کشمش به جای بیسکویت

پیشنهاد مصرف کشمش و انگور به جای انواع چیپس و بیسکویت‌ها مخصوصا برای میان وعده کودکان و نوجوانان در نگاه اول کمی اغراق‌آمیز و بی‌ربط به‌نظر می‌رسد و شاید برخی هم مانند گفته طنز‌آمیزی که در آن به افراد سیگاری توصیه می‌شود به جای سیگار کشیدن پسته بخورند، با این پیشنهاد بر‌خورد کنند، اما این […]

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 4007

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

میانگین امتیاز 5 از 5
کشمش به جای بیسکویت - 4 - - اخبار پیشنهاد مصرف کشمش و انگور به جای انواع چیپس و بیسکویت‌ها مخصوصا برای میان وعده کودکان و نوجوانان در نگاه اول کمی اغراق‌آمیز و بی‌ربط به‌نظر می‌رسد و شاید برخی هم مانند گفته طنز‌آمیزی که در آن به افراد سیگاری توصیه می‌شود به جای سیگار کشیدن پسته بخورند، با این پیشنهاد بر‌خورد کنند، اما این مسئله به‌عنوان موضوع امروز نسخه طبیعت ماحصل نتایج تحقیقات پژوهشگران علوم پزشکی آمریکا ست.طبق این پژوهش خطر ابتلا به دیابت در کودکانی که به‌عنوان میان‌وعده کشمش و انگور مصرف می‌کنند بسیار کمتر از کودکانی است که به مصرف بیسکویت‌های حاوی شکلات تمایل دارند.در این مطالعه محققان متوجه شده‌اند، مصرف کشمش و انگور حجم غذای مصرفی را در کودکان کاهش می‌دهد و در مقابل مصرف بیسکویت‌ها حجم غذای مصرفی فرد را بیشتر می‌کند و در نتیجه این دسته از افراد کالری بیشتری در طول روز مصرف می‌کنند. این در حالی است که تحقیقات دیگر نشان می‌دهد مصرف کشمش موجب بهبود کنترل گلوکز در خون می‌شود و خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد. این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد مصرف کشمش برای کاهش یا کنترل وزن نیز مناسب است.انگور با وجود ویتامین‌های A، B، C، D و املاحی مانند آهن، منیزیم، منگنز، کلر، ید، آرسنیک، فسفر، سیلیس و همینطورمقدار زیادی تانن از نظر طبیعت درمانگران دارای خاصیت‌های بسیاری است. از نظر طبیعت درمانگران کشمش نیزیک منبع غنی آهن محسوب می‌شود به‌طوری که گفته می‌شود در ۱۰۰ گرم کشمش در حدود 1/88میلی گرم آهن وجود دارد. نکته دیگر در مزیت مصرف کشمش نسبت به انواع شیرینی‌های مصنوعی و بیسکویت‌ها این است که کشمش باوجود شیرین و چسبناک بودن بر دندان‌ها اثر مخربی ندارد و نه‌تنها باعث خرابی دندان‌ها نمی‌شود بلکه برای سلامت دندان و لثه نیز بسیار مفید است.

کشمش به جای بیسکویت - 6 - - اخبار

مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1392/04/24

نویسنده: مریم اصیلی

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-رامیا 1402/07/23

سلام چقدر کشمش بخوریم تا چاق نشیم

کارشناس به اندام 1402/07/24

سلام بجای قندتون دو قاشق میتونین استفاده کنید

ن.م 1400/03/26

یعنی خوردن کشمش در رژیم غذایی موجب چاقی نمیشه؟

کارشناس به اندام 1400/03/31

سلام دوست عزیز به میزان اضافه نباید مصرف بشه