مصرف بیش از اندازه میوه ها عامل اصلی کبد چرب

مصرف بیش از اندازه میوه ها عامل اصلی کبد چرب - - عامل اصلی کبد چرب - ویدیو

میوه ها از سالم ترین خوراکی هایی هستند که همه افراد می توانند از آن استفاده کنند. میوه ها سرشار از فیبر ،ویتامین و آنتی اکسیدان لازم برای سلامت بدن هستند اما مصرف بیش از اندازه آن می توانند از عوامل اصلی کبد چرب باشد.
میوه ها قند طبیعی (فروکتوز) دارند که اگر بیش از نیاز بدن فرد باشد در کبد تبدیل به چربی می شوند و آرام آرام کبد فرد را چرب می کنند. هر خوراکی هایی باید به اندازه مصرف شود نه زیاد نه کم. حتی قند میوه ممکن است سبب افزایش وزن شود. پس افراد دارای اضافه وزن در مصرف میوه نباید افراط کنند.

3.9/5 - (14 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

مهدی ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

مصرف بیش از حد آب باعث مرگ میشه. این الان جمله ی خبری کامل و درستی هست. اتفاقا بسیار شبیه تیتر و توضیحات شماست.

مهدی ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

بیش از حد یعنی چقدر؟ 1 کیلو؟ 2 کیلو؟ 10 کیلو؟ در طول چه مدتی؟ (مصرف شش ماه یا 1 سال یا 10 سال) چه نوع میوه هایی؟

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز مصرف بیش از اندازه نیاز بدن منظور ماهست میزان نیاز بدن به میوه ها هم مثل سایر مواد غذایی محدود هست حدودا بیشتر از 4 تا 5 واحد در روز اضافی قندش در کبد ذخیره میشه و تبدیل به چربی میشه

یونس ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

بسیار عالی سپاس از ویدیوی مفیدتون

ن. م ۳۰ تیر ۱۳۹۹

می با نظر شما مخالفم کبدی که کاملا سالم باشه به هیچ عنوان کبد رو میوه چرب نمی کنه مگر اینکه دیابت مزمن داشته باشه یا قند ز 80تا 100 باشه همیشه غذای بخوریم که پیاز داغ سیر داغش زیاد باشه وگرنه قند 70کسی که همیشه غذای کم چرب غذای کم تفت داده شده بخورد. به کبدچرب مبتلا میشودتازه میوه کدام میوه زمستان پرتقال خوبه تابستان البالو جگر را میشوره؟؟؟!!!

کارشناس به اندام ۳۱ تیر ۱۳۹۹

دوست عزیز، تاثیر مصرف بیش از حد میوه بر کبد چرب، صرفا ادعای دکتر کرمانی نیست و توسط منابع علمی معتبر و به تازگی تایید شده.