۹ رژیم لاغری فوری اما خطرناک ؛ کاهش وزن به قیمت سنگ کلیه

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » ۹ رژیم لاغری فوری اما خطرناک ؛ کاهش وزن به قیمت سنگ کلیه

رژیم لاغری فوری ؛ همیشه انسان ها به دنبال رژیم های لاغری سریع بودند. برخی رژیم های غذایی ما را با وعده های غذایی موثر، و ساده فریب می دهند. همین رژیم گاهی اوقات سبب مشکل برای فرد می شود و حتی شرایط را بدتر از قبل می کند. در این مقاله به معرفی ۹ رژیم غذایی که در گذشته و امروز زیاد استقبال می شوند و جز ضرر چیز دیگری ندارند، می پردازیم. حواستان باشد شاید این برنامه ها وعده های شیرینی بدهند اما در نهایت خسارات جبران ناپذیری را برای سلامت بدن به همراه دارند.

 

۱- رژیم لاغری فوری کرم نواری

این نوع رژیم با شروع قرن ۲۰ رواج پیدا کرد. خیلی باید شجاع بود که قرص دارای کرم نواری را خورد اما برخی این کار را کردند و با این کار کرم داخل روده آنها رشد کرده است. این کرم تمام غذاهایی که خورده می شود را استفاده می کند تا فرد به وزن هدف برسد. گفته می شود بعد از اینکه به وزن ایده آل برسید تنهابا قرص ضد انگل می توان کرم را نابود کرد. کرم نواری فوق العاده بزرگ می شود ( به بزرگی ۹ متر ). کرم نواری مشکلات وحشتناکی برای سلامت از جمله اسهال، استفراغ، سردرد و حتی صرع به وجود می آورد.

دکتر ارین پالینسکی ( متخصص تغذیه) می گوید این کار حتی اگر نتیجه هم بدهد اصلا همیشگی نیست. این نوع کاهش وزن فوق العاده خطرناک و ناسالم است و حتی کشنده است چون نه تنها منجر به کمبود جدی مواد مغذی در بدن می شود بلکه عوارض دائمی از خود به جای می گذارد. اگر موفق به نابودی انگل شوید بعد مدتی کوتاه دوباره وزن اولیه خود و حتی بیشتر برمی گردید.

رژیم لاغری فوری

 

۲- رژیم لاغری فوری هالیوود

جیمی و لری ( سازندگان رژیم هالیوود) مدت زیادی ادعا می کردند به صورت معجزه آسا همانند یک ستاره سبب کاهش وزن می شوند. آنها دست چین کوچکی از شیک ها و کوکی ها را برای فروش گذاشته بودند که باید ۲۴ ساعت یا بیشتر با آن سر می گذراندند و در مدت کوتاهی ( یکی دو روز ) شاهد کاهش وزن یک تا چهار کیلو خواهند بود.

رژیم های غذایی به شدت کم کالری مانند این رژیم بسیار خطرناک است به خصوص زمانی که بیش از چند روز رعایت کنید. دکتر آلیس لیواین (متخصص تغذیه در لس آنجلس) می گوید این رژیم غذایی بدن را در حالت گرسنگی قرار می دهد و بیشتر کاهش وزنی که در چند روز اول تجربه می کنید تنها وزن آبی است که از دست می دهید. همچنین این برنامه سبب عوارضی از جمله اسهال، خستگی، یبوست و تهوع می شود.

 

رژیم لاغری فوری

 

۳- رژیم لاغری فوری غذای بچه

گورو تریسی (مربی ورزشی ستاره های سینما) از این برنامه غذایی برای مشتریان ویژه خود استفاده کرده است. ایده این بود که به جای صبحانه و ناهار یک شیشه غذای پوره شده بچه استفاده شود. در این رژیم غذایی شام نیز وعده کم کالری است. مطمئنا یک نوزاد با این غذای کوچک و پوره شده زندگی می کند اما آیا یک فرد بالغ هم می تواند با شیشه کوچک از این غذا احساس گرسنگی نداشته باشد؟ از هر غذایی اگر مقدار کمی مصرف شود کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت اما غذای بچه سبب گرسنگی خواهد شد.

غذای بچه دارای پروتئین و مواد مغذی بود تا بدن دچار کمبود نشود. این برنامه فرد را از خوردن غذای واقعی محروم می کند و اصلا پیروی از آن توصیه نمی شود. بهترین روش برای کاهش وزن بالا بردن مصرف میوه و سبزیجات و پایین آوردن غذاهای پرچرب است.

رژیم لاغری فوری

 

۴- رژیم لاغری فوری لوله

اگر می خواهید معنای شدت را بفهمید شما را با رژیم غذایی لوله آشنا می کنیم. رژیم غذایی که به فرد با یک لوله غذا داده می شود. غذا به وسیله لوله به اندازه یک رشته ماکارانی قابل عبور از بینی به فرد داده می شود. بله یک لوله؟! این رژیم برنامه بسیار کم کالری، پروتئین، چربی و بدون کربوهیدرات است.

با پیروی از رژیم فوری لوله بدن به حالت کتوز می رود و چربی خود را با سرعت می سوزاند. در واقع به کمک یک لوله وزن خود را از دست می دهید. این برنامه غذایی فوق العاده کم کالری است و همیشگی نیست. همچنین عوارض ناشی از این رژیم غذایی شامل یبوست، سنگ کلیه، کم آبی بدن، سرگیجه و سردرد می شود. در بیشتر موارد رابطه فرد با غذا کاملا از بین می رود و دیگر میلی به غذاخوردن ندارد.

حتما بخوانید:

رژیم لاغری فوری

 

۵- رژیم لاغری فوری گرگ نما

از آنجا که وزن آب مانند جزر و مد نوسان پیدا می کند وب سایتی ادعا کرده است که روزه گرفتن در یک روز که ماه کامل ( دلیل نام عجیب این رژیم همین است ) است به پاک سازی سموم و کاهش وزن آب از بدن کمک می کند. با این رژیم تنها در یک روز ۳ کیلو وزن کم کنید. روزه گرفتن برای مدتی اصلا برای ما ضرر ندارد اما انگیزه برای این کار نباید کاهش وزن باشد. هیچ توصیه علمی وجود ندارد که بگوید بدن برای سم زدایی نیاز به برنامه غذایی دارد. کلیه به صورت طبیعی دائما در حال سم زدایی از بدن است و نیازی به رژیمی که در آن فقط آب بخوریم، نیست. توصیه می شود در طول روز زیاد آب بنوشید و روزانه ۲۳۰۰ میلی گرم یا کمتر سدیم مصرف کنید. به جای کمک گرفتن از ماه کامل، غذاهای مغذی و سالم را به غذاهای فرآوری شده ترجیح دهید.

رژیم لاغری فوری

 

۶- رژیم لاغری فوری لیموناد

رژیم لیموناد برای مدتی رواج زیادی داشت به این دلیل که سریع و ساده مقدار زیادی از وزن را کاهش می دهد. از آنجا که این اکسیر معجزه آسا تنها شامل آب، آب لیمو، فلفل هندی و شربت افرا بود. مواد موجود در این رژیم برای مدتی البته نه خیلی طولانی  سبب از دست دادن وزن آب بدن می شد. مشکل اساسی رژیم لیموناد این بود که با شروع به خوردن غذاهای جامد، وزنی که از دست داده بودید و یا حتی بیشتر از قبل باز می گردید. همچنین کاهش وزن در دفعات بعدی سخت تر می شد. چنین رژیم کم کالری سبب از بین رفتن بافت عضلانی و کاهش سرعت سوخت و ساز بدن می شد.

 

۷- رژیم لاغری فوری خواب

نظرتان چیست که خیلی آرام چندین وعده غذایی را نادیده بگیریم؟ رژیمی که از آن صحبت می کنیم کم اثرترین رژیمی است که تا به حال درباره آن شنیدید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که با دارو بخوابید و تا چند روز بعد از  لاغرتر شدن از خواب بیدار شوید. قادر نبودن به خوردن و آشامیدن به مدت چند روز سبب می شود سرعت سوخت و ساز پایین بیاید و بدن بی آب شود. این تنها بخشی از آسیبی است که این رژیم وارد می کند و استفاده نادرست از داروها به تمام اعضای بدن آسیب جدی وارد می کند که می تواند کشنده باشد.

رژیم لاغری فوری

 

۸- رژیم لاغری فوری سوپ کلم

این برنامه که سالها از عمرش می گذرد به سادگی بسیار شدید است! آنچه می خورید را به چند گروه غذایی مشخص که جمعشان در روز از ۱۰۰۰ کالری بالاتر نرود محدود می کنید. محدود کردن برنامه غذایی اصلا ایده خوبی نیست. زندگی کردن با سوپ کلم و چند غذای دیگر که در طی یک دوره زمانی اضافه می شوند راه سالمی برای کاهش وزن نیست. سبزیجات در حالی که کالری پایینی دارند حجمشان زیاد است اما اگر فقط سبزیجات بخورید کم کم این مقدار کم از کالری سبب افت سرعت سوخت و ساز بدن می شود. شاید ادامه این برنامه برای طولانی مدت  سبب بهبود کمبود پروتئین و اسید چرب های ضروری شود اما سبزیجات باید بخشی از وعده غذایی نه تمام آن باشند.

رژیم لاغری فوری

 

۹- رژیم لاغری فوری گریپ فروت

سابقه این رژیم به سال ۱۹۳۰ بر می گردد و هنوز هم مقداری محبوبیت دارد. در این رژیم غذایی باید قبل از خوردن هر چیزی گریپ فروت بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. کربوهیدرات را حذف کنید و پروتئین بدون چربی بخورید تا سریع تر چربی بسوزانید. طرفداران این رژیم غذایی می گویند اگر ۱۰ روز این برنامه را انجام دهید چهار کیلو و نیم وزن کم می کنید. خوردن گریپ فروت به باریک شدن کمر و کاهش وزن کمک می کند. این خاصیت به احتمال زیاد به دلیل گریپ فروت است که وزن آب بدن را کاهش می دهد. این میوه حجم بالا و کالری بسیار کمی دارد که حجم معده را پُر و کالری دریافتی کاهش پیدا می کند اما تا چه زمانی باید قبل از خوردن هر چیز گریپ فروت بخورید؟

رژیم لاغری فوری

 

Sending
User Review
3.31 (13 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

رز ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

هستی عزیز هیچ مشکلی مثل ریزش مو برات پیش نیومد؟ منم میخوام همین رژیمو بگیرم امیدوارم جواب بده

هستی ۰۴ مرداد ۱۳۹۹

من رژیم روزه رو گرفتم خیلی سخت بود تویه یک هفته 8 کیلو کم کردم البته وقتی میگم روزه یعنی هیچی ب جز اب نمیخوردم بعد از اون ی هفته بازم رژیمو ادامه دادم ولی فشارم اومد رو 7 سرگیجه خیلی شدیدی داشتم سردرد شدید و این ک اصلا قطع نمیشد خلاصه 2هفته شد من17کیلو کم کردم هیکلم واقعا خوب شده صورتم خیلی لاغر شده که من خیلی از لاغری صورت متنفرم ولی وقتیم میرم بیرون هیچکی منو نمیشناسه الانم برنجو از زندگیم کلن حذف کردم میدونم حماقته ولی رژیممو با سوپ باز کردم الان یک ماه از رژیمم میگذره 5 کیلو باز کم کردم یعنی از 93 کیلو اول شدم76 یک ماه ک کامل شد شدم60کیلو

کارشناس به اندام ۰۵ مرداد ۱۳۹۹

هستی عزیز، کاهش وزن سریع باعث آسیب به بدن می‌شه و از سمت ما توصیه نمی‌شه.