10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

بررسی بین انتخاب بیرون ورزش کردن و برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان گیر کرده اید؟ با این روتین ورزشی دیگر نیازی به انتخاب ندارید! ساده ترین راه برای انجام ورزش لا به لای تماشای تلویزیون انجام این حرکات هنگام پخش آگهی های تبلیغاتی است. شاید حتی بتوانید این 10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون  را جایگزین […]

زمان مطالعه 18 دقیقه

تعداد بازدید 5121

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 19 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی
امتیاز کاربرها

بررسی

بین انتخاب بیرون ورزش کردن و برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان گیر کرده اید؟ با این روتین ورزشی دیگر نیازی به انتخاب ندارید! ساده ترین راه برای انجام ورزش لا به لای تماشای تلویزیون انجام این حرکات هنگام پخش آگهی های تبلیغاتی است. شاید حتی بتوانید این 10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون  را جایگزین خوردن تنقلات در طول تماشای تلویزیون کنید. این روتین ورزشی بهترین راه برای بالا بردن ضربان قلب در حالی است که حواستان جمع تلویزیون است.

 

Toe Touch-Downs

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 21 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

این حرکت یکی از بهترین ورزش ها برای ثبات مچ پا و پا است ( که باعث پیشگری از آسیب دیدگی می شود ) و کل بدن را قوی می سازد. این حرکت بدن را برای پیاده روی در سطوح ناهموار آماده می کند. همچنین با تقویت عضلات باسن و همسترینگ قدرتتان را هنگام دویدن و پیاده روی بیشتر می کند.

چطور انجامش دهیم:

بایستید و پاها را به عرض ران ها باز کنید، پای راست خود را از زمین بلند کنید و به آرامی پشت خود ببرید. روی ران خود خم شوید و با دست راست پای چپ را لمس کنید مطمئن شوید که شانه هایتان جمع و هسته ی بدنتان درگیر باشد. برای هر طرف سه بار حرکت را تکرار کنید و در هر مرتبه 10 تکرار داشته باشید.

 

Lateral Band Walks

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 23 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

اگر از درد زانو رنج می برید، این ورزش به بهتر شدن و ثبات عضله زانو و ران ها کمک می کند. این حرکت نه تنها ورژن جالبی از حرکت اسکات است، بلکه عضلاتی را که باعث پیشگیری از صدمات پایین تنه می شوند را نیز قدرت می بخشد. تیم ریچ، مربی خصوصی ورزش می گوید: ازش استفاده کن یا از دستش بده، این یعنی اگر از عضلات خود استفاده نکنید کم کم آنها را از دست می دهید و آسیب می بینید. وقتی پیاده روی می کنیم فقط یک نوع حرکت را دائم تکرار می کنیم اما با این نوار می توانیم در شکل های مختلف از عضلات پا کار بکشیم.

چطور انجامش دهیم:

یک نوار کشی را 5 تا 7 سانت بالای زانوهای خود ببندید. پاهای خود را به عرض باسن باز کنید بدن را به حالت اسکات پایین ببرید، همانطور که روی صندلی می نشینید، سپس دوباره به بالا برگردید. این تمرین را سه ست و در هر ست 15 مرتبه تکرار کنید.

 

Curtsy Lunge

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 25 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

این حرکت باعث می شود پاها شکل بگیرند و به بهترین فرم خود برسند. تمام کاری که باید بکنید این است که سه بار در هفته تمرین را سه ست و در هر ست 15 مرتبه تکرار کنید. مطمئن باشید شلوارتان بابت انجام این حرکت از شما متشکر خواهد بود!

چطور انجامش دهیم:

حرکت را با بردن شانه ها به عقب و درگیر کردن هسته بدن شروع کنید. پای راست را به صورت مورب پشت پای چپ قرار دهید. مطمئن شوید پای چپ مستقیم به سمت جلو قرار داده شده است. دستها را در دو سمت پهلو های خود قرار دهید و مطمئن شوید زانو به اندازه کافی پایین رفته طوری که ران جلویی به موازات زمین در آید و زانو به حالت 90 درجه درآید. فرم بدن خود را چک کنید تا زانوی چپ از نوک انگشتان پای چپ نگذشته باشد. به حالت ایستاده برگردید و با پای دیگر حرکت را تکرار کنید.

 

Single-Leg Push-Ups

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 27 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

چه چیزی بهتر از این که روی بالا تنه و عضلاتی هسته ای با هم و در یک زمان کار کنیم؟ از بالا تا پایین بدن را با حرکت پیشرفته شنای کلاسیک شکل دهید، با هر شنا پایی که بلند می شود را عوض کنید. با تقویت شدت شنا، بدن را به حالت بی ثباتی می برید و هسته ی بدن مجبور می شود برای ایجاد تعادل بیشتر تلاش کند.

چطور انجامش دهیم:

به حالت تخته حرکت را شروع کنید یعنی بدنتان از بالا تا پایین در یک خط قرار بگیرد. کمر خود را صاف نگه دارید و یکی از پاها را چند سانت بالا بیاورید. وقتی بدن را به حالت شنا پایین می آورید نفس خود را تو بکشید ( قفسه سینه نزدیک به زمین ) و وقتی بدن خود را بالا می آورید نفس خود را به بیرون بدهید. در تمام طول حرکت پای خود را بالا نگه دارید. تمرین را سه ست و در هر ست پنج مرتبه تکرار کنید.

 

Lunge Jumps

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 29 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

اگر مدت زمان زیادی را صرف وسایل ورزشی هوازی خسته کننده کرده اید، این حرکت می تواند برایتان متحول کننده باشد. با این حرکت می توانید نتایج بیشتری بگیرید. این حرکت به نوعی پلایومتریک است که باعث می شود ضربان قلب و سرعت سوخت و ساز بدن بالا برود. مخصوصا زمانی که از عضلات بزرگ مانند عضلات چهار سر، باسن و ران ها استفاده می کنید. مطمئن شوید که پای جلویی هنگام فرود کاملا صاف روی زمین بیاید تا فشار روی زانو کم بشود و تاثیر حرکت روی باسن بالا برود. این حرکت تاثیر فوق العاده ای روی باسن دارد.

چطور انجامش دهیم:

پاها را به عرض ران ها باز کنید و یکی از پاها را مقداری جلوتر از دیگری بیاورید. هر دو زانو را به حالت 90 درجه خم کنید. دستها را در دو طرف خود قرار دهید و دو دست را با نهایت سرعتی که می توانید بالا و پایین تاب دهید و در حالی که مرتب جای پاها را ( در جلو و عقب ) عوض می کنید بپرید. در هر بار پرش روی پای مخالف فرود بیایید. درست وسط تمرینات قدرتی خود این حرکت را سه ست و در هر ست هشت مرتبه تکرار کنید.

 

Glute Bridges

Glute Bridges- حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

با این تمرین ساده حسابی روی ران و باسن خود تاثیر بگذارید. برای شروع حرکت را در دو ست و در هر ست 25 مرتبه انجام دهید، با این کار می توایند صاحب شلواری با سایز کمتر شوید!

چطور انجامش دهیم:

روی کمر دراز بکشید هر دو زانو را خم کنید و کف پاها را صاف روی زمین بگذارید و به عرض ران ها از هم فاصله دهید. با فشار پاشنه های پا و بدون فشار آوردن به کمر یا گردن ران ها را تا جایی که می توانید از زمین بلند کنید. به آرامی و بدون اینکه اجازه دهید بدن با زمین تماس پیدا کند کمر خود را پایین بیاورید. روی فشار با پاشنه های پا تمرکز کنید تا تاثیر حرکت بالا و بالا تر برود. برای هدف قرار دادن ساق پا و جلوگیری از آسیب به آن می توانید نوک انگشتان پا را نیز بالا بیاورید.

 

Lateral Lunge

Lateral Lunge-حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

همه ما ممکن است با مناطقی مشکل داشته باشیم که ورزش دادنشان مشکل باشد. اما انجام این ورزش به صورت مرتب می تواند تاثیر خود را نشان دهد. این حرکت یک نوع جهش قدرتی است که که پایین تنه را به صورت کامل تقویت می کند. از صدمات در حالی که وضعیت را بهبود می بخشد جلوگیری می کند. این ورزش همچنین روی دو سمت باسن تاثیر می گذارد.

چطور انجامش دهیم:

حرکت را با قرار دادن پاها در کنار هم رو به جلو شروع کنید. یک پا را یک گام هم تراز با پای دیگر به طرف خارج بدن باز کنید. با فشار پاشنه پا به حالت اول بازگردید. این حرکت را به روتین روزانه خود اضافه کنید و آن را سه ست و در هر ست 15 مرتبه تکرار کنید. اگر می خواهید این ورزش چالش برانگیز تر شود در هر دو دست دمبل های سبک نگه دارید.

 

Plank Twists

Plank Twists-حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

آخرین باری که حس کردید هسته ی بدنتان واقعا به چالش کشیده شده کی بود؟ برای تغییر باید روی عضلات هسته ای کار کنید، و این ورزش به گونه ایست که می توانید هر جایی انجامش دهید. با شروع تبلیغات تلویزیونی حرکت را آغاز کنید و با پایان آن تمامش کنید.

چطور انجامش دهیم:

بدن خود را در حالت شنا قرار دهید، دستها به عرض شانه باز شوند، و در یک زمان با هم روی دو آرنج قرار بگیرند. بدن خود را به سمت راست بچرخانید و دست راست را هم بالا ببرید. دوباره به حالت روی آرنج ها برگردید و این بار به سمت چپ حرکت را تکرار کنید. این حرکت عضلات شکم را به خوبی تحت تاثیر قرار می دهد.

 

Squat Jumps

Squat Jumps- حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

انجام پرش اسکات سه بار در هفته در کنار یک برنامه غذایی سالم و ورزش هوازی تنها باعث تقویت بدن برای با قدرت حرکت کردن نمی شود، بلکه کمک می کند پایین تنه بهترین شکل را به خود بگیرد.

چطور انجامش دهیم:

برای شروع پاها را به عرض ران ها باز کنید و به حالت اسکات پایین بروید، اما نه آنقدر پایین که انگار روی صندلی می خواهید بنشینید. به طرف بالا بپرید با پرتاب دستها به طرف بالا وقتی که می پرید و پایین آوردن آنها زمانی که فرود می آیید از دستها برای تولید حرکت استفاده کنید. مطمئن شوید که هنگام پریدن به پاشنه های پا اتکا می کنید. همچنین اجازه ندهید زانوها از نوک انگشتان پا جلوتر بروند.

 

Single-Leg Hops حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

Single-Leg Hops-حرکت ورزشی جلوی تلویزیون

اگر در کمدتان لباسی دارید که به دلیل اندازه نبودن فقط جا گرفته است، بهتر است خود را آماده ی استفاده از آن کنید. در بین تمرینات قدرتی ورزش هایی را اضافه کنید که ضربان قلبتان را بالا می برد. این ورزش نه تنها باعث بالا رفتن ضربان قلبتان می شود، بلکه به ثبات مچ پا و اضافه شدن سرعت به تمرینتان نیز کمک می کند.

چطور انجامش دهیم:

با یک پا شروع کنید و به صورت لی لی به جلو و عقب بروید. حرکت را سه ست و در هر ست 15 مرتبه برای هر پا تکرار کنید.

شما چه فکر می کنید؟

اضافه کردن ورزش به زمان هایی که نشسته ایم دیدن تلوزیون را پربار می کند، چون تنها ننشسته اید غذا بخورید بلکه با استفاده از این زمان برای خود بدنی ساخته اید که فکرش را هم نمی کردید. حرکات مورد علاقه شما هنگام دیدن تلویزیون چیست؟ دیگر از چه راه هایی برای گنجاندن ورزش به روزتان استفاده می کنید؟ به ما بگویید چگونه می خواهید از این ورزش ها استفاده کنید.

 

حمایت شده توسط: 10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 36 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 38 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتیبا خرید زیرانداز، از آسیب های ورزشی جلوگیری کنید

 


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
10 حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - 40 - حرکت ورزشی جلوی تلویزیون - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
حمیدرضا 1398/03/19

سلام گفتید که حرکت Glute bridges ران و باسن رو کوچیک میکنه و اما تو بعضی از سایت ها نوشته که باسن رو بزرگ میکنه.آیا راست میگن؟

کارشناس به اندام 1398/03/20

سلام دوست عزیز. این حرکت ورزشی در حقیقت به عضله سازی و خوش فرم شدن ران ها کمک می کند نه کوچک یا بزرگ شدن آنها