ابرو و مژه های زیباتر داشته باشید

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » ابرو و مژه های زیباتر داشته باشید

دوست دارید ابروهایی ماننده یک ستاره ی سینما داشته باشید؟ اندازه و شکل مناسب ابرو بستگی به ویژگی های خودتان دارد. اگر ابروی شما به ۳ قسمت تقسیم میشود پایان ضخامت ابرو باید از پل بینی شروع شود، قوس ابرو باید در وسط قرار بگیرد و پایان نازک ابرو نیز باید کمی از گوشه ی چشم بگذرد.

ابروی ضخیم

اگر ابرویی پراکنده دارید با پودر، مداد یا ژل پرش کنید. اگر سبزه هستید ابروها را دو رنگ از موهای خود روشن تر کنید. اگر بلوند هستید یا موهایی نقره ای دارید ابروها را دو رنگ تیره تر کنید. اگر تردید دارید، رنگ خاکستری مایل به قهوه ای را امتحان کنید چون تقریبا برای همه کارساز است. رنگ های اضافی را با یک برس کوچک پاک کنید.

استنسیل ابرو نکنید

ابرو بر اساس ساختار استخوانی برای هر شخص منحصر بفرد است. با استفاده از استنسیل ابرو ممکن است ابرویی که میکشید آنطور که فکرش را میکنید از کار در نیاید. استنسیل ابرو ممکن است شما را خشن، شوکه یا پیر جلوه دهد حتی با کمی اشتباه امکان دارد ابرو ها کج شوند. استنسیل ابرو؟ نه مرسی با ابروهای طبیعی خودم کار کنم بهتر است!.

ابرو ها را با موی خود یکسان کنید

اگر رنگ موی سر خود را عوض میکنید باید رنگ ابروها را نیز عوض کنید، اگر میخواهید یک حرفه ای جلوه کنید. هیچ وقت در خانه ابرو های خود را رنگ نکنید حتی اگر به دستهای خود اطمینان دارید. عجله دارید؟ از مخلوط ریمل مژه و ابرو یا ساتر برای تیره تر کردن یا روشن تر کردن ابرو ها استفاده کنید.

ظاهری طبیعی داشته باشید

برای اینکه چهره ای مدرن و امروزی داشته باشید نیاز ندارید حتما ابروهای خود را نازک کنید. برای اینکه ابرویی پرپشت داشته باشید به مدت ۳ ماه یک ابرو را هم نچینید. سپس میتوانید خیلی حرفه ای به ابروها شکل دهید همچنین میتوانید ابروهایی که بد فرم و سرگردان هستند را بچینید. میتوانید از یک پرکننده ی ابرو برای جلوه ی بهتر استفاده کنید.

از موچین مناسب استفاده کنید

نوک گرد یا تیز؟ کارشناسان موچین های نوک تیز یا نقطه ای را توصیه میکنند مخصوصا اگر قبلا ابرو را نچیده باشید. میتوانید با حفظ شکل ابرو موهای بلند تر را بگیرید. برای موهایی که تازه روییده اند موچین را در زاویه درست قرار دهید و با سر تیز آن مو را بگیرید.

میتوانید بالای ابرو را بچینید؟

تا زمانی که زیاده روی نکنید مشکلی ندارد. بیشتر موها برای شکل دادن به ابرو باید از زیر برداشته شود تا شکل ابرو رو به بالا باشد. اگر بیش از حد از بالای ابرو مو بچینید شکلی صاف پیدا میکند انگار اخم کردید.

زمانی که موچین را کنار میگذاریم

اگر مویی ریز زیر پوست خود دیدید در برابر اصرار به کشیدن آن مقاومت کنید. نمیخواهید که پوست خود را خراش دهید و یک زخم را به جان بخرید. یک روز صبر کنید تا آن مو از زیر پوست بیرون بیاید آنوقت آن را بکنید. اگر دیدن آن مو اذیتتان میکند با ساتر بپوشانیدش.

بگذارید یک حرفه ای راهنمایی تان کند

اگر خودتان نمیتوانید تصمیم درستی درباره شکل ابرو بگیرید این کار را به یک آرایشگر حرفه ای بسپارید تا مطابق با مدل صورتتان به ابرو ها شکل دهد. برای اینکه تغییر را ببینید حتما از قبل چند عکس از خود بگیرید. هر هفته موهای تازه در آمده را بکنید تا شکل جدید ابرو حفظ شود. بهتر است بعد از شش هفته دوباره سری به آرایشگر خود بزنید.

چشمان خود را باز کنید

مژه های فر خورده باعث میشود چشم درشت بنظر بایید. این کار را قبل از زدن ریمل مژه انجام دهید. از فرمژه استفاده کنید اما زیاد سخت نکشید. هیچ کس دوست ندارد برای فرم دادن مژه ی خود به پوستش صدمه بزند. اگر فر دادن مژه را در چند مرحله انجام دهید نتیجه ی بهتری میگیرید.

ریمل مژه

ریمل مژه برای پر کردن مژه و یا بلند جلوه دادن آن بکار میرود البته برس نیز مهم است. ریمل مژه های پلاستیکی حالتی طبیعی و بلند به مژه ها میدهند. ریمل مژه های فیبر دار باعث ضخامت فر و افزایش حاشیه مژه میشوند. اگر از ریمل مژه خود راضی هستید اما به دنبال چهره ای جدید هستید میتوانید برس ریمل خود را عوض کنید. فرشگاه های لوازم آرایشی انواع آن را دارند.

حرکت صاف برای جلوگیری از بهم چسبیدن

شما که نمیخواهید چشمانتان مانند یک عنکبوت ترسناک بنظر بیاید؟ پس باید آرایش خود را پاک کنید همچنین برس ریمل را، برس مژه ی خود را با یک دستما کاغذی پاک کنید ( اصلا از بافت استفاده نکنید ) تا از ریمل های اضافی راحت شوید. برای تمیز کردن چشم از ریمل، میتوانید ریمل ها را با یک لیف حمام گرم نرم کنید و آرایش چشم را پاک کنید. چشمان خود را ببندید و لیف را روی آن فشار دهید برای چشمهای حساس از پنبه استفاده کنید. چندید بار لیف یا پنبه ای که با آن آرایش را پاک میکنید را رو به پایین بکشید.

جلوی پوست پوست شدن ریمل را بگیرید

در پایان روز روی گونه های خود خرده های ریمل مژه میبینید؟ برای اینکه این اتفاق دوباره نیوفتد از ریمل های پلاستیکی استفاده کنید. فرمول پلاستیکی جلوی پوست پوست شدن ریمل را میگیرد چون مژه ها را روکش میکند. و زمانی که ریمل را با آب گرم پاک میکنید ریمل پلاستیکی کاملا جدا میشود. کارشناسان توصیه میکنند ریمل مژه ی معمول خود را از نوع پلاستیکی انتخاب کنید.

مژه مصنوعی

استفاده از مژه ی مصنوعی میتواند هرکسی را تبدیل به یک ستاره هالیوودی کند اما به شرط اینکه استادانه کار شود. در حالی که روی پلک بالایی خود چسب مخصوص را میمالید مژه ها را با یک موچین نگه دارید. بگذارید چسب ضخیم باشد، سپس با موچین مژه مصنوعی را روی پلک خود بچسبانید. اگر پوستی تیره دارید از چسب های تیره که برای چنین مژه هایی بکار میرود استفاده کنید.

مژه های بلند تر: بایدها و نبایدها

صبور نیستید یا وقت ندارید؟ برخی از مژه های مصنوعی مخصوص بلند کردن مژه ها هستند و حدود دو تا سه هفته میتوانید از آنها استفاده کنید. در مدتی که بلند کننده ی مژه را استفاده میکنید نباید از ریمل مژه استفاده کنید. همچنین باید کاملا مژه ها را خشک نگه دارید. زمانی هم که میخواهید دوش بگیرید یا موهای خود را بشویید از عینک های مخصوص شنا باید استفاده کنید شاید این کار خنده دار باشد اما این کار را جدی باید انجام دهید.

کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)
منابع:
Carmindy, celebrity makeup artist
FDA: “Eye Cosmetic Safety.”
Ramy Gafni, celebrity brow groomer
Joey Healy, New York City eyebrow specialist
Laura Nadeau, New York City makeup artist

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*