۶ تاثیر پیاده روی بر لاغری شکم

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » ۶ تاثیر پیاده روی بر لاغری شکم
تاثیر پیاده روی بر لاغری شکم

 

پیاده روی برای لاغری شکم ؛ اگر می خواهید متناسب و سالم بمانید، باید به صورت مرتب ورزش کنید. دلیل آن هم این است که فعال بودن از نظر فیزیکی، به کاهش خطر مشکلاتی مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان کمک می کند.

ورزش علاوه بر اینکه کمک می کند طول عمر بیشتری داشته باشید و سالم تر بمانید، می تواند برای کاهش و حفظ وزن کم شده نیز مفید باشد. خوشبختانه، پیاده روی یکی از بهترین شکل های فعالیت بدنی است که رایگان، کم خطر و قابل دسترس است. در واقع پیاده روی تنها برای خودتان خوب نیست، بلکه یکی از ساده ترین شکل های ورزش است که می توانید وارد زندگی روزانه تان کنید.

در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه پیاده روی بیشتر می تواند به کاهش وزن و چربی شکمی کمک کند.

 

۱- پیاده روی برای لاغری شکم ؛ کالری می سوزاند

بدنتان برای تمام واکنش های پیچیده شیمیایی که باعث می شوند حرکت کنید، نفس بکشید، فکر کنید و عملکردی طبیعی داشته باشید به انرژی نیاز دارد ( در شکل کالری ). با این حال کالری مورد نیاز از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به فاکتورهایی مانند وزن، جنسیت، ژن ها و سطح فعالیت بستگی دارد. این را می دانیم که برای کاهش وزن، باید بیشتر از کالری دریافتی کالری بسوزانیم. علاوه بر این، افرادی که از نظر فیزیکی بیشتر فعال هستند کالری بیشتری نیز می سوزانند. با این حال سبک زندگی مدرن و فضای ادارات کاری کرده که بیشتر بخش روز را در حالت نشسته باشیم، مخصوصا که یک کار اداری نیز داشته باشیم.

تاثیر پیاده روی بر لاغری شکم

 

متاسفانه سبک زندگی یک جا نشینی نه تنها با افزایش وزن در ارتباط است، بلکه می تواند خطر ابتلا به مشکلات سلامت را نیز افزایش دهد. سعی کنید با افزایش مقدار پیاده روی، فعالیت خود را بیشتر کنید. این کار کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید و این خطر را کاهش دهید. در واقع ۱٫۶ کیلومتر پیاده روی کردن می تواند بسته به جنسیت و وزن حدود ۱۰۰ کالری بسوزاند. با وجود اینکه دویدن کالری بیشتری می سوزاند اما در هر ۱٫۶ کیلومتر تنها ۲۳ کالری بیشتر از پیاده روی می سوزاند. این یعنی هر دو ورزش می توانند به سوزاندن مقدار زیادی کالری کمک کنند. برای افزایش شدت پیاده روی و سوزاندن کالری بیشتر، سعی کنید در مسیرهایی پیاده روی کنید که مقداری شیب داشته باشند یا از تپه ها بالا بروید.

 

۲- پیاده روی برای لاغری شکم ؛ به حفظ عضلات کمک می کند

وقتی افراد، کالری دریافتی را کاهش می دهند و وزن کم می کنند. علاوه بر چربی بدنی مقداری عضله نیز می سوزانند. این می تواند مخرب باشد چون عضله از نظر سوخت و ساز نسبت به چربی فعال تر است. یعنی با داشتن بافت عضلانی می توانید به صورت روزانه کالری بیشتری بسوزانید. ورزش از جمله پیاده روی می تواند به مقابله با این تاثیر بپردازد و از آب شدن بافت عضلانی پیشگیری کند. این کار می تواند جلو اُفت سرعت سوخت و ساز بدن را که معمولا با کاهش وزن همراه است بگیرد و به حفظ نتیجه ای که گرفتید کمک کند.

بعلاوه ورزش می تواند مانع کاهش بافت عضلانی که با بالا رفتن سن همراه است، شود و کمک کند قدرت و عملکرد عضلات خود را حفظ کنید.

 
کالری روزانه یک فرد معمولی چقدر باید باشد؟ برای پاسخ به این سوال ویدئوی دکتر کرمانی را تماشا کنید:
 

۳- پیاده روی برای لاغری شکم ؛ باعث سوزاندن چربی شکمی می شود

ذخیره شدن چربی در قسمت میانی بدن از عوامل افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی است. در واقع مردانی که دور شکمشان بیشتر از ۱۰۲ سانتی متر و زنانی که بیش از ۸۸ سانتی متر است، دچار چاقی شکمی هستند که  یک خطر برای سلامتی محسوب می شود. یکی از تاثیر گذارترین راه ها برای کاهش چربی شکمی این است که به صورت مرتب ورزشی هوازی مانند پیاده روی انجام دهید.

در یک تحقیق کوچک، خانم های چاقی که به مدت ۱۲ هفته، هر هفته سه مرتبه به مدت ۵۰ تا ۷۰ دقیقه پیاده روی می کردند. توانستند سایز میان تنه شان را ۲٫۸ سانتی متر و ۱٫۵ درصد وزن بدنشان را کاهش دهند.

در یک تحقیق دیگر، افرادی که یک برنامه غذایی کاهش وزن را رعایت می کردند. به مدت ۱۲ هفته، هر هفته پنج مرتبه یک ساعت به پیاده روی رفتند و توانستند از میان تنه خود ۳٫۷ سانت کم کنند.

 

۴- پیاده روی برای لاغری شکم ؛ خلق و خو را بهبود می بخشد

یکی از تاثیرات شناخته شده ورزش، بهبود خلق و خو است. در واقع فعالیت بدنی نشان داده که می تواند خلق و خو را بهبود ببخشد. احساس استرس، افسردگی و اضطراب را کاهش دهد. ورزش، این کار را با حساس کردن مغز به هورمون های سروتونین و نوراپی نفرین انجام می دهد. این هورمون ها، احساس افسردگی را از بین می برد و ترشح اندورفین را تحریک می کند که باعث می شود احساس نشاط کنید. بهبود خلق و خو با پیاده روی مرتب، کمک می کند این عادت سالم را ادامه دهید.

بعلاوه تحقیقات نشان داده اگر از انجام یک فعالیت فیزیکی لذت می برید احتمال اینکه آن را ادامه بدهید افزایش می یابد. پیاده روی، ورزشی با شدت متوسط است و به همین دلیل انتخابی عالی به حساب می آید.

پیاده-روی

 

۵- کمک می کند وزن کاهش یافته را حفظ کنید

بسیاری از افرادی که وزن کم کرده اند، در نهایت دوباره به وزن پیشین خود بازگشته اند. ورزش نقشی بسیار مهم در حفظ وزن کاهش یافته ایفا می کند. ورزش مرتب مانند پیاده روی، نه تنها کمک می کند کالری ای که در روز می سوزانید افزایش پیدا کند. بلکه باعث می شود عضله سازی کنید. این یعنی حتی در حالت استراحت نیز نسبت به قبل بیشتر کالری می سوزانید. بعلاوه شرکت مرتب در ورزش های با شدت متوسط مانند پیاده روی، می تواند خلق و خو را بهبود ببخشد. باعث شود برای طولانی مدت فعال بمانید.

در یک بررسی که اخیرا انجام شده بود، محققان به این نتیجه رسیدند:

برای تثبیت وزن کاهش یافته، باید حداقل هفته ای ۱۵۰ دقیقه پیاده روی کنید. با این حال اگر مقدار زیادی وزن کم کرده اید، برای حفظ آن باید در هفته بیش از ۲۰۰ دقیقه پیاده روی کنید. تحقیقات نشان داده افرادی که بیشتر ورزش می کنند در حفظ وزن کاهش یافته خود موفق تر بوده اند. در حالی که دیگر افراد با کمتر ورزش کردن نتوانسته اند وزنی که کم کرده اند را حفظ کنند.

ورزش و تغذیه دو رکن مهم ودر تناسب اندام هستند.
یادتون باشه ورزش بدون تغذیه صحیح نمی‌تونه تاثیری تو کاهش وزن و لاغری شکم داشته باشه.
اگه به تناسب اندام خودتون اهمیت می‌دین، حتما در کنار فعالیت‌های جسمی، غذای سالم مصرف کنید.

برای دریافت رژیم دکتر کرمانی به همراه ورزش، روی لینک زیر بزن
رژیمت و از اینجا بگیر
kermany
 

چگونه بیشتر پیاده روی کنیم؟

اضافه کردن فعالیت فیزیکی بیشتر، منافع زیادی از جمله بهبود تناسب اندام و خلق و خو، کاهش خطر بیماری و افزایش طول عمر به همراه دارد. به همین خاطر توصیه می شود افراد در طول هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط را وارد سبک زندگی خود کنند. اگر بخواهیم این مدت زمان را به پیاده روی حساب کنیم، می شود هفته ای ۲٫۵ ساعت با سرعت متوسط. اگر بیشتر از این مدت پیاده روی داشته باشید، مشخص است که مزایای بیشتری نیز برایتان به همراه خواهد داشت. راه های زیادی برای افزایش پیاده روی و رسیدن به این مدت زمان وجود دارد.

 

چند ایده برای افزایش پیاده روی

  • از یک گام شمار استفاده کنید تا برای پیاده روی بیشتر از آن انگیزه بگیرید.
  • خود را عادت دهید تا در زمان استراحت برای ناهار یا بعد از شام، به یک پیاده روی با سرعت بالا بروید.
  • از یک دوست بخواهید برای پیاده روی همراهیتان کند.
  • به جای جلسه پشت میز، به یک جلسه در حال پیاده روی بروید.
  • کارهایی مانند بردن کودکتان به مدرسه و یا رفتن به فروشگاه را به صورت پیاده را انجام دهید.
  • پیاده به سرکار بروید و اگر خیلی دور است، ماشینتان را جایی دورتر پارک کنید و باقی مسیر را پیاده بروید.

یا کمی دورتر از محل کار از اتوبوس یا تاکسی پیاده شوید.

  • سعی کنید راه های جدید چالش برانگیز را برای پیاده روی هایتان انتخاب کنید.
  • به یک گروه پیاده روی ملحق شوید.

کوچک ترین کاری که در مسیر افزایش فعالیت بدنی به شما کمک می کند. بنابراین هیچکدام را از دست ندهید و به مرور آن را افزایش دهید.

سوالات متداول

پیاده روی کردن کدام قسمت بدن را لاغر می‌کند؟

پیاده روی کردن سرعت کاهش وزن شما را بیشتر می‌برد. با پیاده‌روی کردن شکم، اطراف آنف پهلو و باسن لاغر می‌شوند.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری شکم چه موقع است؟

بهترین زمان پیاده‌روی برای لاغری با فاصله یک ساعت تا دو ساعت بعد از وعده‌های غذایی است.

اصول پیاده روی برای لاغری شکم چیست؟

برای پیاده روی باید حداقل ۱۰دقیقه به طور پیوسته ادامه یابد. پشت صاف، شکم را تو کشیده و دست‌ها را هنگام راه رفتن در جهت مخالف یکدیگر به جلو و عقب حرکت بدید. وقتي توانستيد ۲۵ دقيقه سريع راه برويد،‌ دويدن آهسته را جايگزين كنيد.

۴/۵ - (۸۴ امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

سجاد ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام وزن من 73و قدم 173و16سالمه چقدر ازاله وزن دارم چگونه لاغر شم میخام 60کیلو شم مرسی

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام سجاد جان .برای کاهش وزن لازمه که تغذیه مناسبی داشته باشی و از رژیمی استفاده کنی که اصولی و متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه .برای محاسبه وزن ایده ال و ثبت نام و دریافت رژیم کاهش وزن به این لینک مراجعه کن

سجاد ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

سلام وزن من 73و قدم 173و16سالمه چقدر ازاله وزن دارم چگونه لاغر شم میخام 60کیلو شم

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام سجاد جان .برای کاهش وزن لازمه که تغذیه مناسبی داشته باشی و از رژیمی استفاده کنی که اصولی و متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه .برای محاسبه وزن ایده ال و ثبت نام و دریافت رژیم کاهش وزن به این لینک مراجعه کن

آسیه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتون بخیر بااین ک خوراکم کمه چراا لاغر نمیشم

کارشناس به اندام ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام اسیه جان شاید مواد غذایی که مصرف می‌کنی پرکالری هستن باید از یه رژیم اصولی و سالم کاهش وزن استفاده کنی که طبق شرایط بدنیت تنظیم شده باشه اگر مایل به دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هستی به این لینک مراجعه کن

فرشته ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر. من۱۸ سال دارم و از شمال مزاحمتون میشم. راستش با توجه به اینکه دارم برای کنکور تلاش میکنم ولی نمیدونم چطوری باید ورزش کنم که به درسم آسیبی نزنه. یا روزانه چه مقدار باید کالری مصرف کنم و فعالیت بدنی داشته باشم که به درسم لطمه ای نزنه. چون از طرفی هم دچار اضافه وزن هستم و میخوام وزن کم کنم. لطفا اگه میشه راهنماییم کنید. متشکرم.

کارشناس به اندام ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام فرشته جان با توجه به این که در حال آماده شدن برای کنکور هستی و نمی‌تونی تحرک زیادی داشته باشی از مهم‌ترین اصل کاهش وزن یعنی رژیم غذایی اصولی و سالم استفاده کن پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن دکتر کمانی استفاده کنی که با توجه به شرایط بدنیت در نظر گرفته می‌شه برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

مسلم ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام من با خوردن تنها یک وعده غذا در روز و پیاده روی روزانه تونستم ۱۵ کیلو تو سه ماه کم کنم، قد ۱۶۶ وزنم ۹۰ بود الان ۷۵

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز 1 وعده غذا خوردن کار اصولی و منطقی برای کاهش وزن نیست چون هم ممکنه ئزنتون به اول برگرده و هم شما رو دچار آسیب و سوئ تغذیه می‌کنه بهترین راه اینه که با یه رژیم اصولی که هیچکدوم از وعده‌ها در اون حذف نشن و حتی میان وعده‌ها برقرار باشن بتونید وزن کم کنین

ساناز ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

عالی بود منم پیاده روی میکنم اعصابم آروم ميشه هم لاغر میشم به نظر من پیاده روی بهترین و سالم ترین ورزش است، با تشکر

سحر ۲۲ دی ۱۴۰۰

سلام من قد ۱۵۵ وزنم ۶۸ کیلو هست پیاده روی میرم غذامم متوسط وکم هست نمیدونم چرا نمیتونم وزنمو پایین بیارم شیرینجات هم خیلی دوست دارم میشه یه رژیم بدین یا یه کمکی کنید ممنون

کارشناس به اندام ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام سحر خانم عزیز شما مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی‌جات رو کم کنید ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باشید و از همه مهمتر از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

مبینا رجبی ۲۵ آذر ۱۴۰۰

سلام .از کجا بفهمیم کدوم بی ام ای درسته.من مال اقای کرمانی رو انجام دادم گفت سه کیلو کمبود وزن دارید ولی بی ام ای سایت گوگل رو زدم گفت تازه می تونید وزن 43 کیلو هم داشته باشی .من قدم 163 و وزنم 54 کیلو هست .از کجا بفهمم کدوم بی ام ای ردسته یه خورده چربی زیر شکم و پهلو دارم.

کارشناس به اندام ۲۷ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بی ام آی بر اساس محاسبه نرم افزار هست و امکان خطا وجود داره برای محاسبه بی ام آیتون از این فرمول استفاده کنید وزن بر حسب کیلوگرم تقسیم بر قد به توان 2

،. ۲۰ آبان ۱۴۰۰

سلام من دختری ۱۳ ساله هستم در زمانی که هنوز کرونا نیومده بود یه فعالیت و ورزش بسیار علاقه داشتم از وقتی کرونا اومده نمی توانم مثل قدیم هم در مدرسه و هم در سالن ها فعال باشم و این موضوع روی وضعیت روحی من تاثیر گذاشته من الان در کار های خانه بسیار فعال هستم و از چایی سبز هم استفاده میکنم و همین طور پیاده روی هم میکنم در غذا خوردن هم اصلا در خوری نمی کنم به نظرتون آیا با این روش می تونم به وزن ایده عالم برسم و اینکه بعضی ها میگن که در سن رشد هستی و نباید کم بدنت بزاری و بخوری ولی من گوش نمیدم به نظر شما چکار کنم

کارشناس به اندام ۱۴ آذر ۱۴۰۰

سلام عزیزدلم روزت بخیر خیلی عالیه که تو این سنو سال فعالیت مورد علاقت ورزشه بابت این روحیه بهت تبریک میگم مشخصه که با یه دختر خانوم خوش استایلی طرفیم درست میگن نباید مخصوصا تو این سن( سن رشد) کم بدنت بزاری که خدای نکرده یه عارضه جبران ناپذیر برات داشته باشه ولی از اون طرفم نباید زیاده روی کنی باید این حد تعادل رو یاد بگیری؛ شماره موبایلتو برام بفرست که این متناسب خوردن رو بهت اموزش بدیم. موفق باشی

احمد مختاری نظرلو ۲۸ مهر ۱۴۰۰

خداروشکر وزن ما از حدود ۱۰۰کیلوگرم در اوّل شهریور ۱۳۹۸ به ۷۴ کیلوگرم در۲۸مهر ۱۴۰۰ رسید البتّه پیاده روی درکنار کاهش غذا مهمّه قدّ ما ۱۷۳ سانتیمتر و شاخص توده بدنی ما در عدد۲۴/۶۶ ودرگروه متعادل(سبز) قرارگرفته وانشاءاللّه تاپایان سال۱۴۰۱ه.ش با۵۵کیلوگرم وزن در گروه سفید(لاغر)قرار می گیریم دورمچ ما ۱۷سانتیمتر و دور کمر ما۸۶سانتیمتر است که انشاءالله به ترتیب به اعداد ۱۴و۷۰سانتیمر برسد .

ناشناس ۲۵ مهر ۱۴۰۰

کاش لاغر شم تنها ارزومه هم پیاده روی رو شروع کردم هم رژیم هم باشگاه کاش تو یه ماه یه وزن دل خواهم برسم

کارشناس به اندام ۱۳ آبان ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز اگر همت کنید و تلاش حتما به نتیجه دلخواه میرسید ولی این نکته مهم رو فراموش نکنید که بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از یه رژیم درست و اصولی به همراه ورزشه برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

نازافرین ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

سلام دکتر دراز نشست برای کمر مشکلی پیش نمیاره؟

کارشناس به اندام ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای اطلاعات ورزشی با بخش ورزشی سایت دکتر کرمانی تماس بگیرید بخش پشتیبانی ورزشی: به شماره ۰۲۵۳۲۱۴۳ زنگ بزن

غزل🌺 ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

سلام خوبین من یه دختر ۱۴ ساله هستم ۵۵ کیلو هستم و قدم هم ۱۵۹ هستش خواستم ازتون بپرسم با توجه به سنم اضافه وزن دارم؟!

کارشناس به اندام ۰۵ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای اینکه متوجه میزان اضافه وزنتون بشید مشخصات جسمانیتون رو در این لینک وارد کنید

مبینا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

من وزنم۸۵و قدم۱۷۴ بیشتر موقعا پیاده روی میکنم ولی وزنم هیچ تغییری نکرده

کارشناس به اندام ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز در کنار ورزش و پیاده روی حتما باید رژیم تغذیه مناسب و اصولی هم داشته باشید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

شایان ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دکتر جان من شایان هستم میگم دکتر من نزدیک به 8 ماه پیاده روی میکنم خدا رو شکر سایز کمر شکم و اندامم یکمی کوچیک شده اما نمیدونم وزنم چرا کم نمیشه دکتر میشه کمکم کنید

کارشناس به اندام ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای کاهش وزن حتما باید غیر از پیاده روی از یه رژیم مناسب و اصولی استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

Sepideh ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من یک ماه ورزش می کنم و رژیم در حد مناسب می گیرم اما نه تنها لاغر نمی شم بلکه وزن اضاف می کنم به نظرشما چیکارکنم

کارشناس به اندام ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز رژیم باید اصولی باشه، ولی برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید و آزمایشهای لازم رو انجام بدید

پیمان ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام من وزنم 70 کیلو و دور شکمم 92 سانته هر روزم پیاده روی میکنم فقط چربی دور نافم یه مقدار زیاده. چه توصیه دارید ؟ ممنون

کارشناس به اندام ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز ورزشهای موضعی مثل درازنشست و پیاده روی و تغذیه سالم رو فراموش نکنید

مهلا ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

سلام.من ۱۰روزه که حداقل روزی ۵۰دقیقه پیاده روی میکنم غذام هم کم وسالمه هله هوله وقندروهم حذف کردم اماوزنم کم نشده میشه علتش روبگید؟

کارشناس به اندام ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز ممکنه غذاهایی رو که میخورید و سالم هستند پر کالری باشند پس شما باید یه رژیم درست و اصولی بگیرید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

تی ۲۸ بهمن ۱۳۹۹

تیرییدکم کاردارم طبه سردبلغمی براهمین سخت وزن کم میکنم کمکم کنیدقدم ۱۶۷وزنم ۹۴

کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم اضافه وزن ۴ تا ۵ کیلو در تیرویید کم کار طبیعیه ولی اضافه وزنتون رو میتونید با تغذیه مناسب٬ رژیم و ورزش از بین ببرید برای دریافت رژیم دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

مهسا ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

سلام من یک ماهه پیاده روی رو شروع کردم همراه با رژیم غذایی ودر این مدت چهار کیلو وزن کم کردم امیدوارم به وزن دلخواهم برسم

کارشناس به اندام ۲۵ اسفند ۱۳۹۹

مهسای عزیز، بهتره در کنار ورزشی که انجام میدین از یک برنامه غذایی اصولی هم پیروی کنید.

ارتباط مستقیم