9 راه برای زندگی طولانی تر

سالم زندگی کنید، بیشتر زنده بمانید با ایجاد کمی تغییر در سبک زندگی خود میتوانید طول عمر بیشتری داشته باشید. تحقیقات جدید نشان داده که چهار عادت بد در زندگی ( سیگار کشیدن، استفاده ی زیاد از نوشیدنی های الکلی، ورزش نکردن و استفاده ی کم از سبزیجات و میوه ها ) میتواند خطر مرگ […]

9 راه برای زندگی طولانی تر - 22 - - خواص مواد غذایی
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 9 دقیقه

تعداد بازدید 3333

تاریخ انتشار

سالم زندگی کنید، بیشتر زنده بمانید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 24 - - خواص مواد غذایی با ایجاد کمی تغییر در سبک زندگی خود میتوانید طول عمر بیشتری داشته باشید. تحقیقات جدید نشان داده که چهار عادت بد در زندگی ( سیگار کشیدن، استفاده ی زیاد از نوشیدنی های الکلی، ورزش نکردن و استفاده ی کم از سبزیجات و میوه ها ) میتواند خطر مرگ را بالا ببرد و 12 سال از عمر بکاهد. خوشبختانه راه هایی برای تصحیح این عادتها هست. به این 9 عادت که در ادامه گفته میشود عمل کنید تا بدن و ظاهرتان جوان و سالم باقی بماند.

بیش از حد نخورید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 26 - - خواص مواد غذایی اگر میخواهید به 100 سالگی برسید رها کردن مقداری از غذا در بشقاب ایده ی خوبی است. دن بوتنر محقق طول عمر در سراسر جهان در مطالعات خود روی ژاپنی های کهنسال دریافت که آنها هنگام خوردن زمانی که تنها 80% سیر شده اند خوردن غذا را رها میکنند یعنی درست قبل از اینکه احساس سیری کنند. محققان دانشگاه سنت لوئیس هم ثابت کرده اند که کم خوردن باعث میشود آرامتر پیر شویم. در تحقیقی که سال 2008 انجام شد آنها دریافتند که محدود کردن کالری باعث کم شدن تولید T3 میشود هورمون تیروئیدی که باعث میشود متابولیزم بدن کند شود و سرعت پیری بالا برود.

رابطه با شریک زندگی

9 راه برای زندگی طولانی تر - 28 - - خواص مواد غذایی داشتن 2 یا 3 مرتبه نزدیکی با شریک زندگی در هفته میتواند سه سال به عمر شما اضافه کند. همچنین این کار به خوبی کالری میسوزاند و حتی میتواند در اندازه ی دویدن به مدت 30 دقیقه کالری بسوزاند. همچنین نزدیکی با همسرتان میتواند باعث کاهش فشار خون، بهتر خوابیدن، بهبود سیستم ایمنی بدن و محافظت از قلب شود.

تلوزیون را خاموش کنید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 30 - - خواص مواد غذایی نشستن برای مدت طولانی جلوی این جعبه ی جادویی میتواند باعث صدمه به سلامت شود. تحقیقات نشان داده است افرادی که بیش از چهار ساعت در روز تلوزیون تماشا میکنند 46% بیشتر از افرادی که کمتر از 2 ساعت پای تلوزیون مینشینند در خطر مرگ قرار دارند. این افراد را خطرهایی ماننده انواع سکته تهدید میکند.

کمتر زیر نور خورشید بروید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 32 - - خواص مواد غذایی دوری از نور شدید خورشید باعث میشود خطر سرطان پوست کاهش یابد و همچنین باعث میشود جوانتر به نظر بیایید چون نور شدید خورشید باعث ایجاد چین و چروک و لکه روی پوست میشود. هیچ وقت برای استفاده از ضد آفاب زود یا دیر نیست همیشه میتوانید از آن استفاده کنید ( ضد آفتابهای با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید ) به یاد داشته باشید فقط روی صورت تمرکز نکنید بلکه پوست گردن و سینه هم زیر نور خورشید قرار میگیرد و باید مراقب این نقاط نیز بود.

دید و بازدید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 34 - - خواص مواد غذایی تحقیقات نشان داده کسانی که دوستان زیادی ندارند و با فامیل زیاد در ارتباط نیستند بیشتر در خطر بیماری های قلبی قرار دارند. تنهایی درست مثل کلسترول بالا یا سیگار کشیدن خطرناک است. تنهایی به ویژه برای افرادی که سن بالایی دارند خطرناک است زیرا این افراد در خطر افسردگی هستند.

نوشیدنی الکلی ننوشید یا کم بنوشید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 36 - - خواص مواد غذایی نوشیدن زیاد الکل برای زنان و مردان آثار مخربی دارد. از تاثیرات منفی نوشیدنی های الکلی میتوان به اضافه شدن وزن و ایجاد مشکل در رابطه ها اشاره کرد. ضررهای این نوشیدنی ها بسیار بیشتر از منفعت های آنهاست. بهترین کار استفاده نکردن از این نوشیدنی هاست، اما اگر زیاد مصرف میکنید با مدیریت میتوانید میزان آن را کم کنید.

میوه و سبزیجات بخورید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 38 - - خواص مواد غذایی نخوردن سه وعده میوه و سبزیجات در روز میتواند باعث صدمه خوردن به سلامتی بدن شود. میووه و سبزیجات منابعی از فیبر و ویتامین هستند و میتوانند تا 76% خطر بیماری های قلبی را کاهش دهند. همچنین میوه و سبزیجات نقش مهمی در جلوگیری از سرطان سینه در زنان ایفا میکنند. همچنین خاصیت التهاب زدایی و آنتی اکسیدان موجود در میوه و سبزیجات باعث جلوگیری از چین و چروک پوست میشود.

روی ورزش تمرکز کنید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 40 - - خواص مواد غذایی داشتن ورزش روزانه مانند رسیدن به چشمه جوانی است. تحقیقات نشان داده انجام روزانه ورزشی شدید ( مانند دویدن ) میتواند 4 سال به طول عمرتان اضافه کند، همچنین ورزش منظم به سلامت قلب و مغز کمک و متابولیزم بدن را تنظیم میکند. حتی انجام روزانه یک ورزش معمولی مانند 30 دقیقه پیاده روی هم میتواند تاثیر فوق العاده ای بر سلامت قلب داشته باشد.

سیگار نکشید

9 راه برای زندگی طولانی تر - 42 - - خواص مواد غذایی ترک سیگار شاید بهترین کار برای حفظ سلامتی بدن و طول عمر باشد. تحقیقات نشان داده خانم هایی که در سن 35 سالگی سیگار را ترک میکنند 6 تا 8 سال به طول عمر خود اضافه میکنند. هیچ وقت برای ترک عادت بد دیر نیست. ترک سیگار باعث میشود کمتر بیمار شوید و وضعیت ریه ها بهبود پیدا کند حتی در سیگاری هایی که همین حالا هم دچار مشکلات ریه شده اند.

کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)
منبع:
Health Magazine

 

9 راه برای زندگی طولانی تر - 44 - - خواص مواد غذایی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
ناشناس- 1403/01/31

ممنونم راهکار های دیگری هم درباره ی بهداشت بگذارید

کارشناس به اندام 1403/02/01

خواهش میکنم حتما عزیزم مرسی که همراهی میکنید