیرا پریود طولانی و نامرتب دارم اینبار اصلا پریودم قطع نمیشه و دچار کم خونی شدم. همیشه سردمه و اصلا تحمل کولر رو ندارم دست و پاهام سرده و عرق زیاد میکنه.مضطربم و حوصله حرف زدن ندارم ایا میشه بعلت کم کاری تیروئید باشه؟

  کارشناس به اندام ۰۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. این مواردی که می فرمایید هشدار بدن برای کمبود مواد معدنی یا یک بیماری هست. حتما به یک متخصص مراجعه کنید تا با انجام آزمایش های لازم از علت این مشکل مطلع بشین

  ایدا ۰۲ مهر ۱۳۹۸

  من قبلا برای کم کاری تیروئید قرص مصرف میکردم بعد ازمایش دادم دکتر گفت خوب شد نمیخواد مصرف کنی حالا بعد ۶ ماه بازم علائم کم کاری تیروئید دارم اگه خودم مثل برنامه قبل قرص مصرف کنم ایرادی داره ؟ چون ممکن مثلا نداشته باشم

  کارشناس به اندام ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. خیر توصیه می کنم حتما به پزشک مراجعه کنید و در صورت تعیین پزشک مربوطه این کار رو انجام بدین. به هیچ وجه خودسرانه دارویی رو مصرف نکنید، چون عوارض زیادی به دنبال داره. موفق باشید.

  مریم ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام، خانم۲۹ساله هستم، یهویی دچار اضافه وزن شدم، همیشه خسته و بیحال و خواب آلودم. آزمایش تیروئید دادم و تیروئیدم ۶ بود. باید قرص مصرف کنم؟

  کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. این مورد کاملا تخصصی هست و باید متخصص غدد در موردش تصمیم بگیره که باید قرص مصرف کنید یا خیر.

  اشکان عزیزی ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید. بنده 24 سال سن دارم ، بعضی اوقات دچار تپش قلب شدید می شم و یه خورده حالت مضطرب پیدا می کنم، ریزش موی خیلی شدیدی تو ناحیه سر دارم و پوست سر و صورتمم چرب هست.می خواستم بدونم آیا به تیروید ارتباط داره یا نه؟

  کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و روز شما بخیر. ببینید دوست عزیز برخی از علائم بین چند بیماری مشترک هست. بنابراین بدون انجام آزمایش نمی شه تصمیم گرفت به این بیماری مطلع هستید یا خیر. توصیه می کنم که حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش تیروئید (تعیین میزان TSH، T3 و T4) انجام بدین تا متخصص تشخیص بده دچار این بیماری هستید یا خیر.

  sun ۲۲ شهریور ۱۳۹۸

  سلام چند سال پیش بخاطر کنکور در عرض دوسه ماه 9 کیلو وزن کم کردم و بعد کنکور 5 کیلوش جبران شد ولی الان چن سال گذشته و وزنم ثابت مونده وچن ساله بی اشتها و خسته و کم حافظه و عصبی شدم و موهام شدیدا ریخته و حجمش کم شده گهگاهی تپش شدید قلب دارم اکو قلبم مشکلی نشون نداد آزمایش خون دادم دکترم از روو یه آزمایش خون گف ک من سندرم گیلبرت دارم میشه شمام نظرتونو برین

  کارشناس به اندام ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز این موارد تخصصی حتما باید تحت نظر پزشک متخصص تشخیص و درمان بشه. بهتره هر چه سریع تر نسبت به درمان اقدام کنید.

  بهزاد علیزاده ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشد بنده سی و یک سال سن دارم یه هفته پیش دچار سوزدر جناغ سینه هنگام اشامیدن وغذا خوردن شدم همچنین هنگام خواب حس میکنم گلویم تنگ شده و آروق که میزنم از گلویم برگشت میخورد وبه ندرت بیرون می آید یه بار خوب شدم و دوباره تکرار شده با تشکر

  کارشناس به اندام ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. احتمالا دچار مشکلات گوارشی یا رفلاکس معده شده باشید. توصیه می کنم با مراجعه به پزشک متخصص و در صورت نیاز، انجام آزمایش به حل این مشکل بپردازید.

  ریحانه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸

  با سلام خدمت شما. ۲۱ ساله هستم و یک ساله ازدواج کردم. چندروز پیش آزمایش دادم و tsh ۳۲۷ و t4 ۱.۴ میباشد. میشه راهنماییم کنید؟ ممنونم ازتون

  کارشناس به اندام ۳۰ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی برای راهنمایی شما نیاز داریم که آزمایش کاملتون رو ببینیم. البته می تونید به صورت حضوری به پزشک مراجعه کنید و آزمایشتون رو نشون بدید.

  م.ک ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و خسته نباشید. من چندسال اخیر بر اثر تزریق آمپول بی حسی جهت دندانپزشکی کمی افت فشار پیدا میکنم. همینطور حافظه م درمورد امور روزمره ضعیف شده. البته در امور تحصیلی هیچ مشکلی ندارم. میخاستم ببینم آیا به تیروئید ارتباطی داره یا نه؟ممنون

  کارشناس به اندام ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. ببینید دوست عزیز اگر احساس می کنید یک یا چند علائم تیروئید رو دارید، باید حتما به متخصص مراجعه کنید و با انجام آزمایش و مشخص شدن tsh، T3 و T4 تشخیص داده بشه که دچار کم کاری یا پر کاری تیروئید هستید یا خیر. چون از روی علائم تنها نمی شه نمی شه قضاوت کرد.

  امیر ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام پسری ۱۲ساله هستم من اختلال در ریتم قلب با سرعتی تند تپش قلب دارم و همینطور تنگی نفس به دکتر مراجعه کردم اکو کاردیو گرفت و گفت قلب مشکلی نداره قرص نوپراولول رو تجویز کرد تاثیر کمی داشت راهنمایی کنید

  کارشناس به اندام ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. مشکل شما نیاز به مراجعه به متخصص قلب داره و حتما باید تحت نظر پزشک متخصص بررسی بشه.

  یاسر ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشین.من۳۰سالمه مدتی هست هم کاهش وزن دارم ۶۰ کیلو شدم هم ریزش مو علتش چیه؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. ریزش مو در کاهش وزن امری طبیعی هست و اگر رژیم شما افراطی نباشه این مشکل پس از پایان رژیم برطرف میشه بهتون پیشنهاد می کنم این مطلب رو از زبان دکتر کرمانی در این مقاله مطالعه بفرمایید.

  فاطمه ۰۴ مرداد ۱۳۹۸

  سلام ...مدتی استرس بی دلیل دارم شباهم دستام توخواب سر میشه و احساس خستگی دارم ودچار اختلال درحافظه شدم....میشه راهنمایی کنید

  کارشناس به اندام ۰۵ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. شما حتما باید به متخصص مراجعه کنید تا در صورت لزوم با تجویز آزمایش به مشکلتون پی ببرن.

  محمد ۲۶ تیر ۱۳۹۸

  سلام .من مرد ۳۹ هستم مدتی هست از ناحیه صورت ورم دارم و زیر چشمام .بعضی موقع لبهام خشک میشه .مدتی هست چیزی تو گلوم جیزی کرده باشه .نمیدونم مشکلم از کجاست .راهنمایی کنید

  کارشناس به اندام ۲۷ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. شما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از طریق آزمایش به مشکل شما پی ببرند. این مورد حتما باید به صورت تخصصی درمان بشه.

  جعفر ۰۶ تیر ۱۳۹۸

  سرطان چیزه بدی است، نظر شما چیست اقای دکتر؟