با رژیم روزمنوی دکتر کرمانی از کاهش وزن خود لذت ببرید!

تا حالا اسم روز منو به گوشتان خورده است؟ رژیم گرفتن و رسیدن به وزن ایده‌آل نیازمند صبر و اراده بسیار است. اکثر افراد به خاطر اینکه مجبورند برای کاهش وزن غذایی خاص و جدا از سفره‌ی خانواده تهیه کنند و یا محدودیت غذایی دارند، از رژیم گرفتن فرار می‌کنند. آن‌ها اغلب به سراغ قرص‌های […]

با رژیم روزمنوی دکتر کرمانی، هیچ محدودیت غذایی را در دوران رژیم نخواهید داشت و میتوانید هر غذایی که دوست دارید، در برنامه غذایی خود قرار دهید.
میانگین امتیاز 4.4 از 5

زمان مطالعه 17 دقیقه

تعداد بازدید 37310

تاریخ انتشار

تا حالا اسم روز منو به گوشتان خورده است؟ رژیم گرفتن و رسیدن به وزن ایده‌آل نیازمند صبر و اراده بسیار است. اکثر افراد به خاطر اینکه مجبورند برای کاهش وزن غذایی خاص و جدا از سفره‌ی خانواده تهیه کنند و یا محدودیت غذایی دارند، از رژیم گرفتن فرار می‌کنند. آن‌ها اغلب به سراغ قرص‌های لاغری، دمنوش‌‌ها یا رژیم‌های عجیب و غریب می‌روند که وعده‌ی لاغری سریع را می‌دهند. برخی از افراد هم از رژیم دلسرد می‌شوند و با اضافه وزن خود کنار می‌آیند. از طرف دیگر اکثر افرادی که رژیم می‌گیرند، فکر می‌کنند نباید غذاهای مورد علاقه‌شان را بخورند. رژیم روز منوی دکتر کرمانی خدماتی جدید برای کاربران فراهم کرده تا دیگر مشکلی در رژیم گرفتن نداشته باشند. در روزمنو بیش از هرچیزی به تنوع غذایی توجه‌ کرده‌ایم.

روزمنو

روزمنو و تنوع غذایی در برنامه رژیم

یکی از بزرگترین عوامل لغزش و خطا در رژیم، نبود تنوع غذایی و محدودیت‌هاییست که آن رژیم برای افراد ایجاد می‌کند. توجه به موقعیت‌هایی که باعث لغزش فرد در رژیم می‌شود و ارائه‌ی راه حل مناسب برای آن‌ها پایبندی به رژیم را افزایش می‌دهد.
در رژیم غذایی دکتر کرمانی ۴ لیست غذایی با عنوان‌های روز منو، آماده، دلخواه و آماده گیاهی فراهم شده که هر کدام متناسب با نیاز کاربران است. روزمنو این امکان را به کاربر می‌دهد که بر اساس سلیقه شخصی خود غذا را انتخاب کند و با افراد خانواده سر یک سفره بنشیند. با وجود روزمنو دیگر نیازی به لیست غذایی آماده نیست و با مواد اولیه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید غذای مورد علاقه خود را به منوی‌تان اضافه کنید.

چرا تنوع غذایی برای افراد رژیمی مهم است؟

هر فرد برای تامین نیازهای روزانه‌ی خود به ۴ گروه غذایی لبنیات، پروتئین، غلات و میوه‌ها و سبزیجات نیاز دارد. بنابراین اگر سراغ رژیم‌های تک غذایی یا محدود کننده بروید، خیلی زود کسل می‌شوید و بعد از مدت کوتاهی رژیم را رها می‌کنید.
تنوع غذایی برای حفظ سلامت بدن، کاهش بیماری‌ها و سلامت ایمنی بدن لازم است. بدون تنوع غذایی ممکن است فرد دچار اختلال تغذیه یا مسمومیت‌های غذایی شود. بنابراین رژیم دکتر کرمانی با امکان «روز منو» به شما حق انتخاب می‌دهد. یعنی کافیست بگویید چه غذایی دوست دارید تا مقدار مورد نیازتان برای شما تعیین شود؛ در نتیجه رژیم گرفتن ساده‌تر خواهد شد. با این روش می‌توانید تمام مواد غذایی مورد نیاز را حتی در دوره رژیم به بدن برسانید و بدون هیچ مشکلی به وزن مناسب برسید.
روزمنو

همه برای روز منو، روزمنو برای همه

روز منو را نمی‌توان به گروه خاصی از افراد محدود کرد. این برنامه غذایی برای همه افراد مناسب است، اما افرادی که در گروه‌های زیر قرار می‌گیرند بهترین مخاطبان روزمنو هستند:

1- رژیم روزمنوی دکتر کرمانی برای کارمندان

اگر کارمند یا به اصطلاح پشت میز نشین‌ هستید احتمالا به این دلیل رژیم نگرفتن شما نداشتن حق انتخاب است. اکثر کارمندان در اداره غذا می‌خورند و از وعده‌ی بعدی بی‌اطلاع هستند. حتی برخی از آن‌ها نیز که از غذای شرکت استفاده نمی‌کنند، فرصت کافی برای پخت و پز ندارند. اما با وجود لیست روز منو افراد به راحتی می‌توانند میان وعده و وعده‌هایی را که شرکت به آن‌ها می‌دهد را در برنامه غذایی خود ثبت و مقدار متناسب با نیاز بدن‌شان را دریافت کنند.

2- رژیم روزمنوی دکتر کرمانی برای دانشجویان

به عنوان دانشجو احتمالا گرفتار عادت‌های غلط غذایی هستید. اکثر دانشجویان دو گزینه بیشتر ندارند؛ یا به غذاهای سلف دانشگاه بسنده کنند و یا به نزدیک‌ترین بوفه رفته و فست فود بخورند. هر دوی این‌ها باعث افزایش وزن می‌شوند. بهانه‌ی بیشتر دانشجویان برای نگرفتن رژیم این است که فرصت کافی برای تهیه‌ی غذا را ندارند. روز منو به شما کمک می‌کند تا بدون نگرانی برنامه غذایی خود را رعایت کنید. برای این ‌کار کافیست هر روز غذای دانشگاه خود را در نرم افزار وارد کنید تا بدانید چه مقدار غذا باید بخورید.

3- رژیم روز منوی دکتر کرمانی برای خانم‌های خانه‌دار

اگر خانه‌دار هستید، قطعا فرصت و انرژی کافی برای درست کردن غذای جداگانه ندارید. علاوه بر این به عنوان مادر و همسر دوست دارید در کنار خانواده غذا بخورید. به همین دلیل ممکن است به محض شنیدن کلمه رژیم از آن فرار کنید. با برنامه غذایی روزمنو از همان غذایی که روزانه برای خانواده می‌پزید، نوش جان کنید و دیگر نیازی به تهیه غذاهای خاص نیست.

روزمنو

4- رژیم روزمنوی دکتر کرمانی برای افرادی که دائما هوس خوراکی می‌کنند

اکثر افراد دارای اضافه وزن به این دلیل از رژیم فراری هستند که می‌ترسند گرفتن رژیم آن‌ها را از خوردن غذا‌های مورد علاقه‌شان محروم کند. ما انسان‌ها اصولا از هر چیزی که محدودیت برایمان ایجاد کند، دوری می‌کنیم. غذا نیز از این قاعده مستثنا نیست. هرچه از یک غذا بیشتر محروم شویم، ولع‌مان نسبت به آن بیشتر خواهد شد.
اگر شما هم جزء کسانی هستید که عاشق غذایند، می‌ترسید حسرت به دل خوراکی‌های مورد علاقه‌تان بمانید و از کنار هر رستوران و مغازه‌ای که رد می‌شوید هوس خوراکی می‌کنید، لیست روزمنو رژیم دکتر کرمانی یک گزینه‌ی فوق‌العاده برای شماست.

5- رژیم روز منوی دکتر کرمانی برای افرادی که زیاد به مهمانی یا سفر می‌روند

افرادی که دائم در سفر یا مهمانی به سر می‌برند، بیشتر از دیگران رژیم‌شان را می‌شکنند. حضور در مهمانی‌ها در کنار سفره‌ رنگین، پایبندی به رژیم را بیش از پیش سخت می‌کند. علاوه بر این، هیچ کس دوست ندارد وقتی همه مشغول غذا خوردن هستند گوشه‌ای بنشیند و تنها نظاره‌گر غذا خوردن دیگران باشد. با داشتن لیست روزمنو می‌توانید با خیال راحت به مهمانی‌ها و مسافرت بروید و به هیچ عنوان نگران رژیم‌تان نباشید.

برنامه غذایی روز منو را انتخاب کنید تا با خانواده همسفره شوید

جالب است بدانید که خوردن دست‌ کم یک وعده غذا همراه با خانواده به کاهش خطر ابتلا به چاقی منجر می‌شود. محققان در مطالعه‌ای روی ۲,۲۸۷ نفر، ارتباط بین تغذیه در خانواده و چاقی را بررسی کردند. از این گروه حدود ۵۱ درصد اضافه وزن داشتند و ۲۲ درصد چاق بودند. محققان متوجه شدند که شیوع چاقی در افرادی که در روز دست کم یک وعده غذا همراه با خانواده صرف می‌کردند، کمتر بود. اما چرا تا این حد بر غذا خوردن با خانواده تاکید می‌کنیم؟

1- در کنار خانواده با آرامش غذا می‌خورید

در کنار خانواده می‌توانید با آرامش غذا بخورید. آرام غذا خوردن و صحبت کردن با اعضای خانواده این فرصت را به شما می‌دهد تا از وعده‌ی خود لذت ببرید. همچنین کمک می‌کند تا زودتر سیر شوید و پرخوری نکنید. با برنامه روز منو لازم نیست جدا از خانواده غذا بخورید. می‌توانید با اعضای خانواده همسفره باشید، همان غذایی که بقیه می‌خورند را بخورید و در عین حال به وزن ایده‌آل برسید.

سفره خانواده جدید

2- از وعده‌های سالم‌تری برخوردار خواهید شد

اعضای خانواده با هم مرتبط هستند و روی هم تاثیر دارند. خانواده‌ با هم سبک زندگی سالم را انتخاب می‌کنند و با هم نیز سالم می‌مانند. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که کودکان ۹ تا ۱۴ سالی که در کنار خانواده غذا می‌خورند، بیشتر میوه و سبزیجات استفاده می‌کنند و کمتر به طرف نوشابه‌ها و غذاهای سرخ کرده می‌روند. همچنین برنامه غذایی این گروه از کودکان، مواد مغذی بیشتری مانند آهن، کلسیم و فیبر دارد. غذا خوردن در کنار خانواده روی هر دو بحث تغذیه و ارائه غذای سالم تاثیر گذار است.

روزمنو

3- منظم غذا می‌خورید

اگر همراه با خانواده غذا بخورید ناچارا برنامه غذایی‌تان منظم می‌شود. اعضای خانواده هر روز در ساعت مشخصی برای غذا خوردن دور یکدیگر جمع می‌شوند. از طرف دیگر خوردن هیچ وعده غذایی از طرف خانواده در طول روز حذف نمی‌شود. در نتیجه می‌توانید بدون حذف وعده غذایی و در ساعات مشخصی غذا بخورید. با این روش به راحتی به وزن ایده‌آل می‌رسید. اگر به صورت منظم و با برنامه غذا نخورید، به شکل سیری ناپذیری گرسنه می شوید؛ چرا که میزان هورمون گرلین یا هورمون گرسنگی در بدن بالا می‌رود.

سوالات متداول

1- چگونه رژیم غذایی خود را به روزمنو تغییر بدهیم؟

بعد از دریافت رژیم غذایی دکتر کرمانی، فرقی نمی‌کند چه نوع رژیمی را انتخاب کرده باشید، برنامه غذایی آماده برای شما در نرم افزار یا وب سایت مشخص شده است. اگر قصد تغییر برنامه آماده خود را به روز منو دارید کافیست دکمه روزمنو را کلیک (ضرب انگشت) کنید. در این قسمت می‌توانید غذایی که دوست دارید را برای وعده‌ها و میان وعده‌ها انتخاب کنید.

2- آیا بعد از انتخاب برنامه روز منو باز هم امکان جایگزینی هست؟

بله. بعد از اینکه غذاهای مورد نظرتان را برای برنامه روز منو انتخاب کردید، بازهم می‌توانید از جایگزینی غذاها استفاده کنید.

3- آیا برای انتخاب برنامه رژیم منو نیاز به کالری شماری هست؟

خیر. درست مانند برنامه غذایی آماده نرم افزار به صورت خودکار میزان غذا را مناسب به کالری روزتان مشخص می‌کند. کافیست اسم غذا را وارد برنامه کنید.

4- آیا می‌تواند برنامه غذایی روز منو را پر پروتئین یا کم پروتئین انتخاب کرد؟

بله. شما می‌توانید هر روز برنامه همان روز را پرپروتئین، کم پروتئین و عادی انتخاب کنید.
با برنامه روزمنو می‌توانید لیست غذایی روزانه خود را انتخاب کنید، محدود به خوردن غذای خاصی نباشید، با خانواده سر یک سفره بنشینید، هر چه که دوست دارید بخورید و در عین حال به وزن ایده‌آل برسید. رژیم روز منوی دکتر کرمانی این امکان را به شما می‌دهد تا همه مواد مغذی مورد نیاز بدن مانند پروتئین‌ها، کربوهیدرات و چربی‌ها را به بدن برسانید تا بدون ایجاد مشکل به وزن مناسب خود برسید. یادتان باشد پیروی از یک رژیم غذایی استاندارد و در عین حال یک برنامه ورزشی منظم کلید شما برای رسیدن به اندام و وزن دلخواهتان است.

با رژیم روزمنوی دکتر کرمانی از کاهش وزن خود لذت ببرید! - 14 - روزمنو - رژیم لاغری

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.4 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-نیکو 1403/01/21

سلام وقتتون خوش... دو تا سوال داشتم.۱. برنامه روز منو رو حتما باید از شب قبل تنظیم کرد یا در هر وعده میشه همون موقع انجام داد؟ ۲. رژیم سفره خانواده بر اساس کالری شماری هست؟

کارشناس به اندام 1403/01/22

سلام وقت بخیر عزیزم بله ازشب قبل تنظیم کنید و درصورت عدم دسترسی جایگزین کنید نه عزیزم کالری شماری نیست گروه غذایی وتقسیم بندی وعده هم مهمه

- 1402/10/14

سلام من رژیم روز منو می‌خوام باید چیکار کنم؟ وارد اپلیکیشن میشم این رژیم نیست

کارشناس به اندام 1402/10/15

سلام عزیزم اسم رژیم نیست امکانی هست که در برنامه هاوجود داره رژیم سفره خانواده روانتخاب کنیدفعال ک شد امکان روز یاهفتگی نمایش داده میشه

خانم باقری 1401/01/31

من امروز وارد گره شدم خدا کنه اینبار دیگه واقعا لاغر بشم نتیجه که بگیرم نظر میدم اما مطا لب جالبی بود ممنون

فاطمه 1400/06/11

همه رژیم های دکتر کرمانی روز منو هستن ؟ رژیم اکونومی در اپلیکیشن هم روز منو هست؟

کارشناس به اندام 1400/07/03

سلام فاطمه خانم عزیز بله همه روزمنو هستن

نرگس 1399/12/11

منم احساس می کنم که باید از رزیم روز منو استفاده می کردم ، ایا الان امکانش هست؟

کارشناس به اندام 1400/01/28

سلام دوست عزیز با کارشناستون تماس بگیرید و این موضوع رو باهاشون در میان بگذارید

حبیب 1399/12/09

سلام یه سوال دارم لطفا از دکتر کرمانی بپرسین. اگر یه ویدیو در موردش منتشر کنن مثل ویدیوهای یک دو دقیقه ای که توی سایت گذاشتین خیلی خوبه. لطفا ازشون بپرسین که: اگر کسی رژیم سنگین غذایی بگیره که در طی مثلا یکماه 10 کیلو وزن کم کنه و بعدش بخواد با برنامه تثبیت جلو بره، چه اتفاقی برای بدن میفته؟ رژیم های سنگین که وزن زیاد رو در مدت کوتاه کم کنن چه نتایجی دارن؟تبلیغاتی میشه که مثلا طی دو هفته/سه هفته 10 کیلو کم کنین! ویژه شب عید، ویژه عروسی و ... ممنون

کارشناس به اندام 1400/01/24

سلام دوست عزیز حتما نظرتون رو منعکس میکنیم ولی رژیمهای سنگین به شکلی که شما میگید حتما به بدن آسیب میزنه و قابل برگشت هست

Maryam 1399/12/06

روز منو عالیه.من با همین روش دارم وزن کم میکنم.ازتون ممنونم.شما بهترین هستید

fahim 1396/02/31

yekam nafas bekesh azizam yekam kar daree vali bazam dameton garm va deltangi be dostaammmm