یائسگی باعث افزایش وزن نمی‌شود

متخصصان علوم پزشكي استراليا در يك مطالعه جديد دريافتند که يائسگي باعث افزایش وزن نمی‌شود، بلکه محل ذخیره‌ی چربی‌ها را تغییر می‌دهد. در حقیقت یائسگی باعث می‌شود زنان يک منبع طبيعی هورمون زنانه را از دست بدهند که عامل انتقال محل ذخيره چربی از ناحيه ران‌ها به اطراف شكم‌ و دور كمر است. اين بازبينی […]

یائسگی
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 11941

تاریخ انتشار

متخصصان علوم پزشكي استراليا در يك مطالعه جديد دريافتند که يائسگي باعث افزایش وزن نمی‌شود، بلکه محل ذخیره‌ی چربی‌ها را تغییر می‌دهد. در حقیقت یائسگی باعث می‌شود زنان يک منبع طبيعی هورمون زنانه را از دست بدهند که عامل انتقال محل ذخيره چربی از ناحيه ران‌ها به اطراف شكم‌ و دور كمر است. اين بازبينی كه از سوي «انجمن بين‌المللی يائسگي» ارائه شد همچنين نشان داد برخلاف باور عمومی، روش‌ هورمون درمانی جايگزين، نه تنها باعث افزايش وزن در زنان نمی‌شود، بلكه می‌تواند به پيشگيري از افزايش كمک كند.
به نوشته روزنامه ديلي ميل، «سوزان ديويس» استاد دانشگاه موناش در ملبورن استراليا كه سرپرستی اين مطالعه را برعهده داشت يادآور شدکه اين باور كه يائسگي باعث افزايش وزن در زنان می‌شود، اشتباه است. هر چند زنان پس از یائسگی از افزايش چاقي شكمی شكايت دارند، اما علت اين افزايش، تغييرات وزنی نيست بلكه ناشی از تغيير محل ذخيره چربی در بدن در واكنش به افت سطح هورمون استروژن است.
از دست رفتن منبع طبيعي استروژن پس از يائسگي می‌تواند همچنين پيامدهای ديگری چون گرگرفتگی، نوسانات خلقی و تعرق شبانه داشته باشد. با وجود نتايج فوق، متخصصان تاكيد دارند كه زنان در سن يائسگي بايد مداوم وزن خود را كنترل كنند. با دنبال كردن يک الگوی زندگي سالم و صحيح از چاقی و عوارض جدی آن پيشگيری نمايند.
یائسگی باعث افزایش وزن نمی‌شود - 3 - یائسگی - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*