لیست غذاهای کتویی ایرانی در رژیم کتو ایرانی

غذاهای کتویی ایرانی شامل غذاهایی است که میزان پروتئین و چربی سالم بالایی دارند و در رژیم کتو ایرانی مصرف می‌شوند. خوردن غذاهای پرچرب کم کربوهیدرات، اصل رژیم کتو است. پیروان این رژیم انواع پروتئین‌های حیوانی، لبنیات، سبزیجات، سایر غذاهای گیاهی و چربی‌ها و روغن‌ها را مصرف می‌کنند. محبوبیت روزافزون رژیم کتوژنیک عمدتاً به دلیل […]

غذاهای کتویی ایرانی شامل انواع کباب و کتلت است که پروتئین بالا دارند.
4.2 از 5

زمان مطالعه 13 دقیقه

تعداد بازدید 2250

تاریخ انتشار

غذاهای کتویی ایرانی شامل غذاهایی است که میزان پروتئین و چربی سالم بالایی دارند و در رژیم کتو ایرانی مصرف می‌شوند. خوردن غذاهای پرچرب کم کربوهیدرات، اصل رژیم کتو است.

پیروان این رژیم انواع پروتئین‌های حیوانی، لبنیات، سبزیجات، سایر غذاهای گیاهی و چربی‌ها و روغن‌ها را مصرف می‌کنند. محبوبیت روزافزون رژیم کتوژنیک عمدتاً به دلیل مزایای بالقوه آن برای کاهش وزن و کنترل قند خون و بیماری‌هایی مانند صرع و سرطان است.

این رژیم ممکن است چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما به افرادی که از آن پیروی می‌کنند اجازه می‌دهد تا بسیاری از غذاهای مغذی را بخورند و در مدت زمان کوتاه 50 روزه، با حذف سوخت قند و جایگزینی سوخت چربی، وزن زیادی کم کنند. در این مقاله لیست انواع غذاهای کتوژنیک ایرانی را برای شما آورده‌ایم که می‌توانید وارد برنامه غذایی کتوژینک خود کنید.

در رژیم کتو ایرانی از هر غذایی که پروتئین بالا و چربی سالم دارد، استقبال می‌شود.
در رژیم کتو ایرانی از هر غذایی که پروتئین بالا و چربی سالم دارد، استقبال می‌شود.

غذاهای کتویی ایرانی چیست؟

رژیم کتو یک رژیم بین‌المللی است که در بسیاری از کشورهای دنیا برای کاهش وزن سریع و بدون سو تغذیه استفاده می‌شود و مردم هر کشوری می‌توانند از غذاهای ملی خود که بر پایه پروتئین است، در این رژیم استفاده کنند.

اگر رژیم کتو را پیروی می‌کنید حتما غذاهای کتویی ایرانی برای شما مهم است تا بتوانید میزان پروتئین مصرفی خود را با سبک غذای ایرانی تطبیق دهید. در رژیم کتو ایرانی می‌توانید از هر غذایی که پروتئین بالا و چربی سالم دارد، استفاده کنید. به عنوان مثال از غذاهای کتوژنیک ایرانی می‌توان به انواع کباب اشاره کرد که بدون چربی یا با روغن‌های سالم مانند روغن زیتون تهیه شده‌اند.

در اینجا چند غذای سالم ایرانی برای خوردن در این رژیم آورده شده است:

فهرست کامل غذاهای کتوژنیک ایرانی

اگر این رژیم را برای کاهش وزن انتخاب کرده‌اید، می‌توانید غذاهای ایرانی با پروتئین بالا برای ناهار و شام خود میل کنید:

 • انواع دلمه با گوشت
 • مرغ و گوشت کبابی
 • کتلت
 • کوکو سبزی
 • کوکو بادمجان
 • کوفته گوشت پنیری
 • میگو و انواع ماهی کبابی یا بخارپز
 • قورمه سبزی بدون حبوبات با روغن‌های سالم و مجاز در رژیم کتو
 • فسنجان با گوشت قلقلی یا گوشت مرغ محلی
 • پیتزای گوشت بدون نان
 • املت و نیمرو با روغن‌های سالم و مجاز
 • ماهی
 • اسفناج و پنیر
 • کله پاچه
 • سالاد سبزیجات کتوژنیک شامل مارچوبه، کلم بروکلی، کلم، قارچ، خیار، گوجه فرنگی، تربچه و کرفس
 • بادمجان کبابی و غذاهایی مانند میرزا قاسمی و کشک بادمجان
 • خوراک بامیه
 • اسموتی شامل بادام، گردو، دانه چیا و دانه کتان
 • انواع کباب
 • تن ماهی
 • سالاد تن ماهی
 • مرغ شکم پر بدون پوست
 • همبرگر
 • استیک
 • جوجه و بروکلی کبابی
 • املت قارچ و اسفناج
انواع کتلت ایرانی که با گوشت بدون چربی پخته می‌شود از جمله غذاهای کتوژنیک ایرانی است.
انواع کتلت ایرانی که با گوشت بدون چربی پخته می‌شود، از جمله غذاهای کتوژنیک ایرانی است.

به طور کلی غذاهای ایرانی که میزان پروتئین بالایی دارند بسیار مناسب رژیم کتوژنیک هستند، البته به شرط آنکه از انواع گوشت بدون چربی و روغن‌های سالم مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آووکادو استفاده کنید.

رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی

رژیم کتو دکتر کرمانی همان رژیم کتوی اصلی است که با غذاهای بومی ما مطابقت پیدا کرده و میزان مصرف هر ماده غذایی در طول یک روز را دقیقا مشخص کرده است. همچنین امکان روزمنو بودن برنامه غذایی وجود دارد و چند پشتیبان به سوالات شما در طول دوره رژیم پاسخ خواهند داد.

لیست غذاهای کتویی ایرانی در رژیم کتو ایرانی - 3 - غذاهای کتویی ایرانی - رژیم لاغری

غذاهای ممنوع در رژیم کتو ایرانی

این رژیم سرشار از چربی، پروتئین بالا ​​و کربوهیدرات بسیار کم است. هدف آن قرار دادن بدن شما در حالت کتوژنیک است که در آن چربی به جای کربوهیدرات‌ها به عنوان سوخت استفاده می‌شود.

اگر به دنبال حفظ کتوز هستید، ممکن است لازم باشد از مصرف برخی از غذاها از جمله کربوهیدرات‌های تصفیه شده، سبزیجات نشاسته ای و برخی میوه‌ها اجتناب کنید یا آن را کاهش دهید. در ادامه مواد غذایی ممنوع در رژیم کتوی ایرانی را می‌خوانید:

نان، ماکارونی، برنج و سایر کربوهیدرات‌های تصفیه شده

خوردن غذاهای تصفیه شده با کربوهیدرات بالا مانند نان سفید، ماکارونی، برنج و شیرینی ها می‌تواند از یک حالت کتوژنیک جلوگیری کند، اگر در نهایت بیشتر از مقدار کربوهیدرات روزانه خود دریافت کنید.

عسل و شربت افرا

عسل و شربت‌هایی مانند آگاو یا افرا قند غلیظ هستند. آنها حاوی مقدار کمی دیگر هستند و به راحتی تعداد کربوهیدرات روزانه شما را افزایش می‌دهند – بدون اینکه تغذیه قابل توجهی را ارائه کنند.

سس کچاپ، سس باربیکیو و سایر چاشنی‌های مشابه

سس کچاپ، سس باربیکیو و سس فلفل دلمه‌ای شیرین، چند نمونه از چاشنی‌های بسته‌بندی شده با شکر هستند که مواد مغذی چندانی هم ندارند.

میوه خشک

هنگامی که میوه، خشک می‌شود، شکر آن به اندازه‌های کوچک‌تر متمرکز می‌شود. میوه‌های خشک مخلوط حاوی 31 گرم کربوهیدرات در 1/4 فنجان (40 گرم) است که به راحتی می‌تواند به کتوز پایان دهد.

انواع میوه خشک قند و کربوهیدرات بالا دارند و از مواد غذایی ممنوع در رژیم کتو ایرانی هستند.
انواع میوه خشک قند و کربوهیدرات بالا دارند و از مواد غذایی ممنوع در رژیم کتو ایرانی هستند.

مواد غذایی کم چرب

هر ماده غذایی کم چرب شما را از حالت کتوز رژیم کتوژینک بیرون می‌آرود؛ مانند:

 • ماست کم چرب یا بدون چربی
 • سس مایونز کم چرب یا بدون چربی
 • سس سالاد کم چرب
 • کره بادام زمینی کم چرب
 • شیر کم چرب یا بدون چربی

البته این به معنای مجاز بودن مصرف لبنیات پرچرب بازار نیست. در این رژیم باید از لبنیات سنتی و غیرفرآوری شده بهداشتی استفاده کنید.

سیب زمینی و سایر سبزیجات نشاسته‌ای

سیب زمینی سفید و شیرین با اینکه منابع خوب ویتامین C، پتاسیم و فیبر رژیمی هستند، اما به دلیل محتوای کربوهیدرات بالایی که دارند در این رژیم باید از آنها اجتناب شود. به همین دلیل از مصرف انواع کوکوی سیب زمینی و سیب زمینی سرخ کرده و آب‌پز اجتناب کنید.

لوبیا و سایر حبوبات

حبوباتی مانند لوبیا، عدس و نخود ممکن است برای گنجاندن در این رژیم چالش برانگیز باشند. به همین دلیل در رژیم کتو غذاهایی مانند لوبیا پخته، آش رشته، کوکوی حبوبات و غذاهایی از این دست که با حبوبات تهیه می‌شوند، ممنوع است.

سوالات متداول غذاهای کتویی ایرانی

غذاهای کتویی ایرانی یعنی چه؟

رژیم کتوژنیک بر پایه پروتئین بالا و کربوهیدرات بسیار کم است که در هر منطقه و کشوری می‌توان برخی از غذاها را وارد برنامه غذایی کتو کرد. به عنوان مثال برای غذاهای کتویی ایرانی، انواع کباب بدون چربی مناسب است.

غذاهای کتوژنیک ایرانی کدام است؟

انواع دلمه با میزان گوشت بیشتر ، مرغ و گوشت کبابی بدون پوست و چربی، تخم مرغ آب‌پز، کتلت و کوفته تبریزی از جمله غذاهای کتو ایرانی است.

غذاهای ممنوع در رژیم کتو ایرانی کدام است؟

مواد غذایی مانند انواع ماکارونی، انواع غذاهای برنجی مانند دم پختک، لوبیا پلو و…، انواع خوراک لوبیا و عدس از غذاهای ممنوع در رژیم کتوژنیک ایرانی است.

آنچه از مقاله غذاهای کتویی ایرانی آموختیم:

غذاهای کتویی ایرانی در این مقاله به صورت فهرست‌‌وار عنوان شد. غذاهایی که کربوهیدارت کم و پروتئین و چربی بالایی دارند و به حفظ بدن در حالت کتوزیس رژیم کتوژنیک کمک می‌کنند. در این حالت رژیم کتو به کاهش وزن، کنترل قند خون و سایر اهداف سلامتی کمک می‌کند. با این حال، رویکرد کم کربوهیدرات و چربی بالا ممکن است به خصوص در ابتدا، بسیار محدود‌کننده به نظر برسد اما این الگوی غذایی طیف گسترده‌ای از غذاهای مغذی، خوشمزه و همه کاره را در خود جای می‌دهد که به شما امکان می‌دهد مواد مغذی ضروری بدن خود را تامین کنید. برای بهره‌مندی از تمام فواید رژیم کتو ایرانی برای سلامتی، بهتر است از انواع غذاهای کتوژنیک ایرانی مصرف کنید تا بدن‌تان دچار کمبود ویتامین‌ها نشود.

4.2 از 5
این مطالب را از دست ندهید ...
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-سوداله 1402/11/23

من برنامه رژیم کتو میخوام

کارشناس به اندام 1402/11/24

عزیزم برای دریافت برنامه کتوژنیک میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-نانسی 1402/11/03

سلام کسی که شن کلیه و کولیت روده داره می تونه رژیم کتوژنیک بگیره؟

کارشناس به اندام 1402/11/04

سلام نه عزیزم مناسب نیست

سمیه 1402/11/01

سلام وقتتون بخیر من هم کم کاری تیروئید دارم هم بیماری صرع سه هفته رژیم کتو گرفتم به زور ۴ کیلو وزن کم کردم بعد استپ وزنی کردم دیگه رژیم ناثیر نداشت چیکار باید بکنم ؟!

کارشناس به اندام 1402/11/02

سلام عزیزم کتوژنیک برای شما مناسب نیست باتوجه به کم کاری میتونه اختلال در عملکرد هورمون ایجاد کنه برای کاهش وزن رژیم کتوویژن یا سفره خانواده رو میتونین بگیرید لینک ثبت نام رژیم که باتوجه به مشخصات خودتون میتونین برنامه بگیرید

-اصغری 1402/10/29

با سلام و احترام درخواست رژیم از خارج ایران امکان پذیر هست؟ متاسفانه چندبار تلاش کردم ولی کدی دریافت نمیکنم تا روندثبت نام تکمیل شود. ایا امکان ثبت نام از طریق ایمیل امکان پذیر هست؟

کارشناس به اندام 1402/10/30

سلام ودرود عزیزم ممنون میشم از طریق واتس اپ به شماره زیر پیام بدین کارشناس به طور کامل راهنمایی میکنه 09944192254

کتوژنيک- راهنمايي 1402/08/27

با سلام و احترام، آيا در برنامه غذايي رژيم کتوژنيک دکتر کرماني (سيس رايس و نان تست جو دو سر و يا نان تست پروتئين و يا خود جو دوسرپرک OAB) هم ميتوان استفاده نمود؟ با سپاس

کارشناس به اندام 1402/08/28

سلام عزیزم در رژیم کتوژنیک نمیشه اما در رژیم سفره خانواده بله میشه استفاده کرد

- 1402/08/23

سلام من دوساله پیش رژیم کتو گرفتم و وزنم فقط پنج کیلو کم شد اما سایز به شدت کم کردم جوری که اکس لارج میپوشیدم و تبدیل شد به مدیوم .... اما به شدت یبوست گرفتم و بعد از رژیم مجبور شدم برم دکتر برای این مشکل ... هنوزم وقتی نون و برنج و کبوهیدراتم خیلی کم مثلا هفته ای یکبار میکنم و شکر و شیرینی هم قطع میکنم سریع لاغر میشم اما ترس دارم از یبوست چاره چیه ؟

کارشناس به اندام 1402/08/24

سلام عزیزم شمابرای لاغری رژیم کتوویژن وبگیرید تاثیر کتوژنیک روی بدن شما به این نتیجه داده

-نبی 1402/08/20

رژیم کتو حیلی خوب هست من بدون دکتر گرفتم فقط قند ونون وماکارونی وشیرینی وبرنج نخوردن در ناه اول ۸ کیلو لاغر شدم بدون اینکه سردرد بگیرم

کارشناس به اندام 1402/08/21

خداقون عزیزم موفق باشید

-زهرا صفری نژاد 1402/07/27

من همه موارد کتو رو انجام میدم الان دوماه هست ولی بیشتراز ۵ کیلو کم نکردم. چرا و دلیلش رو میخوام بدونم. دوستم توهین زنان ۱۵ کیلو کم کرده

کارشناس به اندام 1402/07/28

عزیزم فرم بدن میزان اضافه وزن وپایبندی متابولیسم پایه سابقه رژیم های زیاد همه روی روند لاغری تاثیر داره تغییرسلیزتون هم مهمه ودرنظرش بگیرید

-.. 1402/07/07

سلام ۱۴ سالمه میخوام رژیم کتوژنیک بخرم مناسبه؟بیماری زمینه ای ندارم

کارشناس به اندام 1402/07/08

سلام عزیزم بالای 18 سال میتونن کتو بگیرن برای شما مناسب نیست

بتول 1402/06/18

سلام من 54 سالمه و روده عصبی تحریک پذیر دارم جدیدا هم آزمایش دادم و یه مقدار چربی خون دارم و همینطور به مقدار خیلی کم هم آزمایش کبدم بیشتر از استاندارد نشون می ده که برای هر دوتاش دکتر قرص داده تا یک ماه و دوباره آزمایش بدم الان می خوام بدونم رژیم کتو برای من مناسبه

کارشناس به اندام 1402/06/19

سلام عزیزم مصرف چربی میتونه محرک گوارشتون باشه کتوژنیک مناسب شمانیست رژیم پایه روبرای لاغری بگیرید

-مهری 1402/06/13

سلام مطالب خوب بود من ۶۵ سالمه از بچگی همیشه چاق بودم و فاکتور های خونی من هیچ مشکلی نداره به جز اسید اوریک که اونم با دارو کنترل میکنم البته ناگفته نماند که اسید اوریک من ارثی هست کبد چرب دارم ولی انزیم های کبدی در ازمایش چیزی نشان نمیدهد کیسه صفرا را هم عمل کرده ام ایا میتونم از این رژیم استفاده کنم

کارشناس به اندام 1402/06/14

سلام عزیزم کتوژنیک برای شما مناسب نیست برای لاغری میتونین رژیم پایه دکترکرمانی رو دریافت کنید ازطریق این لینک ثبت نام انجام بدین

-الهام 1402/05/18

سلام وقت بخیر من گیاه خوارم یعنی محصولات حیوانی میخورم به جز خود گوشت حیوانات رو و اینکه کبدم چربه و وزنم بی رویه داره بالا میره ایا رژیم کتوژنیک برای من مناسبه یا باید رژیم مخصوص گیاهخواران و بگیرم؟

کارشناس به اندام 1402/05/19

سلام عزیزم کتوژنیک ونمیتونین بگیرید گوشتها روداره

محمد 1402/05/09

سلام من چربی کبد گرید 2 و غلظت خون و چربی خون و بیماری سندروم روده تحریک پذیر (‌IBS) دارم.آیا رژیم کتوژنیک برای من مناسبه ؟! البته بهبود وضعیت سلامتیم برایم خیلی مهم تر از کاهش وزنه

کارشناس به اندام 1402/05/10

سلام عزیزم برای شما بخار مشکل گوارش مناسب نیست اضافه وزنی هست با رژیم روزمنو پیش برید

معصومه 1402/05/04

سلام .وقت بخیر تو لیست غذاهای کتویی ایرانی آبگوشت هم نام برده شده معمولا در تهیه آبگوشت نخود و لوبیا و سیب زمینی هم هست آیا منظور نوع دیگری از آبگوشت هست؟

کارشناس به اندام 1402/05/05

سلام بله عزیزم حبوبات مجازبه استفاده در کتو نیستن

-غزل 1402/04/27

سلام من یک سال پیش رژیم کتو ازشما خریدم که هیچ ربطی به کتو نداشت..بعدش ازشما پرسیدم گفتید نه این کتو نبود یه چیزی دیگه

کارشناس به اندام 1402/04/28

سلام عزیزم 4 ماه هست که برنامه کتوژنیک به رژیم ها اضافه شده

-ا.ج 1402/04/10

سلام کم کاری تیروئید دارم هر روز قرص لووتیروکسین مصرف میکنم سنم ۴۲عستش وزنم ۱۰۴کیلو هستش و همین جور می‌ره بالا یکبار عمل جراحی لیپوماتیک انجام دادم برگشت داشت الان باید چیکار کنم؟

کارشناس به اندام 1402/04/11

سلام عزیزم برای کاهش وزن میتونین رژیم کتوویژن بگیرید کافیه روی لینک بزنید وثبت نام رژیم و انجام بدین

-ف.ي 1402/04/09

كم كاري تيروييد داشته باشيم نميتونيم رژيم كتو بگيريم ؟؟

کارشناس به اندام 1402/04/10

عزیزم شما میتونین رژیم کتوویژن که مناسب کم کاری تیروئید هست ودریافت کمید وکاهش وزن بیشتری رو داشته باشید بزنید روی لینک وثبت نام انجام بدین

س.ش 1402/04/09

سلام وقت بخير، من اطلاعاتم رو وارد كردم براي دريافت كتو ، ولي سيستم ٢ تا رژيم براي من تعيين كرد يكي كاهش وزن و يكي كتو ويژن ، مگه كتوويژن رژيم خروج از كتو نيست؟؟!!

کارشناس به اندام 1402/04/10

سلام عزیزم هم خروج ازکتو هم برای کاهش وزن هست

عزیزی 1402/04/04

سلام من۶٢ سالم هست کیسه صفرا رو برداشتم، می‌دونم رژیم کتوژنی کم بگیرم؟

کارشناس به اندام 1402/04/05

سلام عزیزم برای شما مناسب نیست

-آوا 1402/03/12

سلام برای گرفتن رژیم کتو چه شرایطی باید داشته باشیم؟

کارشناس به اندام 1402/03/15

سلام عزیزم کم کاری تیروئید دوران بارداری شیردهی زیر۱۸سال بالای ۶۰ سال مشکل کلیه وسنگ صفرا باشه نمیتونین بگیرید بیماری که درگیرسرطان هستن ودچار اضافه وزن شدن،استپ وزن ،بیمار صرعی و...این رژیم مناسبشون هست