می خواهید وزن کم کنید؟ ۴ دلیل برای خوردن عدس

خانه » رژیم غذایی » رژیم لاغری » می خواهید وزن کم کنید؟ ۴ دلیل برای خوردن عدس

اگر سعی در کاهش وزن دارید لوبیاها یکی از بهترین غذاهایی هستند که وارد برنامه غذایی تان کنید. خوردن عدس از لوبیا نیز انتخاب بهتری است. این حبوبات صاف و کوچک نه تنها از دیگر حبوبات خیلی سریعتر پخته می شوند ( ۲۰ دقیقه )، بلکه چربی کم و پروتئین بالایی دارند که باعث سیری می شود. در ادامه چهار دلیل برای مصرف بیشتر عدس را برایتان ذکر خواهیم کرد.

می خواهید وزن کم کنید؟ 4 دلیل برای خوردن عدس


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

فیبر محلول

عدس تنها یک منبع غنی از فیبر نیست، آنها سرشار از فیبر محلول هستند. نوعی که نه تنها کلسترول را پایین می آورد، بلکه به کربوهیدرات ها نیز متصل می شود. بنابراین بدن آنها را آهسته تر هضم می کند، کند شدن روند گوارش برابر با احساس سیری برای مدت طولانی تر است. فیبر محلول به تثبیت قند خون کمک می کند، بنابراین دیگر به سراغ میان وعده های ناسالم نمی روید.

یک چهارم فنجان عدس سبز خشک حاوی ۱۹ گرم فیبر است، عدس قرمز نیز حاوی ۱۴ گرم فیبر است. برای مقایسه در همین اندازه نخود حاوی ۹ گرم ، لوبیا قرمز ۱۱ گرم، و لپه ۱۳ گرم فیبر دارند. متوجه شدید منظورم چیست؟ عدس نیروگاه فیبر به حساب می آید.

 

نشاسته مقاوم

حبوباتی مانند عدس یکی از منابع غنی نشاسته مقاوم هستند. نوعی فیبر که به دلیل مقاومتش در برابر هضم شدن این نام را به خود اختصاص داده است. نشاسته های مقاوم می توانند توانایی بدن در چربی سوزی را افزایش دهند و اشتهایتان را کنترل کنند، بنابراین کالری کمتری مصرف می کنید. نصف فنجان عدس پخته حاوی ۳٫۴ گرم نشاسته مقاوم است. یک سیب زمینی متوسط حاوی ۲٫۵ گرم از این نوع فیبر است.

 

پروتئین

پروتئین برای بالا نگه داشتن سطح انرژی و تثبیت سطح قند خون ضروری است. اضافه کردن عدس به وعده ها جلوی هوس هایی که باعث می شوند میل به خوردن نوشابه، شیرینی، یا شکلات را پیدا کنید گرفته شود. یک چهارم فنجان عدس سبز خشک حاوی ۱۱ گرم پروتئین است. عدس قرمز نیز با اینکه به اندازه عدس سبز فیبر ندارد اما در همین اندازه مقدار پروتئینش بیشتر و معادل ۱۳ گرم است. برای گیاه خواران عدس یکی از منابع غنی پروتئین در مقایسه با دیگر حبوبات و آجیل ها است.

 

عدس ها پیچیده هستند

اگر راه های کاهش وزن را مطالعه کنید، یکی از مواردی که خیلی توصیه می شود این است که اگر می خواهید کربوهیدرات استفاده کنید بهتر است که از نوع پیچیده باشد. غلات کامل و سبزیجات و همچنین عدس ها از منابع غنی این نوع کربوهیدرات هستند. بدن کربوهیدرات های پیچیده را به آرامی می سوزاند، که نه تنها باعث افزایش مدت زمان سیری می شود بلکه منبع ثابتی از انرژی را هم برایتان فراهم می کند.

Sending
User Review
5 (2 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*