رژیم کتوژنیک چیست ؛ بایدها و نبایدهای رژیم کتوژنیک

رژیم لاغری، مقالات

  اگر رژیم کتوژنیک تازگی ها به گوشتون خورده و هوس کردید برای کاهش وزن این رژیم رو امتحان کنید، بهتره اول باهاش کاملا آشنا بشید. رژیم کتوژنیک یا کتو رژیمی با کربوهیدرات پایین، چربی بالا و درصدی پروتئین هست که ادعا داره برای کاهش وزن فوق العاده اس. حالا شاید براتون سوال پیش بیاد که اصلا کربوهیدرات چی هست؟ کربوهیدرات بخش بزرگی از غذاهای مصرفی مردمه که شامل موادی مثل نان، برنج، انواع شیرینی، سبزیجات نشاسته ای و غیره می شه. در واقع کربوهیدرات منبع اصلی تامین انرژی یا سوخت بدنه.

  در رژیم کتوژنیک میزان مصرف کربوهیدرات ها به شدت کم میشه و به ۵ درصد می رسه، در حالیکه میزان مصرف چربی ها بسیار بالاست. شاید به نظرتون عجیب بیاد که یک رژیم غذایی با چربی بالا (منظور، چربی های سالم مثل روغن نارگیل، روغن زیتون، …و  هست) چطور می تونه به کاهش وزن کمک کنه در حالیکه بارها و بارها شنیدیم برای لاغر شدن نباید چربی مصرف کنیم.

  رژیم کتوژنیک

   

  اصلا رژیم کتوژنیک چی هست؟

  برای اینکه رژیم کتوژنیک رو بهتر درک کنید می خوام یه مثال براتون بزنم. یک ماشین دوگانه سوز رو در نظر بگیرید که هم قابلیت روشن شدن با گاز رو داره و هم بنزین. این ماشین همیشه با گاز کار می کرده، حالا وسط راه گازش تموم میشه و خاموش می کنه. شما باشید چکار می کنید؟ خوب مشخصه دکمه ی بنزین رو می زنید چون می تونید از سوخت جایگزین استفاده کنید. تازه حتی با بنزین ماشینتون بهتر و سریعتر هم کار می کنه. بدن ما هم شبیه همین ماشینه اس که دو جور سوخت داره. کربوهیدرات و چربی. حالا وقتی که کربوهیدراتش تموم بشه چه اتفاقی می افته؟ مطمئنا شما رو وسط راه نمی ذاره. چون می تونه به جای کربوهیدرات از چربی استفاده کنه. تازه با چربی سوزی بهتر هم کار می کنه.

  رژیم کتوژنیک اولین بار برای درمان بیماران صرعی به کار گرفته شد، اما در حال حاضر یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن محسوب می شه. رژیم کتو رژیمی با کربوهیدرات پایین و چربی بالاست که در اون مصرف کربوهیدرات ها به شدت کاهش داده می شه (چیزی در حدود ۵ درصد) و چربی ها جایگزینش می شن. کاهش مصرف کربوهیدرات ها و افزایش مصرف چربی ها، بدن رو در حالت کتوزیس قرار می ده.

   

  منظور از کتوزیس چیه؟

  سوخت اصلی بدن برای تامین انرژی، کربوهیدراته (قند یا گلوکز) اما در رژیم کتوژنیک که خبری از کربوهیدرات ها نیست، بدن به جای استفاده از کربوهیدرات برای تامین سوختش به سراغ چربی ها می ره. اسم علمی این تغییر وضعیت بدن از حالت گلوکز سوزی به چربی سوزی کتوزیسه. 

   

  حالا که با مفهوم کتوزیس آشنا شدید، می خوام انواع رژیم کتو رو به شما معرفی کنم:

  انواع رژیم کتوژنیک کدامند؟

  به طور کلی ۴ نوع رژیم کتوژنیک وجود داره: رژیم کتوژنیک استاندارد، رژیم کتوژنیک سیکلیکال یا دوره ای، رژیم کتوژنیک هدفمند، رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا که در ادامه به طور مفصل در موردشون توضیح می دیم. اما موقع خوندن مطلب پایین با عبارتی با عنوان درشت مغذی ها رو به خواهید شد که لازم می دونم اول درباره ش یه توضیحاتی بدم. مواد غذایی که ما به صورت روزانه مصرف می کنیم، شامل دو دسته هستن. ریز مغذی ها و درشت مغذی ها. درشت مغذی ها شامل سه دسته ی اصلی چربی، پروتئین و کربوهیدرات و ریز مغذی ها شامل ویتامین ها و مواد معدنی می شن. هرچی که راجع به ریز مغذی ها و درشت مغذی ها باید بدونید تو مقاله ی زیر هست، برای همین توصیه می کنیم حتما بخونید.

   

  ۱- رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD): مناسب برای تازه کارها

  نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۷۵ درصد چربی، ۱۵ تا ۲۰ درصد پروتئین، ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات

  این نوع رژیم شامل ۵ درصد کربوهیدرات، ۲۰ درصد پروتئین و ۷۵ درصد چربی هست که مقدار چربیش بالاتره. در رژیم کتوژنیک استاندارد تمام وعده های اصلی و میان وعده ها بر اساس چربی هایی مثل آووکادو، کره، روغن های سالم، ماهی های چرب و گوشت ها، زیتون و روغن زیتون تنظیم می شن. تو این رژیم روزانه میزان چربی مثرفی شما باید چیزی معادل سه چهارم فنجان روغن زیتون باشه.

  در مورد میوه ها و سبزیجات هم بهتره که از سبزیجات غیر نشاسته ای (هویج، اسفناج، کلم بروکلی، …) و میوه های کم کربوهیدرات مثل توت و ملون استفاده کنید. مقدار مصرف پروتئین هم متوسطه یعنی چیزی حدود ۱۱۲ گرم گوشت، ماهی یا مرغ در هر وعده.

  رژیم کتوژنیک

   

  ۲- رژیم کتوژنیک سیکلیکال یا دوره ای (CKD): مناسب برای ورزشکاران

  نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۷۵ درصد چربی، ۱۵ تا ۲۰ درصد پروتئین، ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات در روزهای کتو و ۲۵ درصد چربی، ۲۵ درصد پروتئین و ۵۰ درصد کربوهیدرات در روزهای آزاد

  رژیم کتوژنیک سیکلیکال یا دوره ای راهی آسان تر برای اضافه کردن چربی ها به برنامه ی غذایی هست که باعث می شه در روزهای آزاد رژیم متعادل تری داشته باشید. یکی از انواع رژیم کتوژنیک دوره ای شامل پنج روز رژیم کتوژنیک استاندارد و دو روز رژیم غیر کتوژنیک در طول هفته است. بعضی ها ترجیح می دن روزهای آزادشون رو برای مناسبت های خاصی مثل تعطیلات، تولد و عروسی نگه دارن.

  توصیه ی ما این هست که برای نتیجه ی بهتر در روزهای آزاد از کربوهیدرات های سالم مثل میوه ها، سبزیجات نشاسته ای، لبنیات و غلات کامل (به غیر از غذاهای یا فرآوری شده یا شیرین ) استفاده کنید.

   

  ۳- رژیم کتوژنیک هدفمند (TKD): مناسب برای بدنسازها

  نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۶۵ تا ۷۰ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین ، ۱۰ تا ۱۵ درصد کربوهیدرات

  رژیم کتوژنیک هدفمند در بین ورزشکاران و افراد فعالی که رژیم کتو را انتخاب کردن اما به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارن، متداوله. در این رژیم افراد اجازه دارن قبل و بعد از ورزش ۲۰ تا ۳۰ درصد کربوهیدرات مصرف کنن تا بتونن شدت ورزششون رو افزایش بدن. ( مقدار کربوهیدرات مصرفی در کل روز ۷۰ تا ۸۰ گرم می شه ) بهترین گزینه اضافه کردن میوه، لبنیات و یا غذاهایی هست که بر پایه ی غلات هستن. خوشبختانه کربوهیدراتی که تو این رژیم مصرف می کنیم خیلی راحت سوزونده می شه و به عنوان چربی تو بدن ذخیره نمی شه.

   

  ۴- رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: مناسب برای افرادی که فعالیت بدنی شدید دارند

  نسبت درشت مغذی ها در این رژیم: ۶۰ تا ۶۵ درصد چربی، ۳۰ درصد پروتئین، ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات

  در این نوع رژیم کتوژنیک لازمه که روزانه ۱۲۰ گرم پروتئین ( یا چهار وعده ۱۱۵ گرمی گوشت قرمز، ماهی یا مرغ ) و حدود ۱۳۰ گرم چربی مصرف کنید. کربوهیدرات ها همچنان محدود هستن و کمتر از ۱۰ درصد کالری روزانه رو به خودشون اختصاص می دن. بسیاری از مردم این رژیم رو ترجیح میدن چون می تونن نسبت به رژیم کتوژنیک استاندارد، پروتئین بیشتر و چربی کمتری مصرف کنن. البته ممکنه این نوع رژیم منجر به کتوز نشه چون پروتئین هم درست مثل کربوهیدرات می تونه به گلوکز و سوخت تبدیل بشه. اما به طور کلی این نوع رژیم کتوژنیک هم منجر به کاهش وزن می شه.

  رژیم کتوژنیک

   

  کدام یک از انواع رژیم کتوژنیک را انتخاب کنیم؟

  اینکه کدوم یکی از انواع رژیم کتو را انتخاب می کنید، کاملا به هدفتون بستگی داره اما خوب رایج ترینشون، رژیم کتوژنیک استاندارد هست که برای تازه کارها گزینه ی خوبی محسوب می شه. رژیم کتوژنیک هدفمند برای ورزشکاران بسیار مناسبه اما بدنسازها بهتره از رژیم دوره ای یا سیکلیکال پیروی کنن. رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا هم برای افرادی مفیده که فعالیت بدنی شدید دارن. مثلا اگر در رژیم استانداد فقط ۲۰ درصد از کالری های مصرفی باید از پروتئین ها تامین بشه در رژیم کتو با پروتئین بالا این مقدار باید به ۳۵ درصد افزایش پیدا کنه.

   

  فواید رژیم کتوژنیک

  رژیم غذایی کتوژنیک فواید زیادی داره و کمکتون می کنه تا:

  • کمتر احساس گرسنگی کنید
  • عملکرد هورمون هاتون بهبود پیدا کنه
  • جوانتر بشید ( بهبود وضعیت پوست )
  • چربی بیشتری بسوزونید
  • بافت عضلانیتون حفظ بشه
  • ذهنتون هوشیارتر و متمرکزتر بشه

   

  ۱- کمک به کاهش وزن

  رژیم کتوژنیک روش موثری برای کاهش وزن و چاقی هست. تحقیقات نشون دادن که این رژیم بیشتر از رژیم های کم چرب توصیه می شه و تو این روش بدون کالری شماری به راحتی می شه وزن کم کرد. یکی از تحقیقات نشون داد افرادی که رژیم کتوژنیک داشتن ۲٫۲ برابر بیشتر از کسانی که رژیم کم چرب و کم کالری داشتند، وزن کم کردن و حتی سطح چربی خون و کلسترول بد هم در اونها بهبود پیدا کرد. نتایج تحقیق دیگه ای نشون داد، افرادی که رژیم کتوژنیک داشتن ۳ برابر بیشتر از اونهایی که رژیم دیابت داشتن، وزن کم کردن.

  رژیم کتوژنیک

  ۲- پیشگیری از دیابت و بهبود سطح انسولین

  یکی از فواید رژیم کتو از بین بردن چربی های اضافی بدن هست. با توجه به اینکه این چربی های اضافه ارتباط نزدیکی با دیابت نوع ۲، پیش دیابت و سندرم متابولک دارن، می شه نتیجه گرفت که این رژیم برای افراد دیابتی عالیه. منظور از سندروم متابولیک مجموعه‌ای از عوامل خطر مثل فشار خون بالا، سطح افزایش یافته ی انسولین، چربی اضافی در اطراف شکم و افزایش چربی خون هست که با هم اتفاق می افتن و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت رو افزایش میدن.

  یکی از مطالعه ها روی افراد دیابتی نشون داده که رژیم کتوژنیک حساسیت به انسولین رو  افزایش می ده. در این تحقیق ۷ نفر از ۱۲ شرکت کننده بعد از رژیم کتوژنیک مصرف داروهای دیابت را کاملا قطع کردن. در مطالعه ی دیگه ای نتایج نشون داد گروهی که رژیم کتوژنیک داشتن ۱۱٫۱ کیلوگرم و گروهی که رژیم کربوهیدرات بالا داشتن ۶٫۹ کیلوگرم وزن کم کردن. با این حساب می شه نتیجه گرفت که رژیم کتوژنیک همزمان با کاهش وزن، دیابت رو هم کنترل می کنه. اما اینکه واقعا چطور می تونه روی دیابت اثر بگذاره، نیاز به توضیح مفصل داره و بیشتر از این نمی شه تو این مقاله در موردش صحبت کرد، جزئیاتشو می تونید تو مقاله ی زیر بخونید:

   

  ۳- پیشگیری از بیماری های قلبی

  همونطور که بالاتر اشاره کردیم، رژیم غذایی کتوژنیک با تاثیر روی عوامل خطرناکی مثل چربی بدن، سطح کلسترول بد، فشار خون و قند خون (سندروم متابولیک) باعث پیشگیری و بهبود بیماری های قلبی می شه. رژیم کتو بصورت مثبتی روی سطح کلسترول، سلامت قلب و سلامت متابولیک تاثیر می گذاره. به عبارت دیگه باعث افزایش کلسترول HDL یا کلسترول خوب در بدن می شه. سندروم متابولیک مجموعه ای از عوامل ناخوشایند در بدنه که با علائمی همراهه.

   

  ۴- جلوگیری از پیشرفت سرطان

  یکی از ویژگی های سلول های سرطانی این هست که از کربوهیدرات یا قند خون برای رشد و تکثیرشون تغذیه می کنن. وقتی رژیم کتو می گیرید، به دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات ها قند خونتون هم پایین می یاد. به این حالت، گرسنگیِ سلول های سرطانی می گن. زمانی که سلول های سرطانی تغذیه نشن یا به اصطلاح گرسنه بمونن، احتمال پیشرفت تومورها هم به حداقل می رسه.

  رژیم کتوژنیک

   

  ۵- بهبود اختلالات سیستم عصبی

  همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، برای اولین بار رژیم کتو برای درمان صرع به ویژه در کودکانی که به صرع غیر قابل کنترل با دارو مبتلا شده بودن، شناخته شد. علاوه بر صرع، رژیم غذایی کتوژنیک مانع از پیشرفت پارکینسون و آلزایمر می شه. علت قطعی این مسئله مشخص نیست، اما تصور می شه کتون هایی که بدن به جای گلوکز می سوزونه باعث محافظت از سلول های مغز می شن.

   

  ۶- درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک

  یکی از دلایل ایجاد سندروم تخمدان پلی کیستیک، افزایش سطح انسولینه. وقتی سطح انسولین بالا بره، تخمدان از حد معمولش بزرگ تر می شه و کیست هایی در اطرافش به وجود می یان. از اونجا که رژیم غذایی کتوژنیک سبب کاهش سطح انسولین (به علت کاهش مصرف کربوهیدرات و در نتیجه کاهش سطح قند خون) در بدن می شه، بنابراین نقش مهمی در درمان این بیماری داره.

   

  ۷- دشمن کبد چرب

  کربوهیدرات و انسولین نقش مهمی در پیشرفت بیماری کبد چرب دارن. وقتی کربوهیدرات از طریق غذاها تامین نشه، بدن برای تامین سوختش مجبوره به سراغ چربی های ذخیره شده در بدن و کبد بره. محققان در یک بررسی ۶ ماهه به این نتیجه رسیدن که این رژیم سبب کاهش وزن و بهبود بیماری کبد چرب در افراد چاق می شه. در پایان این ۶ ماه، افراد شرکت کننده تونستن ۱۴ کیلو از وزنشون رو کم کنن و مقدار زیادی از التهاب وارد شده به کبد رو بهبود بدن. البته لازم به ذکره که رژیم کتو برای افراد مبتلا به کبد چرب گرید ۱ و ۲ عالیه، اما افرادی که کبد چرب گرید ۳ دارن، این رژیم بهشون توصیه نمی شه. جزئیات ارتباط رژیم کتو با کبد چرب رو در مقاله ی زیر بخونید.

  رژیم کتوژنیک

   

  ۸- ضد آکنه (جوش)

  کاهش مصرف کربوهیدرات در واقع به معنای کاهش مصرف قند و شکر هم هست و از اونجایی که شیرینی جات تاثیر منفی روی پوست دارن، بنابراین کاهش مصرف کربوهیدرات به کاهش مشکلات پوستی مثل آکنه هم کمک می کنه. به علاوه این رژیم با کاهش سطح انسولین احتمال ترشح هورمون هایی که باعث آکنه می شن رو هم کم می کنه.

   

  رژیم کتوژنیک به چه افرادی توصیه می شود؟

  بسیاری از افراد تصور می کنن به صرف اینکه یک رژیم خوبه، برای همه قابل استفاده و مناسبه. این که رژیم کتو فواید بسیاری داره، هیچ شکی توش نیست اما توصیه می کنم قبل از اینکه امتحانش کنید، این ویدئوی دکتر کرمانی رو ملاحظه کنید چون حتما بهتون کمک می کنه که انتخاب درست تری داشته باشید:

   

  مضرات رژیم کتوژنیک

  رژیم کتو ممکنه برای افراد سالم مشکلی نداشته باشه، اما تا زمانی که با بدن سازگار بشه یکسری مشکلات در بدن ایجاد می کنه. یکی از این عارضه ها، آنفلوانزای کتو هست. برخی از علائم این آنفلوانزا عبارتند از: کاهش انرژی و عملکرد مغزی ضعیف، احساس گرسنگی شدید، اختلالات خواب، حالت تهوع، مشکلات گوارشی و کاهش عملکرد ورزشی. احتمالا الان که داریم در مورد مضرات رژیم کتو صحبت می کنیم، پیش خودتون می گین بالاخره چی شد؟ رژیم کتو خوبه یا بد؟ جواب سوالتون رو می تونید تو لینک زیر ببینید.

   

  غذاهای غیرمجاز در رژیم کتوژنیک

  در رژیم غذایی کتوژنیک مصرف یکسری از غذاها و میوه ها غیر مجازه. منظور از خوراکی های غیر مجاز، اونهاییی هستن که درصد کربوهیدراتشون بالاس. در ادامه لیستی از این غذاها بیان شده:

  • غذاهای شیرین: انواع کیک و بستنی، آب نبات و…
  • نشاسته: گندم، برنج، ماکارونی، غلات و…
  • حبوبات: نخود فرنگی، لوبیا، عدس، نخود و…
  • محصولات رژیمی یا کم چرب: این غذاها فراوری شده هستن و کربوهیدرات بالایی دارن
  • چاشنی ها: این غذاها دارای شکر و چربی های ناسالم هستند
  • چربی های ناسالم: روغن های گیاهی فراوری شده و مایونز
  • بیشتر میوه ها به جز بخشی از توت ها

  همونطور که در تصویر زیر می بینید، فقط تمشک و توت فرنگی هست که کربوهیدرات پایینی دارن، اما بقیه ی میوه ها کربوهیدراتشون نسبتا بالاست. به همین دلیل ممکنه در رژیم کتوژنیک حسرت خوردن بعضی از میوه ها به دلتون بمونه.

  رژیم کتوژنیک

   

  نوشیدنی های غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

  منظور از نوشیدنی های غیر مجاز در رژیم کتوژنیک، نوشیدنی هایی هستن که کربوهیدرات بالایی دارن

  • نوشابه
  • آب میوه
  • نوشیدنی های انرژی زا
  • اسموتی
  • میلک شیک
  • فراپاچینو
  • چای کامبوچا
  • لته
  • آبجو
  • شیر سویا
  • چای سرد یا آیس تی
  • شیر ه ی نارگیل

   

  غذاهای مجاز در رژیم کتوژنیک

  • گوشت: گوشت قرمز، استیک، ژامبون، سوسیس، مرغ و بوقلمون
  • ماهی: ماهی قزل آلا، ماهی تن، ماهی خال مخالی
  • انواع تخم مرغ
  • کره و خامه
  • پنیرهای فراوری نشده
  • دانه ها: بذر کتان، تخمه کدو تنبل و…
  • روغن های سالم: روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن آووکادو
  • ادویه جات: نمک، فلفل، پودر سیر، پاپریکا، زردچوبه، پودر کاری، پودر زنجبیل، دارچین، نعناع و …
  • سبزیجات با کربوهیدرات پایین: سبزیجات سبز، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و…

  در قسمت غذاهای غیر مجاز تصویر میوه هایی رو دیدین که اکثرا دارای کربوهیدرات بالا بودن و نمی شد تو رژیم کتو ازشون استفاده کرد. اما یه خبر خوب، سبزیجات زیادی هستن که کربوهیدراتشون پایینه و با خیال راحت می تونید نوش جان کنید. تصویر زیر نشون می ده که کدوم سبزیجات رو باید کمتر و کدوم رو باید بیشتر مصرف کنید:

  رژیم کتوژنیک

   

  نوشیدنی های مجاز در رژیم کتوژنیک

  • آب
  • چای
  • قهوه
  • نوشابه رژیمی

   

  میان وعده های مجاز در رژیم کتوژنیک

  برای میان وعده هم می تونید از خوراکی های کم کربوهیدرات مثل تخم مرغ، پنیر و آووکادو استفاده کنید. البته از اینکه پنیری که استفاده می کنید فرآوری شده نباشه، مطمئن بشید.

  رژیم کتوژنیک

   

  آجیل ها هم گزینه ی خوبی برای میان وعده هستن، اما خوب یه مشکلی که دارن بیشترشون یا بهتر بگیم هیچ کدومشون کربوهیدرات پایینی ندارن، برای همین باید مراقب باشید تو مصرفشون زیاده روی نکنید، بعلاوه از آجیل هایی استفاده کنید که کربوهیدراتشون زیاد بالا نباشه، مثلا در حد چند تا دونه بادام زمینی بادام، فندوق و یا گردو کفایت می کنه.

   

  رژیم کتوژنیک

   

  در رژیم کتو چه مکمل هایی مصرف کنیم؟

  از اونجا که رژیم کتو غذاهای زیادی را محدود یا حذف می کنه برای اینکه دچار فقر مواد مغذی نشین ناچارا باید مکمل مصرف کنید. البته برخی از این مکمل ها علائم تب کتو را هم کاهش می دن و عملکرد افراد رو در تمرین های ورزشی بهبود می بخشن.

  از جمله ی این مکمل ها می شه از منیزیم، روغن MCT، اسید چرب امگا ۳، ویتامین D، آنزیم های گوارشی و مکمل های تقویت کننده عملکرد ورزشی نام برد. MCT همون تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط هستند که توسط کبد شکسته و خیلی سریع وارد جریان خون می شن و در اونجا می تونن به عنوان منبع انرژی برای مغز و عضلات استفاده بشن.

  هرچند مصرف برخی از این مکمل ها ضروری نیست، اما به تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عملکرد ورزشی کمک می کنه.  اگر به رژیم کتو علاقه مند شدید و دلتون می خواد با تمام مکمل های مورد نیاز در این برنامه غذایی آشنا بشید، توصیه می کنم مقاله ی زیر را از دست ندید:

   

  سلبریتی های طرفدار رژیم کتو

  رژیم کتو برخی از سلبریتی ها رو هم مجذوب خودش کرده و طرفداران زیادی در میان اونها پیدا کرده. برخی از سلبریتی های طرفدار کتو مثل هلی بری، کورتنی کارداشیان، ونسا هاجنز، کیم کارداشیان، جنا جیمسون و آل راکر معتقدن که برخلاف تصور منفی مردم نسبت به چربی ها، رژیم کتو فوق العاده اس. جنا جیمسون بعد از به دنیا اومدن دخترش حسابی وزن اضافه کرده بود، که البته با رژیم کتو تونست ۴۰ کیلو از وزنش رو کم کنه و خیلی هم با این رژیم موافقه.

  رژیم کتوژنیک

   

  سلبریتی های مخالف رژیم کتو

  البته این رو هم باید اضافه کنم که رژیم کتو مورد علاقه ی همه ی سلبریتی ها نیست، مثلا کلی ریپا (هنرپیشه و مجری اهل ایالات متحده) معتقده که ما نباید خودمون رو به هیچ غذای خاصی محدود کنیم. کلی معتقده که: “هر چی دلتون خواست بخورید، نوش جان. اما ورزش رو فراموش نکنید” ) یا جیلیان مایکلز به حدی با این رژیم مخالفه که حتی ازش به عنوان یک برنامه ی غذایی بد یاد می کنه و میگه من به هیچ وجه این رژیم رو توصیه نمی کنم.

   

  Sending
  User Review
  3.62 (37 votes)
  ترتیبی که مجله سلامتی دکتر کرمانی برای خواندن مطالب رژیم کتوژنیک به شما توصیه می کند.
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  سحر ۰۵ فروردین ۱۳۹۹

  سلام من ايران نيستم و ميخوام اين رژيم رو دريافت كنم ولي نميتونم با كسي درتماس باشم منظورم مشاوره

  کارشناس به اندام ۰۶ فروردین ۱۳۹۹

  سلام دوست عزیز روزتون بخیر. برای دریافت رژیم و مشاوره به این شماره 09372681576 در واتساپ یا تلگرام پیام بدین.

  مرضيه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشيد ممنون از نكاتي كه ارائه داديد ... ميخاستم بدونم اين رژيم رو الان كه توي قرنطينه هستيم از كجا ميتونم تهيه كنم كه انجام بدم... ممنون

  کارشناس به اندام ۰۶ فروردین ۱۳۹۹

  سلام و وقت بخیر دوست عزیز برای دریافت رژیم با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. 02532143

  پگانا ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

  سلام، خسته نباشيد ، من كم كاري تيروئيد دارم و قرص مصرف ميكنم، رژيم كتو برا من مناسبِ؟؟

  کارشناس به اندام ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

  ببینید دوست عزیز هر چند محدود کردن کربوهیدرات در رژیم هایی مثل کتوژنیک برای افراد مبتلا به اختلالات تیروئید خوبه، اما مشکل اینجاست که بدن در این شرایط فرض می کنه که در حالت بی غذایی به سر می بره و تیروئید اولین هورمونیه که به خطر می افته. در صورت داشتن مشکلات تیروئیدی باید از تمام گروه های غذایی به اندازه متعادل میل کنید هرچند مصرف غذاهای حاوی گواتروژن مثل سویا، انواع کلم، شلغم، بادام زمینی و روغن آفتابگردان برای افراد مبتلا به کم کاری تیروئید مضره، اما همین ها اگر حرارت ببینن، گواتروژنشون رو از دست می دن و کاملا قابل استفاده هستن.

  ترنم ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

  سلام من علاقه زیادی به چای دارم و در محل کارم خیلی چای می خورم. توی این رژیم به جای قند چه چیزی رو پیشنهاد می کنید؟ و میشه یک نمونه کلی از این رژیم رو بگذارید

  کارشناس به اندام ۱۲ اسفند ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز کربوهیدرات ها در این رژیم به 5 درصد می رسن یعنی تقریبا می شه گفت از هیچ نوع شیرینی جات نمی تونید استفاده کنید. البته مصرف استویا اون هم به مقدار کم مشکلی نداره. برای رژیم کتوژنیک هم اگر خدا بخواد در نظر داریم یک نمونه ی PDF رایگان رژیم رو به عنوان هدیه در همین مقاله قرار بدیم. منتظر باشید

  مهسا ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

  سلام من ۲۳ سالمه و ۶ روزه دارم این رژیم رو انجام میدم و هروز تقریبا یک کیلو کم میکنم الا ۵کیلو و ۶۰۰ گرم کم کردم آیا توی ۶ روز این طبیعیه ؟ فقط روزای اول خیلی سختم بود انگار سرماخورده بودم و همش سرم درد می کرد ولی الان خوبم تمام نکات رژیم هم مو به مو رعایت کردم

  کارشناس به اندام ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز این رژیم رو از کجادریافت کردین؟ چون در این مقاله تنها یک سری توصیه های غذایی بیان شده و رژیمی رو ارائه نکرده. البته این که سرعت کاهش وزن در رژیم کتو خیلی خوب هست، شکی درش نیست، اما به نظر می رسه در رژیمتون مقداری زیاده روی کردین. به هر حال بهتره این رژیم رو زیر نظر یک متخصص تغذیه دنبال کنید. البته دکتر کرمانی هم رژیم کتوژنیک رو به صورت اصولی طراحی و تنظیم کردن که می تونید برای کاهش وزن سالم ازش استفاده کنید. برای دریافت رژیم کتو می تونید با پشتیبانی به اندام به این شماره تماس بگیرید: 02532143

  عباسی ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

  بالاخره کربوهیدرات زیتون کم هست یا متوسط؟

  کارشناس به اندام ۱۲ اسفند ۱۳۹۸

  دوست عزیز همونطور که در مقاله اشاره شده میزانش متوسطه نه کم و نه زیاد یعنی در حد چند عدد کافیه

  کیمیا ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم من ۱۹ سالمه و سندروم پلی کیستیک دارم...میخواستم بپرسم با این رژیم به خاطر حذف برنج و میوه و خیلی چیز های دیگه اتفاقی نمیفته؟ مثل ریزش مو و خشکی و کدری پوست؟

  کارشناس به اندام ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر دوست عزیز. بالعکس رژیم کتوژنیک به دلیل کنترل سطح انسولین برای افراد مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک فوق العاده هست.

  فرشته ۲۲ بهمن ۱۳۹۸

  سلام من چطور میتونم این رژیم رو بگیرم؟ وزنم ۶۹و قدم ۱۶۹ چند روزه میتونم وزنمو بیارم پایین؟

  کارشناس به اندام ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. برای دریافت رژیم کتو می تونید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید: 02532143. در مورد میزان کاهش وزن هم این موضوع کاملا بستگی به میزان عملکرد به برنامه، سن، وزن، جنسیت و فاکتورهایی از این قبیل داره

  انیییی ۲۲ بهمن ۱۳۹۸

  سلام من چطور میتونم این رژیم رو بگیرم؟

  کارشناس به اندام ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. برای دریافت رژیم کتوژنیک می تونید با این شماره تماس یگیرید: 02532143

  سنا راد ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

  سلام میخواستم بدونم برای سلولیت ران و باسن هم توصیه میشه من ۴۰ساله هستم حدود ۱۵ کیلو اضافه وزن درناحیه پا دارم درضمن کم کاری تیروئید هم دارم

  کارشناس به اندام ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز بهترین روش برای درمان سلولیت کویتیشن و آر اف هست، رژیم نمی تونه سلولیت رو از بین ببره.

  نسیم ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر من ۴۵روزه از این رژیم کتویی استفاده میکنم واقعا خیلی عالیه میتونم بگم ۷۰درصد از دردهای بدنم خوب شده و تو این مدت ۱۳کیلو کم کردم فقط یه سوال دارم من عاشق ماست و شیر هستم و متاسفانه تو برنامم نیس میتونم یواشکی ماست بخورم؟یا نه استپ وزنی میاره

  کارشناس به اندام ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست خوبم بهتون تبریک می گم بابت این موفقیت اما دو نکته: اول اینکه مصرف شیر و ماست در رژیم کتوژنیک مجاز هست و محدودیتی نداره حتی توصیه می شه شیر و ماست پرچرب مصرف کنید و نکته ی دوم اینکه رژیم کتوژنیک رو برای مدت طولانی نمی شه ادامه داد چون هم بعد از یک مدت خسته کننده می شه و هم باعث می شه برخی از مواد غذایی و یتامین ها به بدن نرسن

  پرستو ۱۲ بهمن ۱۳۹۸

  سلام، چطور میتونم رژیم رو تهیه کنم و.هزینه رژیم چقدر هست

  کارشناس به اندام ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز برای دریافت رژیم کافیه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرن. هزینه ی رژیم و توضیحات دیگه توسط پشتیبان ها براتون توضیح داده خواهد شد.

  fateme ۱۱ بهمن ۱۳۹۸

  سلام من ۲۱ سالمه نزدیک ۷۰ کیلو وزنمه قدمم ۱۶۰ سانته.من پلی کیستیک‌ تخمدان هم دارم که ریزش مو برام ایجاد کرده ، با یه دوره دارو خوب نشد و دوره دومو شروع کردم. میخوام وزنم برسه به ۵۵ کیلو و اینکه گرسنگی کشیدن تو رژیم خیلی سختمه، رژیم کتوژنیک خوبه برای من؟

  کارشناس به اندام ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. رژیم کتوژنیک با کنترل انسولین در ارتباطه و می تونه گزینه ی خوبی برای افراد مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک باشه.

  محدثه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر در این رژیم میشه از کشک هم استفاده کرد

  کارشناس به اندام ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. کشک یکی از منابع پروتئین هست که مقداری کربوهیدرات هم داره از طرفی در رژیم کتوژنیک شما تنها مجاز به مصرف 5 درصد کربوهیدرات هستید. بنابراین در این رژیم مجاز به مصرف کشک هستید، اما تنها به میزان یک قاشق غذاخوری در روز و نه بیشتر

  سمانه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

  سلام ایا بنده میتونم ازاین رژیم استفاده کنم سن 33 ساله وزن 106 تقریبا 35 کیلو بایدکم کنم کم کاری تیرویددارم

  کارشناس به اندام ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. هرچند خوردن کربوهیدرات خیلی کم، ممکنه سطح هورمون تیروئيدتون را پایین‌ بیاره اما رژیم کتوژنیک توصیه نمی شه و بهتره انتخابش نکنید.

  عرفان ۳۰ دی ۱۳۹۸

  سلام من ٢٣ سالمه و وزنم ٨٣ كيلو ميخوام ده كيلو لاغر شم و أين كه ميخواستم بدونم با رژيم چربي مشكلي نيس؟ بگيرم يا نگيرم!!!

  کارشناس به اندام ۰۵ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست خوبم ما رژیم کتو، اتکینز یا چربی و امثال اینها رو هرچند رژیم های خوبی هستن، اما به همه ی افراد توصیه نمی کنیم. این رژیم ها برای افراد سرطانی، میگرنی، صرعی، افراد مبتلا به کبد چرب گرید 1 و 2 و افراد دیابتی توصیه می کنیم. اگر جزء این دسته از افراد نیستید، مصرف همه ی مواد غذایی برای شما آزاده و لازم نیست با رژیم چربی خودتون رو محدود به غذاهای خاصی بکنید. به علاوه به دلیل وجود غذاهای خاص، این رژیم، پر هزینه و سخت هست که ممکنه خیلی زود ازش خسته شید و دیگه ادامش ندید. شما با یک برنامه غذایی اصولی، اصلاح سبک زندگی و البته ورزش می تونید نتایج خوبی در کاهش وزن به دست بیارید.

  مریم ۲۹ دی ۱۳۹۸

  سلام کسی که رفلاکس معده داره و کبدچرب گرید ۱ میتونه از این رژیم استفاده کنه؟

  کارشناس به اندام ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. رزیم کتوژنیک برای افراد مبتلا به کبد چرب گرید 1 بسیار عالی هست، اما برای افرادی که رفلکس دارن زیاد مناسب نیست و ممکنه مشکل رو بدتر کنه. می تونید یک رژیم متعادل بگیرید تا هم وزن کم کنید و هم مشکلاتتون رو بدتر نکنه. برای مشاوره ی رایگان و دریافت رژیم متناسب با بیماریتون عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  Sayeh ۱۹ دی ۱۳۹۸

  سلام من28سالمه 108کیلو وزنمه تقریبا40کیلو اضافه وزن دارم ایا رژیم کتو میتونم بگیرم یانه؟؟

  کارشناس به اندام ۲۱ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز رژیم کتو نسبتا رژیم سختیه و برای کوتاه مدت خوبه. به علاوه بیشتر در افرادی که اضافه وزن زیادی ندارن جواب می ده. چون افراد معمولا خیلی زود از این رژیم خسته می شن و چون بر پایه ی چربی و پروتئین هست، پر هزینه هم هست. بنابراین توصیه می کنم رژیمی رو انتخاب کنید که تا پایان کاهش وزن ازش نا امید و دلسرد نشید. برای مشاوره ی رایگان و دریافت رژیم متناسب با شرایط جسمانیتون عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  عفت ۱۷ دی ۱۳۹۸

  با سلام من از پانزده سالگی میگرن داشتم و بسیار مسکن مصرف میکنم آیا کتوی دائمی مشکلی ایجاد نمیکنه چون یه دوره رژیم کتو گرفتم کلا وضعیتم خیلی خیلی نرمال شد ولی از وقتی به رژیم عادی برگشتم دوباره سردردام شروع شد نمیدونم چکار کنم

  کارشناس به اندام ۲۵ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. رژیم کتو برای افرادی که میگرن دارن بسیار عالی هست اما مشکل اینجاست که رژیم کتو رو نمی شه برای مدت زیادی ادامه داد، چون ممکنه بدن رو دچار کمبود بعضی از ویتامین ها و املاح کنه. به علاوه پر هزینه هم هست. شما دو راه دارید که خودتون می تونید از بین این دو یکی رو انتخاب کنید: 1- رژیم کتو رو ادامه بدین اما برای تامین نیازهای ویتامینی دیگه مکمل هایی مثل ب کمپلکس مصرف کنید 2- یک رژیم غذایی متعادل بگیرید، اما پرهیزهای غذایی رو در اون رژیم در نظر داشته باشید مثلا از مصرف پنیر، قهوه، کاکائو (شکلات‌ها و بیسکویت‌ها)، غذاهای کنسروی و آماده، مرکبات (به ویژه پرتقال) و مواد غذایی حاوی مونوسدیم گلوتامات، تیرامین، سولفیت ها و آسپارتام بپرهیزید و هر وقت دچار افت قند شدید، به جای شیرینی جات هویج مصرف کنید. برای مشاوره ی رایگان و دریافت رژیم متناسب با میگرن عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  فرناز ۱۴ دی ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید،من بیست سالمه،۱۰ کیلو اضاف وزن دارم و پلی کیستیک دارم ب طور کلی علاقه ب گوشت دارم تا چیزهای دیگه اما مصرف شیرینیم بالا بود ک الان دو هفتست کمش کردم ک اگه بتونم مدتی رو رژیم کتوژنیک رو شروع کنم بگیرم،شما پیشنهادتون برای چند وقت هست ک من این رژیم رو بگیرم؟

  کارشناس به اندام ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز اتفاقا برای شما که مشکل پلی کیستیک دارید، این رژیم به دلیل حذف کربوهیدرات ها بسیار مناسبه. اما به طور کلی نمی شه به مدت طولانی از این رژیم استفاده کرد. به طور متوسط می تونید دو ماه این رژیم رو بگیرید و بعد از اون رژیم تثبیت بگیرید اما مصرف کربوهیدرات ها رو به حداقل برسونید

  هستی ۱۳ دی ۱۳۹۸

  سلام ۴۱ ساله هستم ودائم الرژیم ولی ریزه خوار آیا این رژیم روی من هم اثر میکنه

  کارشناس به اندام ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

  سلام و روز بخیر دوست خوبم به طور کلی ما رژیم کتو رو به افرادی پیشنهاد می دیم که به دلیل بیماری های خاص مصرف کربوهیدرات ها براشون مضره. این رژیم، رژیم بدی نیست ولی به مدت کوتاه می شه ازش استفاده کرد و چون معمولا غذاهایی که باید در این رژیم مصرف بشه، محدود و معمولا گران قیمت هست خیلی زود دل شما رو می زنه. به طور کلی برای کنار گذاشتن ریزه خواری ترفندهایی هست که در ویدئوی ترفندهای دکتر کرمانی برای جلوگیری از ریزه خواری بهشون اشاره شده.

  مریک ۱۳ دی ۱۳۹۸

  سلام من پسر ۱۱ساله دارم که ۱۳کیلو اضافه وزن داره میتونم این رژیم رو براش به کار ببرم یا مناسب سنش نیست

  کارشناس به اندام ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

  سلام دوست خوبم خیر به هیچ وجه پسر شما در سن رشد هستن و حذف غذاها ممکنه به رشدشون آسیب برسونه. این رژیم محدودیت سنی داره. شما برای ایشون می تونید از رژیمی استفاده کنید که با توجه به سن، وزن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری های احتمالی طراحی شده باشه. اگر مایل به دریافت رژیم برای ایشون هستید می تونید به این لینک مراجعه کنید.

  ستایش ۰۳ دی ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من ی دختر ۱۸ ساله هستم چند ردزیه این رژیم کتوژنیک رو گرفتم ولی خیلی میترسم موهام بریزه پوستم شل و افتاده شه به نظر شما این رژیمو ادامه بدم یا نه ول کنم لطفا جواب بدین خیلی نگرانم ممنونم

  کارشناس به اندام ۰۵ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز رژیم کتوژنیک بیشتر مناسب افرادی هست که دچار بیماری های خاص مثل سرطان، دیابت، کبد چرب گرید 1 و 2 و ... هستن. برای یک فرد عادی به خصوص در سن شما که بدنتون به تمام مواد مغذی و ویتامین ها نیاز داره، چندان توصیه نمی شه از این رژیم استفاده کنید. بهتره یک رژیم متعادل بگیرید که بدنتون رو دچار سوء تغذیه و کمبود ویتامین ها نکنه. به علاوه میزان فعالیتتون رو هم بالا ببرید. برای مشاوره ی رایگان و دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  سعیدیان ۰۲ دی ۱۳۹۸

  سلام.وقت بخیر. من از چه طریقی میتونم رژیم کتو را تهیه کنم؟!

  کارشناس به اندام ۰۷ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. برای دریافت رژیم کتو می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن و یا با پشتیبانی سایت به این شماره تماس بگیرید: 02532143

  نسرین ۲۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام قدم ۱۵۶ وزنم۶۰ در حال اقدام ب بارداری هستم‌. میتونم رژیم کتوژنیک بگیرم

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. خیر نه رژیم کتوژنیک و نه رژیم جنرال موتورز برای شما مفیده چرا که در این دوره بدن شما به همه ی مواد مغذی برای تامین نیازهای جنین احتیاج داره و هیچ ماده ی غذایی نباید حذف شه. اگر می خواید وزن کم کنید می تونید کالری اونها رو محدود کنید. برای مشاوره رایگان و یا دریافت رژیم بارداری عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  میترا ۲۰ آذر ۱۳۹۸

  چرا جواب نمیدید

  کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. بابت تاخیر عذرخواهی می کنم. دلیلش حجم بالای کامنت های شما دوستان عزیزه. پاسخ شما در کامنت قبلی داده شد.

  Fatima ۱۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام‌من ۳۶ سالمه دچار کنسر پستان بودم و معالجه شدم من در طول درمان حدودا ۱۳ کیلو اضافه وزن پیدا کردم الان میخام از رژیم کتو بگیرم هم واسه سلامتی هم کم کردن وزن . یک سوال داشتم ازتون من میوه خیلی دوست دارم اگه در طول روز میان وعده میوه استفاده کنم ایراد داره ؟؟

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. خیر مشکلی نیست اما میوه نوعی کربوهیدرات محسوب می شه و میزان دریافت کربوهیدرات در رژیم کتو بیشتر از 5 و نهایتا 10 درصد نیست.

  بهاره ۱۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام من عمل اسلیو انجام دادم دوساله ولی ۱۰کیلو دیگه میخوام کم کنم این رژیم برای من مناسبه ؟

  کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. بعد از عمل اسلیو، حجم معده ی شما انقدر کوچک میشه که گنجایش مصرف غذای زیادی رو نداره. شما به خودی خود دچار سوء هاضمه خواهید شد، کتوژنیک هم می شه مزید بر علت. به علاوه هضم چربی ها برای شما سخت تر خواهد بود.

  میترا غ ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۳۴سالمه و سرطان تیروئید داشتم و تیروییدم را جراحی کردم و کلا تیروییدم خارج کردن. و یددرمانی شدم و الان قرص تیروئید مصرف میکنم . بعد عمل تیرویید وزنم افزایش یافته میتونم با رژیم کتوژنیک وزنم رو کم کنم؟ اصلا امکان کم کردن وزن برای فردی بدون غده تیرویید هست؟

  کارشناس به اندام ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. چون غده ی تیروئیدتون رو در آوردین خیر این رژیم برای شما مناسب نیست، اما به طور کلی امکان کاهش وزن برای شما وجوود داره چون قرص لووتیروکسین کارِ غده ی تیروئید رو انجام میده. هر چند ممکنه کاهش وزن کند صورت بگیره اما کاملا امکان پذیر هست.

  الناز ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام من قدم 152 و وزنم 60 هست. یه دوره رژیم گرفتم چند سال قبل و حدود 16 کیلو کم کردم و وزنم شد 55 ولی الان 5 کیلو اضافه کردم. الان میتونم برای اینکه 5 یا 6 کیلو کم کنم رژیم کتوژنیک بگیرم ؟

  کارشناس به اندام ۱۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. هرچند این رژیم برای کوتاه مدت و برخی بیماری های خاص بیشتر توصیه می شه، اما بله می تونید این رژیم رو بگیرید مشکلی نیست.

  سارا ۱۲ آذر ۱۳۹۸

  رژیم کتو برای افرادی که کیسه صفرا ندارند توصیه می شود یا نه؟

  کارشناس به اندام ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. خیر اصلا توصیه نمی شه. چون پایه ی اصلی رژیم کتو مصرف چربی و پروتئین هست. کار کیسه ی صفرا هم تجزیه ی چربی ها هست. بنابراین این رژیم برای شما مناسب نیست. می تونید از رژیمی استفاده کنید که میزان چربی ها در اون به حداقل برسه. برای مشاوره رایگان و یا دریافت رژیم غذایی مناسب با شرایط جسمانیتون عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  شهرزاد ۱۱ آذر ۱۳۹۸

  سلام.من ۳۸ سالمه، ۱۶۷ قدم هست و ۷۵ کیلو وزن دارم.وقتی غذای سرد میخورم سردرد بدی میگیرم و به شیرینی هم علاقه دارم.آیا رژیم کتوژنیک میتونه برای من مفید باشه؟

  کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز رژیم کتوژنیک بیشتر برای افرادی که دچار میگرن، صرع، سرطان، کبد چرب گرید 1 و 2 و دیابت هستند توصیه می شه. اگر سردرد شما به علت میگرن باشه، بله این رژیم می تونه براتون مفید باشه چون میزان کربوهیدراتش بسیار پایین هست. اما اگر علت دیگه ای هست، یک رژیم عادی هم می تونه به کاهش وزنتون کمک کنه.

  مهتا ۱۰ آذر ۱۳۹۸

  سلام من از كس ديگري رژيم كتوژنيك گرفتم حالا براي تثبيت وزنم ميتونم از آقاي دكتر برنامه رژيم بگيرم؟

  کارشناس به اندام ۱۱ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله اصولا افرادی که رژیم کتو می گیرن برای ثابت موندن وزنشون، رژیم تثبیت می گیرن. برای دریافت رژیم تثبیت عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید. پشتیبان های ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

  مریم ۰۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام من افت قند دارم برای من این رژیم مفید هست؟

  کارشناس به اندام ۱۱ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. ابتدا باید بفرمایید که دلیل افت قندتون چی هست؟ آیا به دلیل بیماری خاصی مثل دیابت هست؟ اما به طور کلی باید بگم که رژیم کتو برای افراد دیابتی، میگرنی، صرعی، سرطانی و مبتلایان به کبد چرب گرید 1 و 2 مفید هست.

  مهری ۰۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام خانمی 47 ساله هستم فوق العاده به شیرینی علاقه دارم وزنم95کیلو وقدم163س وکلا اشتهای عجیبی دارم آیا رژیم کتو برام مفیده

  کارشناس به اندام ۰۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز رژیم کتو برای همه ی افراد توصیه نمی شه ما این رژیم رو به افراد دیابتی، سرطانی، صرعی، میگرنی و افراد مبتلا به کبد چرب گرید 1 و 2 پیشنهاد می کنیم. از اونجا که می فرمایید علاقه ی شدیدی به شیرینی جات دارید، رژیم کتو اصلا براتون مفید نیست چرا که هم به دلیل اینکه کربوهیدرات ها رو به حداقل می رسونه درجه ی پایبندی شما رو به رژیم کم می کنه و هم به محض پایان رژیم دوباره به وزن قبل باز خواهید گشت. پیشتهاد می کنم رژیمی متناسب با سن، قد، وزن، جنسیت و سطح فعالیت جسمانی خودتون بگیرید تا بهتر بتونید به رژیمتون پایبند بمونید. برای مشاوره رایگان و دریافت چنین رژیمی عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  Hamid ۰۴ آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۱۶ سالمه و ۱۶۰ کیلووزن دارم هم و بسیار نیاز به رژیم دارم چه رژیمی را پیشنهاد می کنید ایا رژیم کتوژنتیک خوبه

  کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست خوبم. اصولا رژیم کتوژنیک رو به افراد زیر 18 سال توصیه نمی کنیم. اگر رژیمی متناسب با قد، وزن، سن، جنسیت و شرایط جسمانی می خواین عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  علی ۰۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام . من 23 سالمه کبدمم چربه ولی نمیدونم گرید چنده . ولی رژیم کتو رو یک هفته هس در کنار استخر رفتن شروع کردم وزننم 103 هس میخوام به کمتراز 90 برسم . مشکلی نیس ؟؟

  کارشناس به اندام ۰۵ آذر ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی بهتره از نوع کبد چربتون مطلع بشین. رژیم کتو برای افرادی که کبد چرب درجه 1 و 2 دارن مفید و برای افرادی که کبد چرب درجه 3 دارن مضره.

  لیلا ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام و عرض خسته نباشید من حدود یکماه هست که رژیم کتو گرفتم و حدود 4 کیلو وزن کم کردم اما نمی دونم این رژیمی که گرفتن درسته یا نه ؟! البته با توجه به کاهش وزنم و اینکه در هفته دوم ، علایم شدید آمفولانزا داشتم ، میشه گفت شاید رژیمم درسته - یک سوال داشتم و اونم اینه که آیا میشه تخم کتان مصرف کرد؟ من دو روزه تخم کتان مصرف می کنم اما فکر می کنم نفخ کردم - و اینکه من این ماه پریود نشدم !!!!! آیا از اصرات رژیم هست ؟

  کارشناس به اندام ۲۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اصولا ما رژیم کتو رو برای همه ی افراد گزینه ی خوبی نمی دونیم. این رژیم برای افرادی کهمنع مصرف کربوهیدرات دارن بسیار مفیده مثلا برای افراد سرطانی، میگرن، مبتلا به کبد چرب گرید 1 و 2 و ... . برای یک فرد عادی با شرایط جسمی سالم و یا حتی مبتلا به بیماری رژیمی صحیح هست که همه ی شرایط از قبیل سن، جنسیت، وزن، بیماری ها و سطح فعالیت رو در نظر بگیره. برای دریافت چنین رژیمی می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  میثم قلعه ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام من‌میخوام تو ۴ماه ۲۰ کیلو کم کنم بدنم چربی سوزی خوبی داره خوب کم میکنم قبلا ورزش میکردم حداقل روزی ۳/۵ساعت چه رژیمی بگیرم

  کارشناس به اندام ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز رژیم های غذایی مختلف تنها برند سازی هستند. یک رژیم غذایی خوب رژیمیه که تمام نیازهای تغذیه ای شما رو تامین کنه و در واقع سبک زندگی شما رو اصلاح کنه. در واقع متناسب با سن، قد، وزن، سطح فعالیت و جنسیتتون باشه. لازم نیست این رژیم عجیب و غریب باشه. برای دریافت رژیم متناسب با شرایط جسمیتون عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  Sara ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  سلام میخواستم ببینم رژیم کتو همراه با ورزش اشکالی ندارد؟

  کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام. خیر منافاتی با هم داره. بسیار هم مفیده

  جعفری ۱۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام من شصت سالمه کم کاری تیرویید دارم رفلکس اسید معده هم دارم آیا با کتویی شدن مشکلاتم بیشتر نمیشه و وزنم کاهش پیدا میکنه ؟ممنون میشم از پاسخگوییتون

  کارشناس به اندام ۳۰ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست گرامی. پیشنهاد ما به شما این هست که رژیم کتوژنیک نگیرید چون افراد مبتلا به رفلکس معده و کم کاری تیروئید کاندیدای خوبی برای این رژیم نیستن. اگر تمایل دارید رژیمی متناسب با سن، قد، وزن و وضعیت جسمیتون بگیرید، برای مشاوره ی رایگان عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  hosein ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و سپاس از مطالب آموزنده تان ایا در رژیم کتو مصرف خرما مجاز هست؟ ایا لازم هست از نوار ادراری استفاده شود برای اطمینان از ورود به فاز کتو؟ خیلی ممنون

  کارشناس به اندام ۱۲ آبان ۱۳۹۸

  سلام. ممنون از اینکه با ما همراه هستید و مطالب ما رو دنبال می کنید. مصرف خرما به عنوان کربوهیدرات به مقدار کم مجازه. در واقع در رژیم کتوژنیک، میزان کربوهیدرات ها به حداقل می رسه اما کاملا حذف نمی شه. و برای ورود به فاز کتو نیاز به تست نیست. شما از علائم آنفلونزای کتو می تونید به وارد شدن به فاز کتو مطلع بشید.

  eli ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  عرض سلام و ادب چند تا سوال داشتم: 1- میخواستم بدونم در رژیم کتو مصرف پسته تازه وآجیل (پسته بادام وفندق و مغز تخمه ها ) مجاز هست؟ 2- ایا لازم هست که مکمل خاصی مصرف شود؟ 3- همچنین این 5% کربوهیدراتی که باید دریافت بشه حدودا چه مقدار موادغذایی میشه ؟وقتی مصرف برنج و نان و غلات صفر شده باشه از چه منبعی میتوان تامین کرد؟ بینهایت سپاسگزارم

  کارشناس به اندام ۰۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام و خدا قوت. بله مصرفش مجازه اما به میزان تعیین شده و اینکه بهتره به جای پسته و فندوق از بادام استفاده کنید. در مورد مکمل هم می تونید از مولتی ویتامین های مینرال استفاده کنید. لازم نیست شما این 5 درصد کربوهیدرات رو از جایی تامین کنید، بسیاری از غذاهایی که در رژیم کتو مصرفش مجاز هست حاوی مقداری کربوهیدرات هم هست که می تونه اون 5 درصد کربوهیدرات شما رو تامین کنه.

  hadis ۰۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه و چربی خون دارم قرص اتروواستاتین و فنوفیبرات مصرف میکنم و بخاطر مقاومت به انسولین و pco هم گلوکوفاژ مصرف میکنم میخواستم بدونم در طول این رژیم‌مصرف این‌قرص ها بلامانع هستش؟

  کارشناس به اندام ۰۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز در نظر داشته باشید که سلامتی شما بیش از هر چیزی اهمیت داره و هیچ رژیمی نباید مانع از مصرف داروهای درمانی بشه. ممکنه مصرف بعضی از داروها یا برخی از بیماری ها روند کاهش وزن رو کند کنه، اما نباید به هیچ دلیلی و سر خود قطعشون کنید. به علاوه این رژیم به همه توصیه نمی شه بلکه بیشتر برای افرادی خوب هست که بهتره کربوهیدرات کمتری مصرف کنن، مثل افراد مبتلا به صرع، سرطان یا میگرن.

  zahra ۰۶ آبان ۱۳۹۸

  باسلام وخسته نباشید.میخواستم بدونم بعدازاتمام رژیم بایدتاچندماه ادامش بدیم؟؟ واینکه بعدازاینکه به وزن ایده ال رسیدیم چیکارکنیم که به وزن قبل خودبرنگردیم؟؟؟

  کارشناس به اندام ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. به طور کلی رژیم کتوژنیک کوتاه مدته و به همه توصیه نمی شه. اما اگر این رژیم رو گرفتید و می خواید به وزن قبل برنگردید می تونید رژیم تثبیت رو بگیرید. میزان غذاها در رژیم تثبیت بسیار متناسب هست و اصلا باعث گرسنگی نمی شه. اما فردی که که رژیم کتو بوده و بعد بخواد رژیم دیگری رو امتحان کنه ابتدا با افزایش وزن رو به رو میشه. چرا که تا مدت ها کربوهیدرات مصرف نکرده و با دریافت رژیم دیگه و مصرف کربوهیدرات ابتدا کمی وزنش بالا می ره و بعد به حالت نرمال بر می گرده. برای مشاوره رایگان و یا دریافت رژیم تثبیت عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  ساره ۰۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من 23 سالمه و چند ساله که پلی کیستیک هستم. 20 کیلو اضافه وزن دارم میخواستم هم وزنم کم بشه هم پلی کیستیکم بهتر بشه کنکور هم دارم و نیاز به تمرکز و انرژی بالایی در طول روز دارم ایا این رژیم مناسب منه؟؟ اگر نه چه رژیمیو باید دنبال کنم؟

  کارشناس به اندام ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. بله این رژیم با بیماری شما کاملا متناسبه می تونید از این رژیم برای کاهش وزن و بهبود سندروم پلی کیستیک استفاده کنید.

  یلدا ۰۴ آبان ۱۳۹۸

  من میخواستم این رژیم رو بگیرم.چطور میشه اقدام کرد؟

  کارشناس به اندام ۰۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. برای رژیم کتو یک برنامه ی 1 ماهه به شما داده می شه که مبلغش چهل هزار توان هست. در صورتی که نیاز به ادامه اون داشتید می تونید این رژیم رو برای ماه های آینده تمدید کنید. برای دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  ماري ۰۲ آبان ۱۳۹۸

  حداقل مدت اين رژيم چند روزه هست؟ و بعداز رژيم سرعت برگشتن وزن چ مقدار هست؟

  کارشناس به اندام ۰۴ آبان ۱۳۹۸

  سلام. این رژیم برای کاهش وزن کوتاه مدت مناسب هست و تقریبا می شه 2 تا 3 ماه ادامش داد. برای اینکه وزن کاهش یافته برنگرده می تونید از یک سبک غذایی متعادل و یا رژیم تثبیت استفاده کنید.

  مریم ۲۷ مهر ۱۳۹۸

  سلام، من تیروئید کم کار و کمبود آهن دارم، آیا این رژیم برای من مناسب هست؟

  کارشناس به اندام ۳۰ آبان ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. خیر به دلیل کم کاری تیروئید این رژیم برای شما مناسب نیست. پیشنهاد می کنم یک رژیم متناسب با شرایط جسمی، فیزیکی و بیماریتون بگیرید. برای مشاوره ی رایگان عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  ریحانه ۲۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام من ۱۶ سال دارم ومی خواستم بدونم چون تو سن رشدم می تونم از این رژیم استفاده کنم ؟به سلامتی ام اسیبی نمی زنه....؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. توصیه ی ما این هست که افراد زیر 18 سال از رژیم کتوژنیک استفاده نکنن. اگر قصد کاهش وزن دارید تغذیه ی صحیح داشته باشید و ورزش انجام بدید. در صورتی هم که نیاز به رژیمی متناسب با سن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و وضعیت بدنتون داشتید، می تونید برای مشاوره ی رایگان و در صورت تمایل برای دریافت رژیم عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  A ۱۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام این رژیم محدودیت سنی نداره؟ من ۱۸سالمه و چاق هم نیستم ولی میخوام ب وزن ایده آلم برسم این رژیم مناسبه؟

  کارشناس به اندام ۲۱ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. افراد زیر 18 سال بهتره از این رژیم استفاده نکنن. اما این رژیم برای افراد بالای 18 سال محدودیتی نداره.

  لیلا ۱۹ مهر ۱۳۹۸

  من دو هفته گرفتم مزخرف بود روحی بهم میریزه آدم و ریزش شدید مو با وجود مصرف انواع ویتامین و همیشه سرگیجه

  کارشناس به اندام ۲۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله کاملا درسته در هفته اول یا دو هفته اول رژیم، فرد دچار آنفولانزای کتو می شه که دقیقا همین علائم رو به دنبال داره، بعد از پایان آنفولانزا فرد نقطه ی مقابل هفته ی اول، پر از انرژی میشه و کاملا حال و هوای خوبی پیدا می کنه.

  الی ۱۵ مهر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر چطوری میتوانم یک کتویی بشوم؟

  کارشناس به اندام ۱۷ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. اگر قصد دریافت رژیم کتوژنیک رو دارید، به اندام یک برنامه ی یک ماهه کتو با هزینه ی 40 هزار تومان به شما ارائه می ده. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی سایت با شماره 02532143 تماس بگیرید و داخلی 1 یا 2 رو بگیرید.

  خشایار دولت آبادی ۱۳ مهر ۱۳۹۸

  من مدت ۲.۵ ماهه رژیم کتو را دارم و ۵ کیلو وزن و یک سایز کم کردم ولی حدود یک ماهه که وزنم ثابت مونده وزنم ۱۰۵ بوده الان ۱۰۰ شده البته من شیر پر چرب هم مصرف میکنم آیا میتونه بخاطر مصرف شیر باشه البته توی این مدت هیچ نوع کربو هیدرات مصرف نکردم و میوه هم فقط شاتوت خوردم که البته الان ۲ هفته شده که اونم نخوردم لطفا دلیل توقف کاهش وطنم را بفرمایید

  کارشناس به اندام ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله ممکن هست به دلیل استپ وزن بوده باشه چون بدن در برابر کاهش وزن بیشتر مقاومت می کنه. البته این نکته رو هم در نظر داشته باشید که رژیم کتو یک رژیم طولانی مدت نیست. اگر می خواید وزن کم کنید و وزنتون پایدار بمونه باید سالم غذا خورن رو به سبک همیشگی زندگیتون تبدیل کنید. موفق باشید

  ناهيد ۰۸ مهر ۱۳۹۸

  سلام. كساني كه ميگرن و كم كاري تيروييد دارن مي تونن رژيم كتو بگيرن ؟

  کارشناس به اندام ۲۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. برای افراد مبتلا به میگرن مفیده اما برای افراد مبتلا به کم کاری تیروئید توصیه نمی شه.

  فاطمه ۰۵ مهر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر من حدود ۱۰ سال پیش و ۵ سال پیش از کالری شماری دکتر کرمانی بهمراه پیاده روی استفاده کردم و لاغر شدم ولی بخاطر مراعات نکردم دوباره وزنم رفت بالا برای رژیم کتو وقتی ضعف داریم باید چکار کنیم؟ من خیلی زود ضعف میکنم و میگرنم عود می‌کنه این رژیم برام مناسب هست؟ راهی برای اینکه ضعف نکنم داره؟

  کارشناس به اندام ۲۰ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. عزیزانی که از میگرن رنج می برن در هنگام رژیم به دلیل افت قند ممکنه دچار تشدید سردردهای میگرنی بشن. ما به این افراد توصیه می کنیم برای اینکه قند خونشون افت نکنه و در عین حال رژیمشون حفظ بشه، در طول روز هویج مصرف کنن.

  سارا ۰۱ مهر ۱۳۹۸

  سلام من چند ماه پیش حدود 5 هفته رژیم کتوژنیک رو گرفتم و حدود 10 کیلو وزن کم کردم اما از طریق سایت به اندام نبود اما متاسفانه چون اصلا به ذائقه ی غذا ایم نمیخورد رژیم رو رها کردم و با پر خوری دوباره به وزن اولم برگشتم و حدود یک ماه پیش دوباره رژیم کتو رو گرفتم و بعد از یک هفته بدون فاصله رژیم کالری شماری دکتر کرمانی رو گرفتم اما با این که رژیم رو دقیق اجرا کردم اما افرازش وزن داشتم به نظرتون ممکنه به دلیل رژیم کتو باشه؟ و این که بین رژیم کتو و کالری شماری کدوم رو پبشنهاد میکنید و چرا؟

  کارشناس به اندام ۰۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز رژیم کالری شماری که روش چندان مناسبی نیست چون در اون کیفیت غذاها، سن، جنسیت، قد، وضعیت جسمانی و بیماری ها در نظر گرفته نمی شه. رژیم کتو هم بستگی به هدفتون داره. رژیم کتو کوتاه مدته و در هفته ی اول حالت های ناخوشایندی رو ایجاد می کنه که البته به زودی برطرف میشه. بهتون پیشنهاد می کنم رژیم های مختلف رو امتحان نکنید، چون باعث کاهش سوخت و ساز بدن و یا استپ وزن می شه. بهترین رژیم، رژیمی هست که همه ی شرایط شما رو در نظر بگیره و بعد از کاهش وزن هم به تثبیت وزن کم شده کمک کنه. اگر در خصوص رژیم یا مشاوره رایگان نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می تونید با فرستادن عدد 24 به شماره 30006026 از پشتیبان ها راهنمایی های لازم رو بگیرید. موفق باشید.

  سوگند ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

  سلام من چطوری میتونم رژیم کتوژنیک رو دریافت کنم؟

  کارشناس به اندام ۱۷ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. برای دریافت رژیم کتوژنیک و مشاوره رایگان در این زمینه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن.

  المیرا معدن پسندی ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

  اگه از شما برنامه رو بگیریم بعدِ ارائه ی رژیم شما پیگیر وزن میشید یا خیر؟

  کارشناس به اندام ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقت شما بخیر. بله یکی از مزایای اصلی رژیم دکتر کرمانی این هست که علاوه بر اینکه در طول برنامه در نرم افزار به اندام باید اعلام وزن کنید. پشتیبان ها هر دو هفته یه بار با شما تماس می گیرن و پیگیری تغییرات شما خواهند شد. به علاوه اگر سوالی داشته باشید یا جای ابهامی در رژیم براتون وجود داشته باشه میتونید از پشتیبان ها کمک بگیرید. اگر می خواین از خدمات بیشتر رژیم آنلاین مطلع بشین می تونین به بخش خدمات سایت مراجعه کنید و یا عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن. موفق باشید.

  رقیه احمدی ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

  نقش آب تو رژیم چیه؟آیا آب باید زیاد بخوریم؟؟

  کارشناس به اندام ۱۴ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. بله نوشیدن آب در رژیم بسیار اهمیت داره و حتما به میزان زیاد باید مصرف بشه تا هم از مشکلات گوارشی مثل یبوست جلوگیری کنه و هم باعث افتادگی پوست و تغییر رنگ اون نشه.

  مریم خلیلی ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

  سلام نمیشه گفت چقدر کاهش وزن میتونیم داشته باشیم تو یک ماه؟ من وزنم ۵۶هست

  کارشناس به اندام ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام. کاهش وزنتون کاملا به شرایط جسمانیتون بستگی داره. اما این مقدار قابل توجه و رضایت بخش هست. اگر در خصوص رژیم کتوژنیک سوال داشتید، می تونید با پشتیبانی سایت به این شماره 02532143 تماس بگیرید و راهنمایی بخواید.

  سلام ۰۸ شهریور ۱۳۹۸

  امکان دریافت رژیم تو بصورت آنلاین هست؟

  کارشناس به اندام ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر. بله دریافت رژیم کتوژنیک به صورت آنلاین انجام میشه که در اون یک برنامه یک ماهه (قابل تمدید) به فرد ارائه میشه و هزینه برنامه هم 40 هزار تومان هست. موفق باشید. اگر در خصوص رژیم کتوژنیک به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  سلیمی ۰۲ شهریور ۱۳۹۸

  سلام ببخشید می خواستم بدونم برای برای پسر 12 ساله ام خوبه

  کارشناس به اندام ۰۷ شهریور ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر. از اونجا که فرزندتون در 12 سالگی در سن رشد قرار داره و باید همه مواد ضروری به بدنش برسه و از اونجا که این رژیم مصرف کربوهیدرات ها رو محدود می کنه، بنابریان این رژیم گزینه خوبی برای فرزند شما نیست. اگر فرزندتون دچار اضافه وزن هست می تونید با مشاور تغذیه مشورت کنید و یا با ثبت نام در کلاس های ورزشی میزان کالری سوزیشونو افزایش بدین. اگر در این زمینه باز هم نیاز به مشاوره داشتین می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  فاطمه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  سلام من میخواستم بدونم ایا هزینه ی مالی رژیم بالاست؟

  کارشناس به اندام ۰۵ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر. خیر هزینه رژیم بالا نیست. هزینه رژیم کتو برای یک ماه چهل هزار تومان هست که در طی اون یک برنامه به رژیم گیرنده داده میشه. اگه به مشاوره در این زمینه نیاز داشتین می تونین با شماره 02532143 تماس بگیرین.

  لیلا احمدی ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر من ۵۴ سال سن دارم و قند خونم پایینه و چربی و کلسترول خونم بالاست ایا میتونم این رژیم رو بگیرم؟

  کارشناس به اندام ۰۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله می تونید. این رژیم برای شما محدودیتی نداره. موفق و پیروز باشید.

  پریسا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  سلام خانمی که بچه شیر میدنن و وزنشون بالای ۱۰۰ کیلو هست میشه این رژیم بگیرند

  کارشناس به اندام ۰۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر. خیر خانم های باردار و شیرده از اونجا که نباید از هیچ یک از گروه های غذایی محروم بشن، توصیه نمی شه که از این رژیم استفاده کنن. اگر 6 ماه اول شیردهی رو پشت سر گذاشتین با مشورت پزشک می تونید رژیم بگیرید و وزنتون رو کم کنید. برای مشاوره رایگان می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن.

  سها ۲۵ مرداد ۱۳۹۸

  سلام من در اقدام به بارداری هستم و میخوام قبل از حاملگی به وزن زیبایی برسم یعنی۴۵کیلو بشم به نظرتون این رژیم برای من ضرر داره ؟

  کارشناس به اندام ۰۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. از اونجا که رژیم بارداری کاملا متفاوت هست و مادر به همه ی گروه های غذایی نیاز داره، بهتون پیشنهاد می کنم که از این رژیم استفاده نکنید.

  پویا ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

  سلام. فرض ما این رژیم گرفتیم... لاغر هم شدیم. نمیشه که برای همیشه ادامه اش بدیم. بعدش چی میشه؟

  کارشناس به اندام ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

  سلام. بله فرمایشات شما کاملا درست هست. رژیم کتوژنیک یک رژیم کوتاه مدته که می تونه شما رو به وزن دلخواه برسونه. بعد از اون می تونید با ایجاد یک سبک زندگی صحیح (عدم مصرف غذاهای مضر و کاهش مصرف نمک)، افزایش فعالیت و یا رژیم تثبیت دکتر کرمانی در وزن ایده آلتون باقی بمونید. در صورتی که به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید، عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن. موفق باشید.

  پروانه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

  سلام من يك و ماه نيمه كه رژيم كتو هستم و تا خفته ي گذشته هفت كيلو كم كردم و از روز جمعه يكدفعه شروع كردم به افزايش وزن بدون هيچ چيت ميلي و دليلشم نميدونم

  کارشناس به اندام ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اول اینکه بفرمایید از رژیم کتوی ما استفاده کردید یا نه و نکته ی دوم اینکه ممکنه اضافه وزن شما به علت عدم اجرای دقیق برنامه. در خصوص مشاوره ی رایگان و دقیق تر می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن و کاملا توضیحات لازم رو بهش بدین. موفق باشید

  ملکی ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

  با سلام آیا این رژیم برای بیماران مبتلا به کولیت اولسروز مشکلی بوجود نمیاورد؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. ما این رژیم رو به شما پیشنهاد نمی کنیم، چون ممکنه عوارضی برای شما در برداشته باشه

  میترا ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

  بهتره سه وعده معلوم بشه

  کارشناس به اندام ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

  سلام. برای اطلاع از وعده های غذایی و یا دریافت رژیم کتوژنیک می تونید عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن. موفق باشید.

  فرشید ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعات خوبتون میخواستم بدونم در حین استفاده از رژیم کتویی استفاده از مکمل ساشه منیزیم به همراه قرص ب1-300 و قرص جوشان ویتامین c منعی داره یا خیر؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام. وقت شما هم بخیر خیر هیچ مانعی نداره.

  دنیا ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

  من امروز رزو اولم بود و سر گیجه شدیدی پیدا کردم

  کارشناس به اندام ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. این مشکلات در رژیم کتوژنیک کاملا طبیعیه و به اصطلاح آنفولانزای کتوژنیک نام داره بعد از اون ممکنه دچار بدن درد، آبریزش و مشکلاتی از این قبیل هم بشین، اما خوشبختانه زیاد طول نمی کشه و در هفته های بعد بسیار حالتون خوب و بدنتون پر انرژی می شه. یعنی دقیقا نقطه ی مقابل چیزی که الان حس می کنید.

  امیر ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

  سلام،من کبد چرب گرید ۲ دارم،آیا این روش مفیده یا دنبال روش دیگه ای باشم؟

  کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. رژیم کتو برای مبتلایان به کبد چرب گرید 2 نه تنها مضر نیست، بلکه بسیار مفید هم هست.

  عوارض رژیم کتوژنیک چیست - چراشو ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

  […] ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ – امروزه یکی از تبلیغاتی که برای تناسب اندام و کاهش وزن در کوتاه مدت در فضای مجازی و سالن‌های زیبایی و ورزشی انجام می‌شود رژیم‌های کتوژنیک یا کم …رژیم کتوژنیک چیست ؛ بایدها و نبایدهای رژیم کتوژنیک –… […]

  سرود ۲۹ تیر ۱۳۹۸

  سلام من اين رژيم رو ميخواستم بگيرم بايد چيكار كنم

  کارشناس به اندام ۳۱ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز برای دریافت رژیم کتوژنیک عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  پريا ۲۴ تیر ۱۳۹۸

  درود بر شما سوالي داشتم آيا رژيم كتو براي كساني كه كبد چرب درجه ١ دارن مضر است؟

  کارشناس به اندام ۲۴ تیر ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. خیر رژیم کتو برای افرادی که کبد چرب درجه 1 دارند، مفید هم هست. این رژیم برای افرادی که سیروز کبدی و کبد چرب درجه 3 دارند، توصیه نمی شود.

  Homa ۲۲ تیر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخيير شما برنامه ي غذايي كتو هم ارائه مي دهيد؟

  کارشناس به اندام ۲۴ تیر ۱۳۹۸

  سلام . بله رژیم کتو هم در به اندام ارائه می شه. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  افروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

  خیلی هم عالی جواب میده با تسکر

  کارشناس به اندام ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

  ممنون از دیدگاهتون

  الهام زباندان ۱۳ بهمن ۱۳۹۷

  سلام لیست غذاهای مجاز و غیر مجاز را اشتباه ثبت کرده اید

  کارشناس به اندام ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

  جابه جا نیست و اطلاعات ثبت شده کاملا درست می باشد