16 راهکار شگفت انگیز برای لاغری بعد از زایمان

لاغری بعد از زایمان برای بسیاری از خانم‌ها چالش برانگیز است. مواظبت از نوزاد تازه متولد شده، عادت به زندگی جدید و بهبود بعد از زایمان، استرس آور است. اما بازگشت به وزن سلامت پس از زایمان بسیار اهمت دارد؛ به خصوص اگر بخواهید بعد زایمان دوباره باردار شوید. خانم‌ها پس از زایمان و به […]

زمان مطالعه 30 دقیقه

تعداد بازدید 131456

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

لاغری بعد از زایمان
میانگین امتیاز 4.4 از 5

لاغری بعد از زایمان برای بسیاری از خانم‌ها چالش برانگیز است. مواظبت از نوزاد تازه متولد شده، عادت به زندگی جدید و بهبود بعد از زایمان، استرس آور است. اما بازگشت به وزن سلامت پس از زایمان بسیار اهمت دارد؛ به خصوص اگر بخواهید بعد زایمان دوباره باردار شوید.

خانم‌ها پس از زایمان و به دنیا آوردن نوزاد خود بلافاصله به فكر تناسب اندامشان می‌افتند. بهتر است بدانید كه اجبار زنان برای كاهش سریع وزن پس از زایمان صحیح نیست. زنان باید با رژیم صحیح غذایی و فعالیت‌های ورزشی به مرور، وزن خود را كاهش دهند. سه تا شش ماه پس از زایمان زمان لازم است تا مادران بتوانند وزنشان را کم کنند.

زنان باید در دوران بارداری نیز به این نكته توجه كنند كه متعادل غذا بخورند تا پس از زایمان با مشكل اضافه وزن روبه‌رو نباشند. انتخاب رژیم غذایی سالم در طول بارداری و مراقبت از كودک و شیردهی پس از زایمان خواه یا‌ ناخواه به حفظ وزن متعادل كمک می‌كند. متاسفانه اكثر زنان پس از زایمان نمی‌توانند به وزن اولیه­‌ی خود بازگردند. ورزش نیز به تنهایی ضامن بازگشت آنها به وزن اولیه نیست. بهترین راه، انتخاب رژیم غذایی متعادل بعد از زایمان است.

 

دلایل اضافه وزن بارداری

خانم‌هایی که وزن طبیعی دارند، باید در دوران بارداری بین ۱۱ تا ۱۶ کیلوگرم وزن اضافه کنند. این افزایش وزن شامل وزن کودک، جفت، مایع آمنیوتیک، بافت پستان، خون بیشتر، بزرگ شدن رحم و ذخیره چربی اضافه است. از چربی‌­های اضافی به عنوان ذخیره انرژی برای زایمان و شیردهی استفاده می‌شود.

افزایش وزن بیش از حد، سبب ذخیره چربی اضافی غیرضروری می‌شود و این باور غلطی است که مردم آن را وزن بچه می دانند. تقریبا نیمی از خانم‌ها در طول بارداری بیش از وزن توصیه شده، اضافه می‌کنند. نتیجه اضافه کردن وزن بیش از حد عبارت است از:

  • خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی
  • خطر مشکلات در بارداری‌های بعدی
  • خطر سلامت خانم‌های مبتلا به دیابت بارداری

دلایل اصلی اضافه وزن در دوران بارداری عبارتند از:

لاغری بعد از زایمان

1- کم خوابی

مادر شدن استرس‌آور است. از ترس اینکه اتفاق بدی برای کودک بیفتد نمی‌خواهید از او جدا شوید. همین استرس می‌تواند باعث عدم تعادل هورمونی شود که نتیجه‌ آن افزایش وزن است. علاوه بر این استرس یکی از عوامل پرخوری است.

 

2- افسردگی

ناراحتی پس از زایمان ممکن است مادران را دچار افسردگی کند. تغییرات ایجاد شده می‌تواند غیر قابل تحمل باشد و منجر به افسردگی شود. اکثر افراد برای درمان افسردگی سراغ پرخوری می‌­روند.

 

3- غذا خوردن برای دو نفر

معمولا اطرافیان به خانم‌ها در دوران بارداری و حتی پس از آن توصیه می‌کنند که بیشتر از همیشه غذا بخورند، چون باید کودک را هم در نظر بگیرند. متاسفانه مادرها در این مقدار زیاده روی می‌کنند که منجر به افزایش وزنشان می‌شود.

 

4- زندگی بی تحرک

یکجا نشینی طولانی مدت برای شیر دادن به کودک، مطالعه و تماشا­ی فیلم به همراه کودک و کاهش تحرک عواملی هستند که نهایتا منجر به افزایش وزن می‌شوند.

 

5- خوردن باقی مانده غذاها

بیشتر مادرها باقی مانده غذای بشقاب کودکان خود را می‌خورند آن هم فقط به خاطر اسراف نکردن. این توجیه به نظر کافی است اما نه برای بدنتان.

لاغری بعد از زایمان

6- تیروئید

بعد از به دنیا آمدن نوزاد احتمال اینکه دچار مشکلات تیروئیدی بشوید وجود دارد. در برخی مادران کم کاری تیروئید می‌تواند باعث افزایش وزن شود. بنابراین با پزشک صحبت و سطح تیروئید خود را چک کنید. تا اینجای کار متوجه شدیم که چه مواردی باعث افزایش وزن پس از بارداری می‌شود؛ حالا می خواهیم مواردی را بررسی کنیم که به کاهش وزن در این دوران کمک می‌کنند.

 

برای لاغری بعد از زایمان چه کنیم؟

 

1- لاغری بعد از زایمان؛ واقع گرا باشید.

بر خلاف آنچه روی مجله‌ها می‌بینید و داستان‌هایی که از سلبریتی‌ها پس از زایمان می‌شنوید، کاهش وزن پس از این دوره نیاز به زمان دارد. خانم‌ها پس از زایمان تا ۱۲ ماه ۰٫۵ تا ۳ کیلوگرم از وزن اضافی دوره بارداری را حفظ می‌کنند. 4 تا 30 درصد خانم‌ها بیش از ۲٫۵ کیلوگرم از وزن دوره بارداری و ۱۴ تا ۲۰ درصد آنها بیش از ۵ کیلوگرم این وزن را با خود حمل می‌کنند. کم کردن این میزان وزن بدون ضرر رساندن به نوزاد زمان می‌برد.

می‌توانید کارتان را با مقدار کمی ورزش شروع کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که بدنتان برای ورزش بیشتر آماده است. سعی کنید حداقل روزانه نیم ساعت پیاده روی عادی داشته باشید. می‌توانید در این پیاده روی فرزند خود را هم در کالسکه همراهتان ببرید.

سازمان بهداشت جهانی در پژوهشی بر روی ۱۷۴۳ خانم از کشورهای مختلف به این نتیجه رسید که خانم‌ها متوسط ۴٫۷ کیلوگرم از این وزن را بین ۲ هفته تا ۲ سال کاهش می‌دهند. باتوجه به مقدار وزن اضافه شده در طول بارداری واقعیت این است که باید انتظار کاهش ۴٫۵ کیلوگرم را در طول یک تا دو سال داشته باشید. اگر وزن بیشتری اضافه کردید ممکن است از دوره پیش از بارداری چند کیلو سنگین‌تر شده باشید. البته با رژیم غذایی مناسب و ورزش به هر وزنی که دوست داشته باشید، خواهید رسید.

 

2- لاغری بعد از زایمان؛ از رژیم‌های سریع استفاده نکنید.

رژیم‌های سریع معمولا کم کالری هستند و هدفشان کاهش وزن بالا در مدت کوتاه است. بعد از تولد نوزاد بدن برای ترمیم و ریکاوری به مواد مغذی سالم نیاز دارد تا به سالم ترین حالت خود بازگردد و بتواند به اندازه برای نوزاد شیر تولید کند. به جای مصرف غذاهای کم خاصیت که فقط باعث احساس سیری می‌شوند به دنبال غذاهای مفید و مغذی باشید. سالمون، ساردین، تن، گوشت بدون چربی، مرغ، تخم مرغ، لوبیا، حبوبات، ماست و غلات کامل سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳، کلسیم، پروتئین و فیبر هستند. این غذاها را در برنامه‌ی روزانه خود بگنجانید.

رژیم غذایی بسیار کم کالری، مواد مغذی کافی ندارد و شما را با یک احساس خستگی دائم رو‌به‌رو خواهد کرد. این دقیقا برعکس آن چیزیست که برای مراقبت از نوزاد به آن نیاز دارید؛ چرا که در حالت عادی مادرانی که فرزندشان تازه متولد شده با مشکل کم خوابی دست و پنجه نرم می‌کنند.

با فرض اینکه وزنتان در حال حاضر پایدار است، کاهش ۵۰۰ کالری در روز سبب کاهش وزن بی خطر یعنی نیم کیلو در هفته می‌شود. برای مثال خانمی که در طول روز ۲۰۰۰ کالری دریافت می‌کند از مقدار غذا ۳۰۰ کالری کم کند و ۲۰۰ کالری هم با ورزش بسوزاند تا در طول روز ۵۰۰ کالری از ۲۰۰۰ کالری کم شود. برای خانم‌های شیرده این مقدار کاهش وزن تاثیر منفی در تولید شیر یا رشد کودک نخواهد داشت.

برای رسیدن به وزن ایده آل کافیه شش ماه صبر کنی
بعد از زایمان حسابی وزنت بالا رفته٬ اما اصرارهای بقیه که باید بخوری و تو الان دو نفری و ... راه چاره ای جز پرخوری برات نذاشته؟
بذار خیالت و راحت کنم؛ یه مادر شیرده فقط به 500 کالری بیشتر از بقیه نیاز داره و بس. البته این رو هم بگم که زمانی می تونی رژیم بگیری که شش ماه اول بارداری رو گذرونده باشی.

دیگه نگران اضافه وزن بعد از بارداریت نباش
برای دریافت رژیم شیردهی کلیک کن
call-to-action
 

3- لاغری بعد از زایمان؛ وعده‌ها و میان وعده‌های سالم انتخاب کنید.

افزودن پروتئین به رژیم غذایی، سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش و اشتها را کاهش می‎دهد. پروتئین نسبت به دیگر مواد مغذی به تولید گرمای بیشتری نیاز دارد یعنی بدن برای هضم پروتئین، انرژی بیشتری مصرف می‌کند و کالری بیشتری می‌سوزاند.
پروتئین با افزایش هورمون سیری و کاهش هورمون گرسنگی اشتها را سرکوب می‌کند. منابع سالم پروتئین شامل گوشت قرمز، تخم مرغ، ماهی، حبوبات، آجیل‌ها، دانه‌ها و لبنیات می‌شود.

مصرف غذاهای سرشار از فیبر به کاهش وزن کمک می‌کند. در بررسی ۱۱۱۴ فرد بالغ مشخص شد اگر افراد در طول هر روز ۱۰ گرم فیبر محلول استفاده کنند طی ۵ سال ۳٫۷ درصد چربی شکمی‌شان از بین خواهد رفت. فیبر محلول با کاهش سرعت هضم و هورمون‌های گرسنگی سبب احساس سیری در طولانی مدت می‌شود.

به عنوان خانمی که تازه مادر شده، بدن زودتر از همیشه احساس گرسنگی می‌کند. این یعنی ممکن است در طول روز بیش از همیشه به سراغ میان وعده‌ها بروید. در لیست میان وعده‌های خود غذاهای سالم و خوشمزه از جمله آجیل، میوه، غلات کامل، میکس ماست و … بگنجانید.

قند و کربوهیدرات‌های ساده سرشار از کالری هستند و معمولا مواد مغذی زیادی ندارند. مصرف این مواد با افزایش وزن، دیابت، بیماری قلبی و برخی از سرطان‌ها در ارتباط است. با پرهیز از خوردن غذاهای فرآوری شده و مصرف غذاهای کامل نظیر سبزیجات، حبوبات، میوه‌ها، گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل و ماست راحت‎‌تر می‌شود مصرف قند را کنترل کرد.

 

4- لاغری بعد از زایمان؛ از خوردن غذاهای فرآوری شده پرهیز کنید.

غذاهای فرآوری شده سرشار از قند، چربی‌های ناسالم، نمک و کالری هستند و همه این موارد تلاش برای رسیدن به کاهش وزن را خنثی می‌کنند. این غذاها شامل فست فودها، غذاهای بسته بندی شده مانند چیپس، کوکی، کیک‌، شیرینی، شکلات، غذاهای آماده و میکس‌ها می‌شوند. غذاهای فرآوری شده با اعتیاد به خوردن، ارتباط تنگانگی دارند. متاسفانه این غذاها قسمت بزرگی از برنامه غذایی مردم را تشکیل می‌دهند چون دسترسی به آنها ساده‌تر است. با جایگزین کردن غذاهای فرآوری شده با غذاهای تازه و کامل مقدار مصرف غذاهای ناسالم را کاهش دهید.

 

5- لاغری بعد از زایمان؛ ورزش کنید.

ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی، دویدن با سرعت آهسته یا زیاد، دوچرخه سواری و ورزش‌های اینتروال کمک می‌کنند کالری بسوزانید. ورزش سبب بهبود سلامت قلب، کاهش خطر دیابت و انواع سرطان می‌شود. اگر ورزش با رژیم غذایی همراه نباشد به کاهش وزن کمک نمی­‌کند.

در یک مطالعه مشخص شد افرادی که ورزش و رژیم غذایی را همراه با هم رعایت می‌کنند ۱٫۷ کیلوگرم بیشتر از کسانی که فقط رژیم گرفته‌اند، وزن کم کردند. بررسی‌های دیگر نیز نشان دادند برای چربی سوزی و سلامت قلب مدت زمان ورزش مهم‌تر از شدت آن است. بعد از زایمان لگن و معده برای التیام نیاز به زمان دارند به خصوص اگر سزارین کرده باشید. اینکه چه زمانی بعد از زایمان ورزش را شروع کنید به نوع زایمان، مشکلات پس از آن و در کل احساستان بستگی دارد.

ورزش‌های قدرتی مانند بلند کردن وزنه کمک می‌کنند وزن را کاهش دهید و بافت عضلانی بسازید. در پژوهشی روی ۲۰ خانم شیرده، محققان دریافتند وقتی خانم‌ها حرکات قدرتی را وارد برنامه ورزشی خود می‌کنند نسبت به خانم‌هایی که ورزش قدرتی ندارند حجم استخوان و بافت عضلانی کمتری از دست می‌دهند. پیدا کردن زمان برای ورزش آن هم با یک بچه کار دشواری است اما باشگاهی پیدا کنید که این امکان را به شما بدهد تا فرزند را با خود ببرید. اگر وقت رفتن به باشگاه را ندارید ورزش‌های قدرتی با وزنه را درخانه انجام دهید.

16 راهکار شگفت انگیز برای لاغری بعد از زایمان - 15 - لاغری بعد از زایمان - رژیم بارداری

6- لاغری بعد از زایمان؛ به اندازه آب بنوشید.

نوشیدن آب کافی برای تمام کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند، ضروری است. تنها با نوشیدن یک لیتر آب یا بیشتر در طول روز، می‌توانید در طول ۱۲ ماه ۲ کیلو بیشتر وزن کم کنید. اگر ۱٫۲ لیتر آب بنوشید در یک ساعت آینده ۲۴ تا ۳۰ درصد کالری بیشتری می‌سوزانید.

نوشیدن آب، اشتها و کالری دریافتی را کاهش می‌دهد. برای خانم‌های شیرده نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدن بسیار مهم است؛ چون باید مایعاتی که به واسطه شیردهی از دست می‌دهند را جایگزین کنند. سعی کنید در روز حداقل ۱٫۲ لیتر آب بنوشید تا هم به کاهش وزنتان کمک کنید و هم بدنتان هیدراته بماند. با این حال بعضی از خانم‌های شیرده ممکن است به مقدار بیشتری آب نیاز داشته باشند.

قبل از اینکه وعده‌های غذایی را میل کنید، آب بنوشید. اگر همیشه بیش از آنچه نیاز دارید غذا می‌خورید و در نتیجه احساس نفخ می‌کنید، نوشیدن آب قبل از وعده‌های غذایی می تواند راه حل مشکلتان باشد. قبل از اینکه غذا را شروع کنید به آرامی یک لیوان آب بنوشید. این کار فضای معده را اشغال کرده و از پرخوری جلوگیری می‌کند.

 

7- لاغری بعد از زایمان؛ به اندازه بخوابید.

خواب ناکافی در زنانی که تازه مادر شده‌اند سبب اضافه وزن بعد از زایمان می‌شود. این مورد برای افراد دیگر نیز صدق می‌کند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند کمبود خواب با افزایش وزن ارتباط دارد. برای خانم‌هایی که تازه مادر شده‌اند خواب کافی چالش برانگیز است. بنابراین بهتر است هر زمان کودک خوابید شما هم بخوابید و یا در زمان استراحت از کسی بخواهید تا در این امر کمکتان کند.

 

8- لاغری بعد از زایمان؛ از دیگران کمک بخواهید.

مادر بودن دلهره آور است و نیاز به کار زیاد دارد. کمبود خواب و استرس بسیار خسته کننده است. بیش از ۱۵ درصد مادران دچار افسردگی پس از زایمان می‌شوند. با اینکه رسیدن به وزن سالم پس از زایمان اهمیت دارد اما نباید باعث استرس و اضطراب بی‌مورد شود. اگر احساس استرس و اضطراب می‌کنید یا هنوز با شرایط جدید هماهنگ نشدید از کمک خواستن نترسید. از دوستان و افراد خانواده بخواهید تا در کارهای خانه، آماده کردن وعده‌های غذایی و یا نگهداری از کودک به مدت چند ساعت کمکتان کنند.

 

9- لاغری بعد از زایمان؛ ماست بخورید.

هر زمان خسته و یا بی‌حوصله بودید به جای غذاهای قندی و پرکالری به سراغ ماست بروید. می‌توانید در ماست مقداری میوه و یا مواردی مانند وانیل اضافه کنید، سپس در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند. هر وقت هوس شیرینی‌جات کردید، می‌توانید از این میکس ماست منجمد شده مقداری میل کنید.

16 راهکار شگفت انگیز برای لاغری بعد از زایمان - 17 - لاغری بعد از زایمان - رژیم بارداری

10- لاغری بعد از زایمان؛ کالری‌های اضافه را قطع کنید.

همیشه مواقعی وجود دارد که بدون دلیل غذا می‌خوریم. باید این موقعیت‌ها را شناسایی و جلوی آنها را بگیرید. می‌توانید موارد چاق کننده و غذاهای ناسالم را از برنامه غذایی خود حذف کرده و به جای آن انتخاب‌های هوشمندانه و سالم را جایگزین کنید. اگر ساندویچ یا سالاد میل می‌کنید از پنیر و سس‌های پرچرب استفاده نکنید. غذاهای جانبی مانند سیب زمینی سرخ کرده را کنار بگذارید. به جای این موارد می‌توانید از سبزیجات پخته، ماست و روغن زیتون استفاده کنید.

 

11- لاغری بعد از زایمان؛ زود غذا بخورید.

سعی کنید وقت شام خوردنتان را به جای آخر شب به آخر عصر انتقال دهید. اگر برایتان ممکن است شام را بین ساعات ۷ تا ۷:۳۰ میل کنید، طوری که قبل از ساعت ۸ غذا خوردن را تمام کرده باشید. این کار سرعت سوخت و ساز را بالا برده و به کاهش وزنتان کمک می‌کند. اگر مجبورید تا دیروقت بیدار بمانید یک لیوان شیر و یا یک فنجان چای سبز بنوشید.

 

12- لاغری بعد از زایمان؛ به خود زمان دهید.

به خاطر داشته باشید که شما در طول یک دوره ۹ ماهه این مقدار وزن را اضافه کردید پس انتظار نداشته باشید تنها چند ماه پس از وضع حمل آن را کاهش دهید. اولین سال پس از زایمان سخت‌ترین دوره مادر است و کاهش اضافه وزن بارداری کمی زمان‌بر می‌باشد. اگر تغییر چندانی در وزن خود نمی‌بینید نباید تمرکزتان را از دست بدهید. انجام کارهایی که برای کاهش وزن پیش گرفته بودید را ادامه دهید و مطمئن شوید که تصمیمات درستی می‌گیرید تا دچار استرس و افسردگی نشوید. خود را با انگیزه نگه دارید و بدانید که بالاخره به چیزی که می‌خواهید، دست خواهید یافت.

 

13- لاغری بعد از زایمان؛ هوشمندانه خرید کنید.

وقتی وسوسه درست مقابل چشمانتان باشد، نادیده گرفتنش سخت خواهد بود. برای اینکه مطمئن شوید گرفتار خوردن غذاهای پرکالری مانند چیپس، بستنی، کیک و دیگر تنقلات مضر نمی‌شوید از خرید آنها صرف نظر کنید. اگر حس می‌کنید دیدن غذای مورد علاقه‌تان در فروشگاه باعث می‌شود آن را بخرید از همسرتان بخواهید خرید را انجام دهد.

16 راهکار شگفت انگیز برای لاغری بعد از زایمان - 19 - لاغری بعد از زایمان - رژیم بارداری

14- لاغری بعد از زایمان؛ در مصرف کافئین زیاده روی نکنید.

شاید فکر کنید یک فنجان قهوه بهترین چیز برای دور کردن خستگی و خواب‌آلودگی باشد اما زیاده روی در مصرف آن می‌تواند روی کاهش وزنتان تاثیر منفی بگذارد. در زمان شیردهی و حتی پس از آن بهترین نوشیدنی برای شما شیر است. سعی کنید شیر را با قهوه و کاکائو ننوشید و یا چنین نوشیدنی‌هایی را بعد یا قبل از مصرف شیر استفاده نکنید. مصرف دمنوش‌ها جایگزین مناسبی برای نوشیدنی‌های کافئین‌دار است.

 

15- لاغری بعد از زایمان؛ در خانه غذا بخورید.

غذا خوردن بیرون از منزل گاهی اوقات بد نیست، اما سعی کنید تا جای ممکن غذای خانگی میل کنید. غذاهای رستوران و فست‌فودها وسوسه انگیز هستند و شما را مبتلا به اضافه وزن می‌کنند.

 

16- لاغری بعد از زایمان؛ با انگیزه بمانید.

اگر لباس زیبایی از دوران لاغری خود دارید آن را در جلوی کمد لباس‌ها یا جایی که بتوانید همیشه آن را ببینید، نگه دارید. وقتی بدانید زمانی تا چه اندازه لاغر بودید، انگیزتان بالا می‌رود و با جدیت بیشتری به سمت هدف پیش می‌روید.

 

کلام آخر

مادر‌های عزیز، کاهش وزن پس از بارداری احتیاج به زمان دارد پس با انتخاب‌های درست و هوشمندانه و کمی سخت کوشی در این مسیر به خود کمک کنید. صبر و پشتکار دو اصل کلیدی در این راه هستند، پس انجام آنچه را شروع کردید، ادامه دهید. قبل از انجام هر کاری با پزشک خود صحبت کنید.
داشتن مقداری اضافه وزن پس از زایمان بسیار شایع است. بازگشت به وزن طبیعی برای سلامت و بارداری در آینده بسیار مفید خواهد بود. سالم بودن کمک می‌کند از زمانی که با کودکتان می‌گذرانید بیشترین لذت و بهره را ببرید. بهترین و موثرترین روش کاهش وزن در این دوره استفاده از یک رژیم غذایی سالم، شیردهی و ورزش منظم است.

لاغری بعد از زایمان

 

 

16 راهکار شگفت انگیز برای لاغری بعد از زایمان - 22 - لاغری بعد از زایمان - رژیم بارداری
مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.4 از 5
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1402/02/25

نویسنده: مریم اصیلی

ویراستار: مهدی خورشیدی

1399/08/10

نویسنده: مریم اصیلی

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
اسماء 1402/07/16

در دوران شیر دهی ماهی چقدر می تونیم وزن کم کنیم ؟

کارشناس به اندام 1402/07/17

عزیزم درهفته دوبار میتونین میل کنید

-فاعزه 1402/07/07

سلام منم برای لاغری بعد از زایمان اومدم که راهنمایی م کنید ممنون

کارشناس به اندام 1402/07/08

سلام عزیزم اگر 6 ماهه زایمان کردین میتونین رژیم شیردهی بگیرید که کافیه روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

-ملینا 1402/05/27

سلام وقت بخیر دخترم ۸ ماهش اما لاغر نشدم چکار کنم ۸۰ کیلو شدم خیلی دارم افسرده میشم

کارشناس به اندام 1402/05/28

سلام عزیزم شمابرای لاغری رژیم شیردهی رومیتونین بگیرید برای دریافت برنامه هم میتونین روی لینک بزنید وثبت نام رژیم و انجام بدین

♡Fatemeh♡ 1402/05/18

سلام وقتتون بخیر‌‌.. من در دوران بارداری شدم ۱۰۵ کیلو و الان پسرم ۱۰ ماهشه و من متاسفانه شدم ۱۴۰ کیلو روندی برای لاغری میشه پیشنهاد بدین..؟

کارشناس به اندام 1402/05/19

سلام عزیزم شما میتونین رژیم دوران شیردهی رو دریافت کنید و وزن و پایین بیارید برای شروع میتونین روی لینک بزنید وثبت نام کنید

نسا 1401/08/04

سلام من ۲۰روزه زایمان کردم برعکس لاغر شدم دوره حاملگی هم شدیدا لاغر بودم ۴۸کیلوم چی بخورم ؟

کارشناس به اندام 1401/08/05

سلام وقت بخیر.عزیزم اگه مشکل داخلی نداری میتونی از یک برنامه غذایی اصولی برای افزایش وزنت استفاده کنی و برای تحریک اشتها هم میتونی از مولتی ویتامین و یا مخمر آبجو استفاده کنی.برای ثبت نام و دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

M.r 1401/05/26

سلام من ۷۶ کیلو هستم میخام ثبت نام کنم در رژیمتون ولی چون درحال اقدام ب بارداری ام نمیدونم رژیم بگیرم یا ن ولی بداز بارداری حتما ثبت نام میکنم تو برنامتون🤩

سلام من سمیه هستم قبل بارداری دومم 85 بودم زمان زایمان 102 و الان بعداز 2 سال 87 کیلوام لطفا کمکم کنید چون افسردگی گرفتم 1400/10/27

سلام من سمیه هستم قبل بارداری 85 و زمان بارداری 102 و الان 2سال بعداز بارداری 88 کیلوام واقعا افسردگی گرفتم و متاسفانه زاغچه ام شیرینیه کمکم کنید

کارشناس به اندام 1400/10/28

سلام سمیه خانم عزیز معمولا خیلی از خانمها بعد از دوران بارداری گرفتار اضافه وزن میشن الان دیگه وقتشه که از یه رژیم درست و سالم و اصولی استفاده کنید در کنارش حتما ورزش و پیاده روی روزانه داشته باش تا پوستت شل نشه برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

ارین 1400/10/15

خوب بود

پرستو 1400/10/09

سلام من الان بچه ام تقریبا سه سالشه ولی بعد از زایمان زیاد به فکر لاغری نبودم الان شکم وپهلو زیاد دارم میشه راهنمایی کنید آیا کم میشه یا خیر

کارشناس به اندام 1400/10/12

سلام پرستو خانم عزیز بله کم میشه به شرطی که از یه رژیم کاهش وزن درست و اصولی استفاده کنی و در کنارش ورزش و پیاده روی روزانه داشته باشی برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

الی 1400/09/01

خیلی مطالب مفیدی بود ممنون

غزل 1400/08/08

من ۲۰ کیلو اضاف کردم شیرم ندارم چکارکنم الا ۱۲ روزه زایمان کردم دارم دیونه میشم من چطورکم کنم

کارشناس به اندام 1400/08/30

سلام دوست خوبم زایمانتون رو تبریک میگیم اصلا نگران نباشید و استرس نداشته باشید چون این استرس روند کار رو بدتر میکنه از یه رژیم درست و اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

سما 1400/07/06

سلام. من ۱۳کیلو اضافه وزن زمان بارداری رو بعد از زایمان به کلی از دست دادم. اما طی ۱۱ماه شیر دهی ۶کیلو اضافه کردم. بیشتر هم شکمی اضافه کردم.متاسفانه برنج زیاد میخورم. با توجه به اینکه مادرم هم چاقی شکمی بعد از زایمان دارند من میتونم وزنم رو کم کنم؟

کارشناس به اندام 1400/07/24

سلام دوست خوبم بله میتونید این وزن رو کم کنید مصرف نان و برنج و شیرینی‌ها و قند و شکر رو کم کنید و ورزش منظم و پیاده روی داشته باشید و از همه مهمتر از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

فاطمه 1400/02/29

سلام خسته نباشید من باردارنبودم ۶۹ توبارداری ۹۵ الانم ۸۵ دارم افسردگی میگیرم توراراهنمائی ام کنیدچجوری لاغرشم ممنون ازلطفتون

کارشناس به اندام 1400/03/15

سلام دوست عزیز برای کاهش وزن باید یه رژیم درست و اصولی به همراه ورزش روزانه و پیاده روی داشته باشید، برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید