چطور واحد‌های غذایی رو تبدیل کنیم؟

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها توی دوران رژیم، اینه که چقدر بخوریم! وقتی برنامه غذاییمون رو گرفتیم، اولین چیزی که نگاه می‌کنیم اینه که چه غذایی باید بخوریم و چقدر باید بخوریم. بعد می‌بینیم که نوشته برنج: یک کفگیر، سوپ: یک لیوان. بعد حالا سوال بعدیمون اینه که کدوم کفگیر! کدوم لیوان! کدوم فنجون. بعد یه […]

چطور واحدهای غذایی رو تبدیل کنیم؟
میانگین امتیاز 4.3 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 6632

تاریخ انتشار

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها توی دوران رژیم، اینه که چقدر بخوریم! وقتی برنامه غذاییمون رو گرفتیم، اولین چیزی که نگاه می‌کنیم اینه که چه غذایی باید بخوریم و چقدر باید بخوریم. بعد می‌بینیم که نوشته برنج: یک کفگیر، سوپ: یک لیوان.

بعد حالا سوال بعدیمون اینه که کدوم کفگیر! کدوم لیوان! کدوم فنجون.

بعد یه فنجون برمی‌داری به چه بزرگی! توش می‌تونی یه مهمونی رو چایی بدی. سوپ می‌ریزی یه خروار. بعد یه مدت که می‌گذره می‌ری روی ترازو می‌بینی ای داد بیداد! چه خبره! وزنت کم نشده که هیچ. بیشتر هم شده. ناامید از روی ترازو میای پایین. حالا اینجا دوتا اتفاق می‌افته. یا از این رژیم زده می‌شی و می‌گی به درد نمی‌خوره و می‌ری یه رژیم دیگه رو می‌گیری. بعد دوباره باز همین آش و همین کاسه. یا اینکه نه. از رژیم گرفتن ناامید می‌شی و می‌ری با خودت می‌گی من آب بخورم هم چاق می‌شم. اصلا من رژیم نمی‌گیرم. خدافظ رژیم! ستاره بچینی. بوس بوس.

سایز لباساتو
با رژیـــم ما
کوک کـــن
همین الان ثبت نام کن
kermany

اما واقعیت اینه که نه تقصیر این رژیم بیچاره‌‌ است، نه تقصیر بدن بنده خدات. تقصیر اون برنامه غذاییه که درست ننوشته یه لیوان یعنی چقدر، یه کفگیر یعنی چقدر. برای همین ما تصمیم گرفتیم یه ویدئو درست و حسابی و به درد بخور درباره اندازه واحدهای رژیم برات بسازیم. توی این ویدئو کامل برات توضیح دادیم که منظورمون توی برنامه رژیم دکتر کرمانی، از یک لیوان چقدره، از یک کفگیر چقدره، از یک فنجون چقدره و الی آخر.

حالا این ویدئو آماده شده. دکتر کرمانی شخصا اومدن برامون از اندازه‌های برنامه غذایی رژیمشون گفتن. پس دیگه بهونه‌ها رو دور بریز. تقصیر رو هم گردن برنامه غذایی و بدن بیچاره و آب ننداز. با دقت ویدئو رو ببین تا اندازه‌های برنامه غذاییت دستت بیاد.

یادت نداره به این اندازه‌ها پایبند باشی تا هرچی زودتر به اندام ایده‌آلت برسی. اگر سوالی داشتی توی قسمت نظرها ازمون بپرس. کارشناس مجموعه دکتر کرمانی، با ریزبینی به سوال‌هاتون جواب می‌دن.

چطور واحد‌های غذایی رو تبدیل کنیم؟ - 4 - واحدهای غذایی - ویدیو

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.3 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
عسل 1400/10/18

من واقعا کار آقای دکتر رو تحسین میکنم و ازشون متشکرم

کارشناس به اندام 1400/10/19

ممنون از شما دوست عزیز

قربانی 1400/10/11

ممنون واقعا عالی وآموزنده

متقی 1400/10/02

ممنون عالی بودایکاش واحدمیوه هاروهم می فرمودن

کارشناس به اندام 1400/10/05

سلام دوست عزیز تو آپدیت بعدی حتما اضافه خواهیم کرد

منصوره 1400/09/14

همه صحبت‌ها عالیه من بسیار ممنونم از مطالب آموزشی نده آقای دکتر و تمام سعی خودم را میکنم که به کار ببندم

کارشناس به اندام 1400/09/16

سلام منصوره خانم عزیز ممنون از لطف شما براتون آرزوی سلامتی و شادکامی داریم